عادت های نادرست باعث افزایش کمر درد می شوند؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، بیشترین درصد افراد مبتلا به کمردرد مربوط به عوامل و عادت های نامناسب روزانه مانند نوع خوابیدن است. در این گزارش به مهم ترین عادت های نامناسب روزانه و راهکارهای درمانی درد کمر اشاره می کنیم.

عادت های نادرست باعث افزایش کمر درد می شوند؟
فاصله دریافت از ورزش روزانه

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ،بررسی ها نشان می دهد بیشترین افرادی که درمان را به تأخیر انداخته اند، پس از درمان نتوانسته اند مانند گذشته فعال باشند. ورزش به خصوص پیاده روی منظم مانع این مشکل است و یا حتی می تواند نوعی درمان محسوب شود. در شرایط اپیدمی ویروس کرونا سعی کنید ورزش های سبک و مختصر را در منزل پیگیری کنید و از آن غافل نباشید.

رانندگی طولانی مدت

قوز کردن باعث انقباض عضلات قفسه سینه شده و درد های شانه، گردن و کمر را به دنبال می آورد. در واقع بیشترین درصد این مشکل زمانی اتفاق می افتد که در حال رانندگی هستید. برای رفع این دردها، با زاویه 90 درجه بر روی صندلی ماشین بنشینید تا کمتر مجبور به قوز کردن و کشش عضلات سینه و گردن باشید.

تشک های نامناسب

تشک های بسیار سفت به ستون فقرات فشار زیادی وارد می کنند. بهتر است تشک هایی را انتخاب کنید که نه زیاد سفت و نه زیاد نرم هستند. اگر عادت دارید شب ها به پهلو بخوابید، یک بالشت زیر زانوهایتان قرار دهید. همچنین در صورت احساس تحمیل فشار زیاد بر روی کمر، می توانید از یک بالشت نرم و کوچک برای زیر کمر استفاده کنید.

پشت میز نشستن های طولانی

حفظ حالت صحیح نشستن که کمتر به آن اهمیت می دهید، می تواند شما را از شر کمردرد رها کند. اگر به فکر تصحیح نوع نشستن خود نباشید، عضلات کمر شما به مرور زمان تضعیف می شود و درد های طولانی تری به سراغتان می آید.

در صورت استفاده از صندلی برای مدت طولانی، هر از چند گاهی نیز از روی صندلی خود بلند شوید، چند قدم راه بروید و یا آب بنوشید. مراقب باشید زمانی که در حال کار با کامپیوتر و یا صحبت کردن طولانی با تلفن هستید، کمرتان در شرایط نامناسب قرار نگیرد.

استرس

استرس های حاد و طولانی مدت نیز مسبب بروز کمردرد است. زمانی که تحت فشار عصبی قرار می گیرید، تمام بدن شما از جمله گردن و کمر نیز تحت فشار قرار می گیرند. این فشارها، انقباض عضلات و درد های شدید را سبب می شوند.

در واقع برای کاهش استرس خود می توانید کتاب بخوانید، ورزش کنید و یا هر راهی که فکر می کنید آرامتان می کند را پیش بگیرید تا علاوه بر روح، جسمتان نیز آرام بگیرد.

حرکات شدید ورزشی

برای مثال انجام زیاد حرکت دراز و نشست ممکن است سبب افزایش فشار بر عضلات کمر و درد های کمر شود. گاهی دیده شده به دلیل انجام زیاد این حرکت، ستون فقرات به شکل حرف C درآمده و حالت خمیدگی در آن ایجاد شده است.

توصیه می شود این نوع حرکات را آهسته انجام دهید و خودتان را تحت فشار قرار ندهید. درست است دراز و نشست باعث تقویت عضلات شکمی و سوزاندن چربی می شود، اما بهتر است این حرکات به مرور زمان و به آرامی صورت بگیرند.

برنامه غذایی بی ارزش

نوع غذای مصرفی شما سلامت اندام هایی مانند قلب را تضمین می کند. وزن و قند خون نیز که عوامل مهمی در حفظ سلامتی هستند، توسط مواد غذایی کنترل می شوند. مصرف غذای نامناسب مانند غذا هایی با چربی بالا ممکن است باعث مسدود شدن شریان های ناحیه کمر و ستون فقرات شده و خون رسانی را با اختلال رو به رو کند. جریان مناسب خون همچنین سبب دفع مواد زاید بدن شده و درد ها را کاهش می دهد.

اجتناب از مصرف کافئین بیش از حد و غذا های فرآوری شده و چرب، کمک کننده خوبی به رفع درد عضلات بدن هستند. غذا هایی مانند سویا، غلات، آجیل و دانه ها، گوشت سفید و قرمز بدون چربی و سبزی و میوه ها بهترین مواد جهت حفظ سلامتی بدن هستند.

حمل کیف های سنگین

برخی افراد عادت دارند تمام وسایل زندگی خود را در یک کیف جای دهند. حمل کیف سنگین سبب نامتوازن شدن شانه ها و افزایش فشار بر روی ستون فقرات شده و در نهایت درد های شدیدی را ایجاد می کند.

وزن کیف یا پاکتی که حمل می کنید نباید بیش از 10 درصد وزن بدنتان باشد. در صورت ضرورت وسایل را بین دو پاکت تقسیم کنید تا فشار وارد شده بر دو طرف بدن شما یکسان باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1438

به "عادت های نادرست باعث افزایش کمر درد می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت های نادرست باعث افزایش کمر درد می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید