بلاتکلیفی وعده ساخت 60 هتل پرستاره، ضررهای یک تصمیم آنی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، غلامحسین حسینی به خبرنگاران گفت: در سال های گذشته تصمیم گرفته شد که 100 هتل 4 و 5 ستاره ساخته گردد که بعدها گفتند که 60 هتل می سازند، اما این کار هم به هر دلیلی انجام نشد و اکنون این پروژه ها به پرونده های حقوقی تبدیل شده اند چون 8 سال طول کشیده و بلاتکلیف مانده اند..

بلاتکلیفی وعده ساخت 60 هتل پرستاره، ضررهای یک تصمیم آنی

حسینی ادامه داد: در یک سال گذشته تقریبا بعضی از این پرونده ها را ساماندهی و حل کردیم. اکنون بیشترین حجم کاری ما صرف رسیدگی به این پرونده های حقوقی می گردد. در همه شرکت ها معمولا تعداد مشاور حقوقی حضور دارند اما واحد حقوقی شرکت توسعه گردشگری به خاطر وجود پرونده های حقوقی متعدد به تنهایی حکم یک اداره را دارد!

وی گفت: هنوز ضرری که پروژه های نیمه تمام برای شرکت ایجاد نموده اند برآورد ریالی نشده است ولی تا یکی دو سال دیگر که این پرونده ها به نتیجه برسند می توان گفت عملی نشدن تصمیم ساخت 60 هتل چه زیان هایی را متوجه شرکت نموده است. با این حال به فکر توسعه نیز بوده ایم و تا خاتمه سال یکی دو هتل دیگر را به مرحله بهره برداری و ساخت می رسانیم. اکنون هتل بیستون کرمانشاه را به بهره برداری رساندیم. قرار است هتلی نیز در اردبیل ساخته گردد.

حسینی ادامه داد: در چشم اندازی که تعریف می کنیم متنوع ترین گروه هتلی را خواهیم داشت. یعنی به ذائقه بازار احترام می گذاریم اکنون در گروه هتل های لاله متنوع ترین هتل ها موجود است. از بوتیک هتل گرفته تا هتل سنتی و تاریخی و شاید بتوانیم هتل اسپرت را نیز راه اندازی نموده و به گروه هتل هایمان اضافه کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری درباره واگذاری هتل های لاله یزد و کیش نیز گفت: هتل لاله یزد به صندوق احیا و هتل لاله کیش نیز به بخش خصوصی واگذار شد اما نمی دانیم دلیل این واگذاری ها چه بود.

وی درباره اینکه آیا قرار است هتل های دیگر این شرکت نیز واگذار گردد گفت: شاید به دلیل پراکندگی دارایی هایی که دارد واگذاری ها موردی انجام گردد اما هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده و معمولا نمی توان یکی دو هتل از یک زنجیره هتل ها را فروخت چون گروه هتلی، یک زنجیره هتلی است که خدمات می دهد و با هم ارزش اضافه کرده ای را ایجاد می نمایند اما وقتی یکی دو هتل از آن گروه فروخته می گردد حلقه مفقوده ای در گروه هتلی ایجاد خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: این تصمیم مدیران قبلی شرکت بوده است و یکی از ابهامات ما هم این بوده که چرا و چطور این هتل ها به فروخته شده است و چرا اساسا ترکیب هتلی را به هم زده اند. من از آن جهت که آیا این هتلها به قیمت فروخته شده یا نه وارد نمی گردد. بلکه می گویم وقتی با یک تصمیم آنی گروه هتلی دارای شکاف می گردد، از آنجا که خدمات زنجیره وار می دهند و مشتری ثابت دارند، دچار ضرر می شوند. وقتی این حلقه خراب شد تا بازسازی دوباره آن خسارت زیادی به گروه وارد می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 829

به "بلاتکلیفی وعده ساخت 60 هتل پرستاره، ضررهای یک تصمیم آنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی وعده ساخت 60 هتل پرستاره، ضررهای یک تصمیم آنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید