طرح بازیابی در پی کمک به احیای اقتصادی کشورهای اروپایی در دوران همه گیری است

به گزارش مجله کوروش بزرگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از euronews باتوجه به بحران همه گیری ویروس کرونا طرح بازیابی اتحادیه اروپا قرار است برای احیای اقتصاد و کمک به کشورهایی اروپایی به کار گرفته شود تا کشورها بتوانند بار دیگر اقتصاد خود را توانمند کنند.

طرح بازیابی در پی کمک به احیای اقتصادی کشورهای اروپایی در دوران همه گیری است

برای طرح بازیابی اتحادیه اروپا که نسل بعدی اتحادیه اروپا نیز نامیده می شود بودجه 806 میلیارد و 900 یورو در نظر گرفته شده است که باید صرف ایجاد شغل و فرصت سازی، همچنین متحول کردن اقتصاد کشورها با هدف داشتن اقتصادی سبزتر، دیجیتالی تر و برابرتر شود.

در قلب طرح بازیابی اتحادیه اروپا، تسهیلات احیاء و انعطاف پذیری با بودجه 723.8 میلیارد یورویی واقع شده است. این رقم صرف پرداخت وام و سرمایه گذاری در کشورهای عضو این اتحادیه می شود.

هدف از این اجرای این طرح، متحول کردن اقتصاد کشورها با هدف داشتن اقتصادی سبزتر، دیجیتالی تر و برابرتر است.

برای دسترسی به بودجه (RRF) کشورهای عضو این اتحادیه باید طرح های خود در موضوع احیا و انعطاف پذیری را که طرح بهبود ملی نیز نامیده می شود، تهیه کنند و به تصویب کمیسیون برسانند. برخی از حوزه ها عبارتند از فناوری های سبز، انرژی پاک و حمل ونقل، نوسازی ساختمان ها، اینترنت سریع تر و 5G و آموزش حرفه ای.

تا به امروز 22 کشور عضو این اتحادیه برنامه های خود را به تصویب کمیسیون اروپا رسانده اند.

بیشتر بخوانید: گزارشی از نرخ بیکاری در کشورهای اتحادیه اروپا

صندوق نسل بعدی اتحادیه اروپا همچنین بودجه ای به ارزش 50.6 میلیارد یورو را برای ابتکار نو دیگری در نظر گرفته است که REACT-EU نام دارد و به اتحادیه کمک می کند که بتواند واکنش سریعی در قبال بحران ها داشته باشد و به سرعت وارد مرحله بازسازی شود.

تا فوریه 2022 میلادی اسپانیا اولین و تنها کشوری است که توانسته شرایط مدنظر اتحادیه را برآورده کند همچنین مادرید توانسته مبلغ 10 میلیارد یورو از این صندوق دریافت کند. تا به امروز بسکمک از کشورها نیز توانسته اند پیش پرداخت های اضطراری دریافت کنند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2096

به "طرح بازیابی در پی کمک به احیای اقتصادی کشورهای اروپایی در دوران همه گیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح بازیابی در پی کمک به احیای اقتصادی کشورهای اروپایی در دوران همه گیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید