گل محمدی: حذف پرسپولیس از آسیا شوکه کننده بود

به گزارش مجله کوروش بزرگ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره بازی تیمش برابر پدیده توضیحاتی را اعلام نمود.

گل محمدی: حذف پرسپولیس از آسیا شوکه کننده بود

خبرنگاران - یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از بازی با پدیده درباره حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا گفت: برای ما که گروهی پرتلاش هستیم، زحمت کشیدیم و خودمان را به عنوان تیم اول ایران و سید یک آسیا به لیگ قهرمانان رساندیم و 2 فینال آسیا را پشت سر گذاشتیم، واقعاً شوکه کننده بود. پذیرش این مسئله برای من خیلی سخت است. همه ما از این مسئله ناراحت هستیم و نمی دانم درباره این مسئله چطور توضیح بدهم اما کسانی که با تصمیم گیری خود باعث چنین اتفاقی شدند، باید جوابگو باشند.

او ادامه داد: این یک افتضاح تاریخی برای فوتبال ما است. 10 روز برای اعتراض به کمیته استیناف وقت دادند اما بعید می دانم این رأی تغییر کند. در این 10 روز امیدوار باشیم که رأی عوض شود، اما اگر این اتفاق رخ ندهد، انگیزه زیادی از بازیکنان و فوتبال ایران که تلاش می کنند قهرمان شوند و مراحل بالاتر را طی کنند، کم می شود. این اتفاق دردناک است و پاسخ میلیون ها هوادار را چه کسانی و چطور می خواهند بدهند؟

گل محمدی درباره بازی با تیم پدیده گفت: از نظر جدولی خیلی مهم است که بتوانیم 3 امتیاز را کسب کنیم. باید 90 دقیقه پرفشار را پشت سر بگذاریم. فوتبالی که در چند هفته اخیر تیم پدیده انجام داده، فوتبال خوبی بوده و با برنامه پیش رفته است. پدیده در انتقال به حمله خیلی سرعت خوبی دارد و باید مراقب باشیم.

او اضافه نمود: تیم پدیده با توجه به شرایطی که دارد، انتحاری بازی می کند. آن ها دنبال امتیاز از این بازی هستند و چیزی برای از دست دادن ندارند و با خیال آسوده تری بازی می کنند. بازی آسانی نداریم و این مسئله را به بازیکنانم گفته ام. باید با تلاش زیاد و انگیزه بالا برای 3 امتیاز تلاش کنیم. هدف ما کسب پیروزی است و این برد و سه امتیاز، راحت به دست نمی آید. باید بیشتر از بازی های قبل بدویم، بجنگیم تا بتوانیم سه امتیاز را کسب کنیم.

او درباره حضور بیرانوند در لیست خرید تیم پرسپولیس، گفت: درباره بازی صحبت کنید. سئوال در مورد جابجایی در نشست خبری قبل از بازی، به بازی مربوط نمی شود.

سرمربی پرسپولیس درباره غایبان این تیم برای دیدار با پدیده گفت: امید عالیشاه، وحدت هنانوف، علی شجاعی، حامد پاکدل و محمد شریفی مصدوم هستند و رادو را هم مدت هاست در اختیار نداریم.

گل محمدی درباره اینکه نیم فصل در پیش است و شاید برخی بازیکنان بخواهند به دلیل حذف از لیگ قهرمانان آسیا از تیم جدا شوند و آیا این موضوع روی بازی فردا هم تأثیر می گذارد یا نه، گفت: نمی خواهم بگویم تأثیر می گذارد، اما اکنون در لیگ پرفشاری هستیم که قهرمانی در آن برای ما مهم است. این اتفاق نباید روی عملکرد تیم تأثیر بگذارد، اما واقعاً زحمت کشیدیم برای اینکه به این مرحله برسیم تا خودمان را به عنوان یکی از مدعیان مطرح کنیم. تلاش می کنیم و قهرمان می شویم تا در جایی بازی کنیم که تیم های بهتری حضور دارند و خودمان و توانایی مان را نشان دهیم، اما متأسفانه این اتفاقات رخ می دهد.

او درباره اینکه تیم پدیده به عنوان باشگاه قبلی او هنوز پیروز به دریافت مبلغ رضایتنامه این مربی از باشگاه پرسپولیس نشده، گفت: همین صحبت را به مسئولان پدیده گفته ام که در این انتقال توافقی صورت گرفت که متأسفانه هنوز دو سوم مبلغ پرداخت نشده است. مسئولان پدیده حق دارند از این موضوع ناراحت باشند. تا جایی که می توانستم با مدیرانی که در باشگاه کار می کردند، صحبت کردم، اما نمی دانم چرا این مسئله حل نشد. من شرمنده هستم و امیدوارم این مسئله هر چه زودتر حل شود

گل محمدی درباره اینکه چند نفر از اعضای کادر سابق او از باشگاه شهر خودرو طلب دارند و آیا از این موضوع خبر دارد یا نه، گفت: اطلاعات دقیق ندارم. اعظم دستیار ما نبود. از کادر پزشکی خبر ندارم، اما بعید می دانم کسی طلبی داشته باشد.

گل محمدی درباره اینکه 2 سال پیش توانست یک تیم خصوصی را به لیگ قهرمانان آسیا برساند و امروز همین تیم در سرانجامی لیگ و از گزینه های سقوط و حالا در تیمی دولتی پرسپولیس حضور دارد که امروز از آسیا حذف شده و شرایط اسفبار فوتبال ایران با دولتی بودن و خصوصی بودن تفاوتی ندارد، گفت: آن ها که تصمیم گیرنده کلان ورزش هستند، اولویت شان ورزش نبوده که فوتبال ما به این حالت درآمده است. وقتی ورزش اولویت نباشد، زیرساخت درستی نداشته باشیم، برای آینده کاری نکرده باشیم و فقط خواستیم ورزشی داشته باشیم، به اینجا ختم می شود.

او ادامه داد: این اتفاقات که رخ می دهد، قابل پیش بینی است و شاید 10 سال پیش هم می شد پیش بینی کرد 10 سال دیگر چه اتفاقی رخ می دهد. وقتی ورزش اولویت نباشد و ورزش را برای جوانان و همه مردم در بخش حرفه ای و قهرمانی را اولویت قرار نمی دهند، همین می شود. اولویت در کشور ما چیز های دیگری است. هیچ وقت ندیدم در ورزش برنامه ریزی و امکانات خوب در سطح خوب داشته باشیم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه آیا فکر می کرد 2 سال پس از جدایی اش از فوتبال مشهد کننده این شهر نیم فصل به سرانجام نرسیده برای بقا در لیگ برتر بجنگد، گفت: فوتبال مشهد پویایی دارد و از نظر استعدادی بازیکنان و مربیان خوبی دارد و امکاناتش هم نسبت به برخی استان ها خوب است. صحبت هایی که انجام دادم کلی بود و در مشهد صددرصد این اتفاقات افتاده که برای ورزش و فوتبال، برنامه ریزی خاصی انجام نشده است. طبیعی است در فوتبال ما و برای خیلی از استان های دیگر این اتفاقات افتاده و فوتبال ما در استان ها و حتی ملی، بالا و پایین زیادی دارد. ثبات و زیرساخت لازم در تشکیلات فوتبال ما وجود ندارد. به دلیل عدم ثبات تصمیم گیری به دست افراد مختلفی می افتد که هر کدام یک چیزی می گویند و تصمیم گیری می کند که در نهایت این اتفاقات رخ می دهد و برای ورزش ما این مسائل طبیعی است.

بیشتر بخوانید

  • استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا 2022 کنار گذاشته شدند + عکس

خبرنگاران ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2085

به "گل محمدی: حذف پرسپولیس از آسیا شوکه کننده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی: حذف پرسپولیس از آسیا شوکه کننده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید