محققان دانشگاه ارومیه پیروز به کشت بافت گیاهی شدند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، محققان یکی از شرکت های دانش بنیان دانشگاه ارومیه پیروز کشت بافت گیاهی در این دانشگاه شدند.

محققان دانشگاه ارومیه پیروز به کشت بافت گیاهی شدند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار مجله کوروش بزرگ، محققان یکی از شرکت های دانش بنیان دانشگاه ارومیه پیروز کشت بافت گیاهی در این دانشگاه شدند.

حسینی مدیرعامل شرکت دانش بنیان و عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه گفت: کشت بافت گیاهی به دلیل فراوری چندین نهال از یک سلول و عملکرد بالای نهال ها فراوری شده دارای اهمیت زیادی است.

حسینی اضافه کرد: در کشت بافت گیاهی با استفاده از جدا سازی ریز نمونه گیاهی و در حد سلول گیاهان را به محیط کشت حاوی مواد غذایی و موثر منتقل کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه با اشاره به مزایای کشت بافت گیاهی توضیح داد: این گیاهان در خارج از فصل می توانند تکثیر پیدا نمایند، با این روش جابه جایی گیاهان در بین شهر ها راحت تر است.

وی گفت: استان آذربایجان غربی به خاطر دارا بودن خاک حاصل خیز و آب مناساب یکی از استان های پیشتاز محصولات باغی دانش بنیان است.

امانی مدیر باغداری سازمان جهاد سازندگی کشاورزی آذربایجان غربی در این ربطه اعلام کرد: محصولاتی که از واحد های کشت بافتی حاصل می گردد بیش از دو نیم میلیون اصله است اکنون شاهد هزار هکتار باغات مدرن در استان هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1058

به "محققان دانشگاه ارومیه پیروز به کشت بافت گیاهی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان دانشگاه ارومیه پیروز به کشت بافت گیاهی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید