داورزنی: والیبال به وظیفه اجتماعی خود عمل نموده است

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران (پانا) - رئیس فدراسیون والیبال حضور 26 والیبالیست ایرانی در تیم های خارج از کشور را افتخاری برای ورزش ایران دانست.

داورزنی: والیبال به وظیفه اجتماعی خود عمل نموده است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دکتر محمدرضا داورزنی در مجمع سالیانه هیات والیبال استان قم که امروز (شنبه) به صورت آنلاین برگزار گردید، اضافه کرد: در ابتدا از مدیرکل ورزش و جوانان استان قم برای هماهنگی برگزاری این مجمع تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه انسجام و همدلی خوبی در هیات والیبال قم بوجود آمده و امیدوارم این فرایند با خدمت گرفتن از ظرفیت های کامل استان ادامه یابد، گفت: موفقیت والیبال کشور مرهون زحمات تک تک اعضای خانواده بزرگ این رشته ورزشی است و عملکرد آن ها باعث می گردد که تیم های ملی والیبال در میادین مهم دنیا افتخارآفرینی نمایند.

رئیس مجمع سالیانه هیات والیبال قم توضیح داد: هرچه هیات های استانی فعال تر باشند، فرآیند کشف و پرورش استعدادها و بعلاوه برگزاری دوره های آموزشی مختلف والیبال با موفقیت بیشتری برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری این موضوع که ویروس کووید 19 در دو سال گذشته شرایط جدیدی را برای دنیا رقم زد، گفت: در ابتدا تمامی فعالیت ها تعطیل شد اما دنیا کم کم خود با این شرایط وفق داد. فدراسیون والیبال ایران نیز در این فرایند مستثنا نبود و در انتها سال 98 مجبور به تعطیلی لیگ ها شد اما در سال 99 بیش از 105 تیم مسابقات مختلف رده های سنی والیبال کشور شرکت کردند.

دکتر داورزنی در ادامه گفت: حاصل مسابقات سال 99 رونمایی از چند بازیکن جوان و شایسته والیبال ایران بود که در امسال به عضویت تیم ملی درآمدند و در میادین مختلف نقش آفرینی کردند.

رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که در مجموع والیبال سال شلوغی را به رغم وجود کرونا به سلامتی پشت سر گذاشت، گفت: قاره آسیا مسابقات والیبال رده های سنی خود را به علت شرایط کرونا برگزار نکرد، اما فدراسیون والیبال ایران میزبان رقابت های نوجوانان دنیا در تهران بود و کارنامه مورد قبولی در میزبانی و حضور در مسابقات با کسب رتبه سومی دنیا به دست آورد.

وی با یادآوری این موضوع که تیم نوجوانان ایران بر اساس رنکینگ قاره آسیا در مسابقات قهرمانی دنیا شرکت کرد، گفت: دیگر تیم ها در قاره ها و منطقه ها مختلف خود در مسابقات شرکت کردند و تیم های صعود نماینده به مسابقات دنیای با تجربه مناسبی به مسابقات تهران آمدند، اما تیم ایران بدون مسابقات تدارکاتی و حضور در رویدادهای مهم در رقابت های دنیای شرکت کرد و با کسب مقام سومی عملکرد بسیار خوبی داشت.

دکتر داورزنی ادامه داد: در رده سنی جوانان نیز تیم ایران بدون بازی های قاره ای در رقابت های دنیای ایتالیا و بلغارستان شرکت کرد و در رتبه نهم نهاده شد. این تیم نیز به رغم دو شکست در ابتدای مسابقات، در سایر بازی ها برنده شد و عملکرد خوبی داشت.

وی یکی از وظایف ورزش ایران را بازگشت شادابی و نشاط به جامعه دانست و گفت: والیبال به وظیفه اجتماعی خود عمل نموده است و تیم های ملی و باشگاهی ایران با نمایشی تحسین برانگیز در مسابقات مختلف، این وظیفه را به خوبی انجام داده اند. به عنوان مثال نمایش مسابقات تیم فولاد سیرجان در رقابت های قهرمانی باشگاه های آسیا در مانیتورهای شهر سیرجان، شادابی خاصی بین مردم این شهر به وجود آورد و در نهایت نیز با جشن قهرمانی این تیم در قاره کهن آسیا به انتها رسید. بعلاوه قهرمانی تیم ملی بزرگسالان ایران با شکست ژاپن (میزبان) در رقابت های 2021 آسیا، نمونه دیگری برای این ادعاست.

دکتر داورزنی کشف استعدادها را نخستین گام برای افتخار آفرینی در میادین مهم والیبال دانست و گفت: این فرایند به سرعت اتفاق نمی افتد و باید با پرورش استعدادها و برگزاری مسابقات مختلف آن ها را برای میادین مهم آماده کنیم.

وی با یادآوری این که تیم ملی والیبال ایران از سال 2011 تا کنون چهار بار قهرمانی در قاره کهن آسیا را جشن گرفته که آخرین آن امسال در ژاپن به دست آمده است، گفت: بعلاوه تیم ایران در سال های 2014 و 2018 قهرمان بازی های آسیایی شد و انشاا.. در سال 2022 نیز سومین قهرمانی را به دست می آورد.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید نمود که حفظ قهرمانی از نکات مهم هر رشته ورزشی است و بدون حمایت هیات ها، مربیان، باشگاه ها و دیگر عوامل حفظ آن امکان پذیر نیست.

وی به حضور بازیکنان متعدد والیبال ایران در تیم های باشگاهی دنیا اشاره نمود و گفت: در حال حاضر والیبال ایران 26 لژیونر دختر و پسر در دنیا دارد که نویدبخش آینده بهتر این رشته ورزشی است. این موضوع افتخار دیگری برای والیبال ایران است و امیدوارم با یاری همه اعضای خانواده این رشته ورزشی آینده بهتری رقم بخورد.

رئیس مجمع سالیانه هیات والیبال استان قم در ادامه با تشکر از رئیس و خزانه دار این هیات برای ارائه گزارش عملکرد و اقتصادی سال های 98 و 99 و تقویم سال 1400 گفت: با توجه به برنامه های هیات والیبال استان قم، در آینده شاهد حضور بازیکنان بیشتری از این استان در تیم های مردان و بانوان ایران خواهیم بود، زیرا یقین دارم که توانایی این استان بیشتر از ظرفیت کنونی است.

وی ادامه داد: مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نیز همکاری بسیار خوبی با هیات والیبال استان دارد و امیدوارم این فرایند ادامه یابد. بعلاوه امیدوارم برنامه های استان قم به گونه ای باشد که بازیکنان رده سنی نوجوانان و جوانان وجه قالب تیم های استان باشد تا در کشف استعدادها و بازیکنان شایسته یاری گردد.

مجمع سالیانه هیات والیبال استان قم امروز (شنبه) به ریاست دکتر محمدرضا داورزنی و با حضور رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان قم، محمدمهدی حلوایی رئیس هیات والیبال استان و دیگر اعضای مجمع برگزار گردید.

در این مجمع گزارش عملکرد هیات در سال های 98 و 99 ارائه و از سوی اعضای هیات تایید شد. بعلاوه گزارش اقتصادی سال های 98 و 99 و تقویم سال 1400 هیات در این مجمع ارائه شد و به تایید اعضا رسید.

در ادامه نیز اعضای هیات والیبال استان قم نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1902

به "داورزنی: والیبال به وظیفه اجتماعی خود عمل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: والیبال به وظیفه اجتماعی خود عمل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید