تعهد می دهم، اما وعده خیر

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرنگاران/اصفهان سرمربی تیم فوتبال بانوان ذوب آهن اصفهان معتقد است وعده دادن در ورزش و فوتبالی که قابل پیش بینی نیست کار درستی نیست، بنابراین هیچ قولی نمی دهم، اما نسبت به کارم تعهد می دهم و در ذوب آهن هم تعهد داریم تمام کوشش و سعی خود را برای گرفتن نتایج خوب و عملکردی در شأن و نام ذوب آهن انجام دهیم.

تعهد می دهم، اما وعده خیر

مینا امینی در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد شرایط تیم فوتبال ذوب آهن اظهار کرد: در حال حاضر همچنان مشغول فرایند جابجایی هستیم، فهرست ورودی و خروجی داریم و بر اساس اهداف و برنامه ریزی به همراه کادر فنی گام برمی داریم، تا کنون با 8 نفر بازیکن قرارداد بسته ایم که دو نفر آنها بطور رسمی معرفی شدند، اسامی مابقی هم بعد از انجام مقدمات اداری به وسیله روابط عمومی باشگاه در اختیار رسانه ها قرار می گیرد، در بیشتر پستها سعی کردیم نقاط ضعفی که داشتیم را برطرف کنیم.

وی با اشاره به قرارداد 3 ساله زهرا خواجوی دروازه بان ملی پوش ذوب آهن گفت: خواجوی براساس قراردادی که دارد همچنان بازیکن ذوب آهن محسوب می گردد و ما هم به وی احتیاج داریم، بنابراین زمانی که بازیکنی با یک تیم قرارداد دارد صحبت در مورد قرارداد با تیم دیگر و رفتن از تیم معنایی ندارد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن ادامه داد: قرار بود جلسه ای با خواجوی و مسئولان باشگاه داشته باشیم که تا به امروز برگزار نشده و احتمالا علت آن برگزاری اردوهای تیم ملی و بازی ازبکستان بود و منتظر حضور وی در باشگاه هستیم تا بتوانیم صحبت هایی را انجام دهیم.

وی با اشاره به نامعین بودن زمان قطعی شروع لیگ برتر گفت: سازمان لیگ فوتبال زمانی را اعلام نموده، اما هنوز معین نیست، ما منتظر اعلام قطعی شروع لیگ از سوی فدراسیون هستیم تا بتوانیم بر اساس آن برنامه ریزی تمرینات بدنسازی، تاکتیکی و تیمی خود را شروع نموده و قدم به قدم جلو برویم تا به اهدافی که می خواهیم دست پیدا کنیم.

امینی در پاسخ به این سوال که آیا به باشگاه قول قهرمانی یا صعود به مرحله نهایی لیگ را داده است یاخیر؟ گفت: در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست و بنابراین نمی توان قول یا وعده ای داد، من هم با وعده دادن های بی اساس مخالف هستم، بنابراین تعهد می دهم، اما وعده خیر.

وی توضیح داد: باشگاه ذوب آهن از نظر اقتصادی یک باشگاه میانه است و نمی توانیم هزینه های زیادی را داشته باشیم، البته این کار درست نیست، سعی می کنیم با توجه به برنامه ریزی که داریم برای سربلندی ذوب آهن کوشش نموده تا به نتایج در خور نام و شأن باشگاه صاحب نام ذوب آهن دست پیدا کنیم.

وی دو گروهی بودن رقابت های فصل گذشته لیگ را یکی از معایب آن دانست و افزود: درست است که قرار گرفتن تیم ها در دو گروه بر اساس قرعه کشی بود، در گروهی که سیرجان در آن حضور داشت چند تیم شرایط خوبی نداشتند و این موجب شده بود که تعداد گل های زده سیرجان بالا برود، البته برگزاری لیگ در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا جای تقدیر دارد؛ اما تیم ها در شرایط عادلانه ای با یکدیگر رقابت نداشتند و سبک قبلی لیگ بهتر بود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با انتقاد از باشگاه هایی که در لیگ برتر فوتبال مردان تیمداری می نمایند، تاکیدکرد: اگر این باشگاه ها وارد لیگ برتر فوتبال بانوان نشوند و یا نتوانیم باشگاه های خصوصی خوبی وارد لیگ کنیم در سالهای آینده با افول فوتبال باشگاهی بانوان روبرو خواهیم بود.

وی افزود: در 3 روزی که برای انجام تست در نظر گرفته بودیم بازیکنان زیادی از سراسر کشور آمدند، اگر تیم هایی که در بخش مردان تیمداری می نمایند به فوتبال بانوان ورود نمایند استعدادهای بیشتری را تحت پوشش خود قرار می دهند و بازیکنان بیشتری فرصت نشان دادن توانمندی های خود را پیدا می نمایند، تقویت و رشد کیفی و کمی لیگ در نهایت به نفع تیم های ملی است.

امینی اظهارکرد: بعضی تیم ها توان اقتصادی خوبی دارند و هزینه خوبی می نمایند و در مقابل تیم هایی هستند که اسپانسرهای شخصی آنها ضعیف است و یا به وسیله هیئت های استانی حمایت می شوند، تقابل این تیم ها در لیگ رقابت نادعالانه ای است که در نهایت با نتایجی که به دست می آید موجبات دلسردی و واپس کشیدن آنها از لیگ بانوان می گردد.

وی افزود: نزدیک به 300 نفر در تست تیم فوتبال بانوان ذوب آهن شرکت کردند و در نهایت ما فهرست 20 نفری را تهیه کردیم که قرار است در مقابل تیم محک زده شوند و عملکرد آنها را بسنجیم، با محدودیت هایی روبرو هستیم، مشکل ما بحث اسکان بازیکنان غیربومی و استفاده از بازیکنان بومی است، مجبوریم در نهایت از بین نفراتی که از اصفهان و یا شهرستانهای نزدیک به اصفهان در تست شرکت کردند، استفاده کنیم، در حالی که اگر شرایط به ما اجازه می داد نفراتی بودند که با کمی کار کردن می توانستند تیم ب ذوب آهن را تشکیل دهند.

امینی گفت: این نفرات واقعا بازیکنان خوبی هستند و تنها احتیاج به توجه و حمایت از سوی اسپانسرها دارند، امیدوارم باشگاه های لیگ فزونی در سایر استان ها همچون ذوب آهن و سپاهان با ورود به لیگ برتر فوتبال بانوان فرصت را برای رشد و پیشرفت این بازیکنان نوجوان و جوان مستعدی ایجاد نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1829

به "تعهد می دهم، اما وعده خیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهد می دهم، اما وعده خیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید