اخبار اقتصادی

خبرنگاران رفع موانع سرمایه گذاری در کشور با اصلاح قوانین

تهران- خبرنگاران- سرمایه گذاری (Investmant) یکی از عوامل اصلی تولید در کنار نیروی کار، انرژی و فناوری است. عاملی که با وجود اهمیت زیاد در تولید و اشتغال زایی اما با مشکلاتی در بخش های مختلف کشورمان از جمله بخش صنعت روبه رو است.

3 آبان 1399

دولت علت فرار سرمایه گذاران را در سیاست های خود جستجو کند

روز سوم شهریور ماه، خط انتقال ششم سراسری به همراه 5 ایستگاه تقویت فشار گاز با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد؛ با این حال در این مراسم هیچ نامی از سرمایه گذار این پروژه بزرگ یعنی بانک پاسارگاد به میان نیامد.

2 آبان 1399

پرداخت588میلیارد تومان وام کارگشایی به مددجویان کمیته امداد، به 240هزار آسیب دیده از کرونا کارت هدیه داده شد

مدیرعامل صندوق امداد ولایت از پرداخت 588میلیارد تومان وام کارگشایی به مددجویان کمیته امداد در سال جاری خبر داد و گفت:240هزار کارت هدیه به آسیب دیدگان از کرونا پرداخت شده است.

30 مهر 1399

حرکت موریانه وار در بورس امروز ، شاخص کل مثبت شد

خبرنگاران : در نخستین ساعت معاملات شنبه شاخص کل با رشد 10 هزار واحدی مثبت شد و در محدوده یک میلیون و 641 هزار واحدی را در حال حرکت به ایستگاه پرتاب است.

28 مهر 1399

شروع احداث 37 کیلومتر از بزرگراه سربند تا سه راهی مشگین شهر طی دو ماه آینده

خبرنگاران/اردبیل فرماندار پارس فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: طی دو ماه آینده 37 کیلومتر از راستا 135 کیلومتری جاده سربند پارس آباد به سه راهی مشگین شهر به مناقصه گذاشته خواهد شد. و مطالعات آن هم صورت گرفته است .

26 مهر 1399

بازارسرمایه، نا امیدی و ترس در میان سرمایه گذاران، قیمت های فعلی بسیار جذاب شده است

خبرنگاران - شاخص بورس تهران امروز نزدیک به 52 هزار واحد افت کرد.

25 مهر 1399

تنها راه خروج آمریکا از منطقه از نگاه مشاور سابق وزارت خارجه ایالات متحده

ولی نصر معتقد است که شرایط برای یک دیپلماسی فراهم شده که تنشهای منطقه را کاهش دهد و ثبات را به پیش برد و آمریکا باید قدر این لحظه را بداند یا اینکه یک فرصت نادر و حیاتی را هدر دهد.

25 مهر 1399

خبرنگاران فری شاپ مرز باشماق مریوان راه اندازی می شود

سنندج- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: به منظور رونق بیشتر فعالیت های مرزی راه اندازی فری شاپ (فروشگاه معاف از اقتصادیات) مرز بین المللی باشماق مریوان در حال پیگیری است.

24 مهر 1399

آزمایشگاه خاک و بتن در لیست همکار استاندارد قرار می گیرد، فراوری انبوه قطعات صنعتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب گفت: این دانشگاه در حال پیگیری های لازم برای قرارگرفتن در لیست آزمایشگاه همکار استاندارد برای آزمایشگاه خاک و بتن است.

22 مهر 1399

ظریف: آمریکا درکی از حقوق یا سازمان ملل ندارد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعاهای آمریکایی ها در مورد مکانیسم ماشه گفت که دولتمردان آمریکا درکی از حقوق یا سازمان ملل ندارند.

21 مهر 1399

خبرنگاران معاون استاندار فارس: تغییر بعضی فرمانداران، روندی طبیعی است

شیراز- خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: جابه جایی و تغییر بعضی فرمانداران در این استان روندی طبیعی است و تنها مختص این مقطع زمانی نیست.

20 مهر 1399

خبرنگاران انتقاد سندرز از نظام سرمایه داری آمریکا در دوران کرونا

تهران- خبرنگاران- برنی سندرز کاندیدای پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز جمعه از نظام سرمایه داری این کشور انتقاد کرد و گفت: در حالیکه 40 میلیون آمریکایی با خطر بی خانمان شدن روبرو هستند، وال استریت از لحاظ سود در حال ثبت رکورد است.

19 مهر 1399

تعداد مقالات ISI دانشگاه شهید چمران اهواز رشد 16 درصدی داشته است

معاون پژوهش دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: تعداد مقالات ISI این دانشگاه بر اساس اطلاعات پایگاه WOS رشد 16 درصدی داشته است.

18 مهر 1399

افزایش قدرت اقتصادی خریداران با تسهیلات 400 میلیونی مسکن جوانان

نماینده مجلس یازدهم با اشاره به اینکه افزایش 60 درصدی تسهیلات مسکن جوانان موجب افزایش قدرت اقتصادی خریداران می گردد گفت: افزایش تسهیلات مسکن جوانان از 250 میلیون تومان به 400 میلیون تومان را باید به فال نیک گرفت و قطعا می تواند بر قدرت خرید متقاضیان و زوج...

16 مهر 1399

آمریکا همیشه از قدرت دفاعی ایران هراس دارد

ارتش جمهوری اسلامی در بیانیه ای نوشت: ایالات متحده آمریکا منطقه غرب آسیا را به انبار عظیم باروت مبدل نموده است، اما از قدرت بومی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران هم همیشه هراس داشته و دارد.

15 مهر 1399

طرح دو فوریتی نمایندگان برای خروج از برجام در صورت فعال سازی مکانیزم ماشه

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک طرح دو فوریتی با عنوان خروج اتوماتیک از برجام در صورت فعال سازی مکانیزم ماشه را تدوین کردند.

15 مهر 1399

فرانسه خواهان رویکرد مشترک اروپا در حفظ برجام شد

وزیر امور خارجه فرانسه در نشست روز پنجشنبه لندن ضمن تاکید بر بی اعتبار بودن اقدام آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه ایران، خواهان رویکرد مشترک اروپا در حفظ برجام شد.

15 مهر 1399

جزئیات مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن

ثبت نام جاماندگان وام ودیعه مسکن از امروز یکشنبه 13 مهرماه شروع و تا 30 مهر ادامه می یابد.

14 مهر 1399

همفکری و همدلی نخبگان مالی با مدیران، در تصمیم سازی ها بسیار موثر است

خبرنگاران/کردستان معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استاندار کردستان، همفکری و همدلی نخبگان مالی با مدیران در تصمیم سازی ها و ارائه راهکار برای برطرف مسائل استان را بسیار موثر دانست.

13 مهر 1399

ریزش شاخص بورس نگران کننده نیست

عضو هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار ریزش 13 هزار واحدی شاخص بورس را نگران کننده ندانست و گفت: این ریزش به معنی ریزش سنگین بورس نخواهد بود.

10 مهر 1399
تعداد: (319)