قیمت بلیت ورزشگاه آزادی 10 برابر شد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، به گزارش خبرنگاران، به تازگی شاهد فروش بلیت دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و نساجی قائمشهر از سری رقابت های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی به قیمت 50، 70 و 100 هزار تومان بودیم و روز دوشنبه نیز اعلام شد که تماشای دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان از سری رقابت های هفته ششم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی قیمتی معادل 50، 80 و 100 هزار تومان خواهد داشت، اعدادی که نسب به قبل از ممنوعیت حضور تماشاگران در ورزشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا که به حدود 22 ماه قبل باز می گردد، رشد عجیب و غریبی داشته است.

قیمت بلیت ورزشگاه آزادی 10 برابر شد

قبل از شیوع ویروس کرونا که شاهد حضور تماشاگران در ورزشگاه های کشور به منظور تماشای مسابقات فوتبال بودیم مبلغ خرید بلیت در مسابقات باشگاهی 5000 تومان و 10 هزار تومان بود و حال که شاهد اعلام قیمت بلیت تماشای دیدار تیم های فوتبال استقلال و نساجی و نیز پرسپولیس و صنعت نفت آبادان با قیمت کف 50 هزار تومان و سقف 100 هزار تومان هستیم، می توان گفت که قیمت بلیت تماشای مسابقات در ورزشگاه آزادی 10 برابر شده است.

یکی از دلخوشی های مردم در کشور به ویژه برای قشر جوان، حضور در ورزشگاه ها و تماشای مسابقات فوتبال بود و افزایش سرسام آور قیمت بلیت تماشای مسابقات می تواند به عنوان اهرمی بازدارنده نسبت به حضور افرادی باشد که تمایل بسیاری برای حضور در ورزشگاه دارند اما از توان اقتصادی لازم برخوردار نیستند.

افرادی که همواره در ورزشگاه های کشور برای تماشای مسابقات فوتبال حضور پیدا می کنند، عموما از طبقه میانه و بعضا ضعیف به لحاظ اقتصادی و بیشترا هم جوانان بین 14 تا 30 سال هستند.

بر این اساس افزایش 10 برابری قیمت بلیت در ورزشگاه آزادی برای ابن قشر خبر خوبی نخواهد بود و به طور حتم اگر یکی از اهداف ورزش ایران سرگرم کردن جوانان با حضور آن ها در ورزشگاه ها است باید در رابطه با قیمت بلیت چاره اندیشی شود و راهکارهای لازم مدنظر قرار گیرد.

شاید نتوان منکر افزایش 10 برابرای قیمت ها در برخی اقلام خوراکی و غیرخوارکی در مدت مشابه شد اما سوال این است که آیا درآمد ماهانه بیشتر مردم و عموم افراد که از طبقه میانه و ضعیف جامعه هستند طی این دو سال با وجود شیوع ویروس کرونا و شرایط اقتصادی کشور 10 برابر شده است؟

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1957

به "قیمت بلیت ورزشگاه آزادی 10 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت ورزشگاه آزادی 10 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید