بازیگرانی که برای حضور در جشنواره پول می خواستند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهیه کننده و کارگردان فیلم آن ها مرا دوست نداشتند درباره شائبه به وجود آمده درباره مطالبه پول از سوی بازیگران این فیلم برای حضور در نشست های جشنواره فجر به ارائه توضیحاتی پرداخت.

بازیگرانی که برای حضور در جشنواره پول می خواستند

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا رحمانی تهیه نماینده و کارگردان فیلم سینمایی آن ها مرا دوست داشتند از آثار رونمایی شده در چهل ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر درباره شرایط اکران عمومی این فیلم سینمایی گفت: هنوز بعضی کارهای فنی فیلم نهایی نشده است و پخش نماینده ای هم برای فیلم انتخاب ننموده ایم به همین علت نمی توانیم درباره شرایط اکران فیلم نظر قطعی بدهیم. تصمیم گیری در این زمینه برعهده پخش نماینده و سرمایه گذار فیلم است.

او ادامه داد: امروز شرایط سینما به گونه ای است که نمی توان درباره اکران فیلم ها صحبت کرد. همه چیز موکول شده است به سال آینده تا ببینیم در اوایل سال چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و واکنش مردم نسبت به سینما چگونه می گردد. با توجه به همزمان ماه رمضان و ایام نوروز هم اکران سال آینده تقریباً با یک ماه تأخیر شروع می گردد چرا که همه صاحبان آثار ترجیح می دهند در مقطع اکران عید فطر فیلم شان را روانه پرده سینماها نمایند.

سینما دغدغه مردم نیست

این کارگردان گفت: باید شرایط مالی و تأثیر تحریم ها را هم در نظر داشته باشیم. همه این شرایط بر روی سینما رفتن مردم تأثیر گذاشته و فشار مالی به گونه ای است که آرام آرام سبد مصرف فرهنگی مردم در حال تغییر است. ممکن است در سال آینده اساساً دیگر سینما در اولویت مردم نباشد. مردم همین امروز هم تمایل چندانی به سینما رفتن ندارند. همه چیز دست به دست هم داده تا دغدغه مردم به ویژه براثر فشارهای مالی، چیزهای دیگری غیر از سینما باشد.

وی تأکید کرد: سینما همیشه برای تفریح مخاطب بوده است و بهره گیری از فرصت تفریح هم احتیاج به فراغت بال دارد که لازمه آن شرایط مالی مناسب است. امروز شرایط به گونه ای است که حتی مردم برای تماشا فیلم های کمدی هم به سینما نمی روند. یکی از شاخص های آنالیز شرایط اکران هم همیشه شرایط فروش فیلم های کمدی است. در این شرایط تکلیف فیلم های اجتماعی با سوژه های تلخ تعیین است.

آنها که فیلمم را دوست نداشتند منتقدنما بودند!

رحمانی درباره بازخوردهایی که از رونمایی فیلمش در جشنواره فجر شاهد بوده است هم گفت: فکر می کنم هنوز منتقدان واقعی فیلمم را ندیده اند. مردم استقبال خوبی از فیلم در اکران های جشنواره ای داشتند و فیلم برای شان راضی نماینده بود. منتظر واکنش منتقدان واقعی هم هستم. معتقدم آن هایی که در جشنواره فیلمم را دوست نداشتند، بیشتر منتقدنما بودند! آن ها به دلایل دیگری فیلم را دوست نداشته اند. گروهی از رسانه ها هم بدون آنکه فیلم را دیده باشند، براساس شنیده ها آن را نقد کردند.

او ادامه داد: در سانس هایی که فیلم را در کنار مردم دیدم و حتی در سانس سینمای رسانه، اکثریت فیلم را دوست داشتند. بالاخره در میان هر جمعی، عده ای هم پیدا می شوند که شیطنت نمایند. همه چیز در مسیری نهاده شد که تعیین بود عده ای با پیش فرض های قبلی فیلم را دیده بودند.

این کارگردان درباره نهایی نبودن نسخه اکران شده از فیلم آن ها مرا دوست داشتند در جشنواره فجر هم گفت: یکی از گله های ما این است که قرار بر این بود همه فیلم ها تا تاریخ 4 بهمن همه فیلم ها به دبیرخانه تحویل داده گردد و اولین فیلمی هم که تحویل داده شد، همین فیلم ما بود. حتی چهار فیلم رزروی هم اعلام شد تا فیلم هایی که در تاریخ مقرر نرسیدند حذف شوند اما متأسفانه اینگونه نشد. فیلم هایی داشتیم که 21 بهمن تحویل دبیرخانه شدند! ما هم می توانستیم تدوین، صدا، موسیقی و تیتراژ فیلم خود را در این فرصت تکمیل کنیم.

وی درباره امکان اصلاح نسخه اکران شده از فیلم در جشنواره برای اکران عمومی هم گفت: احتمالش وجود دارد. هنوز درباره این مسئله آنالیز صورت نگرفته و باید با تدوین گر درباره این موضوع صحبت کنیم.

بازیگرانی که برای نشست فجر پول می خواستند

رحمانی درباره اظهارات مطرح شده در نشست رسانه ای فیلم آن ها مرا دوست داشتند درباره بازیگرانی که برای حضور در نشست های جشنواره فجر تقاضای پول نموده بودند و ایجاد این شائبه که بازیگران این فیلم چنین درخواستی داشته اند هم شرح داد: مخاطب آن صحبت ها، بازیگران فیلم ما نبودند و اسمی هم مطرح نشد. این یک برداشت اشتباه از این صحبت ها بود. شاید عده قلیلی در حد یک یا دو نفر در میان بازیگران باشند که چنین نگاهی داشته باشند ولی جامعه بازیگران همگی شریف و قابل احترام هستند.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از سوی مجری طرح فیلم در نشست مطرح شده است گفت: من این اظهارات را اصلاح کردم و گفتم که منظور همه بازیگران نیستند. فرد مورد نظر مجری طرح ما هم بازیگری بود که الان از ایران رفته است و پول های زیادی هم از تهیه نمایندگان مختلف دریافت نموده بود. درددل های مجری طرح فیلم ما بیشتر متوجه چنین بازیگرانی بود و موضوع مطرح شده درباره مطالبه پول برای حضور در نشست جشنواره هم قطعاً مربوط به بازیگران فیلم ما نبوده است. بازیگران فیلم ما درگیر پروژه های دیگر بودند که امکان حضور در نشست را پیدا نکردند.

  • اعلام اسامی سینماگران مورد تائید | به زودی فیلم بلند خود را کلید می زنند
  • فیلم تازه مهدویان مجوز نگرفت | کت چرمی جواد عزتی تغییر می نماید؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1401 بروزرسانی: 6 اسفند 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2267

به "بازیگرانی که برای حضور در جشنواره پول می خواستند" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازیگرانی که برای حضور در جشنواره پول می خواستند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگرانی که برای حضور در جشنواره پول می خواستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید