نحوه استفاده از فناوری های نوین در ارتقای کسب وکارها

به گزارش مجله کوروش بزرگ، دومین رویداد مشاوره کسب وکار با هدف توسعه و تقویت مدیریت درون بنگاهی به ابتکار کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران و حمایت معاونت کسب وکار اتاق ایران از 11 بهمن امسال به مدت یک هفته به صورت آنلاین برگزار می گردد.

نحوه استفاده از فناوری های نوین در ارتقای کسب وکارها

در سومین روز از برگزاری این نشست های تخصصی، وبینار تخصصی تحول دیجیتال و هوشمندسازی کسب وکار برگزار گردید و حمید بهنگار، مرتضی جوان و سیدجعفر سیدی سخنرانی کردند.

در ابتدا حمید بهنگار، مدیرعامل شرکت پرتو تاپ رایان از تجارب هوشمندسازی در بخش کشاورزی گفت. او به صندلی ایران در تامین مواد غذایی مورد احتیاج کشور، ص ادرات غیرنفتی کشور، جذب شاغلین در صنعت اشاره نمود و گفت عوامل موفقیت پروژه های کشاورزی هوشمند عبارتند از: سرمایه اجتماعی، کاهش مقاومت اجتماعی، پذیرش فناوری توسط دولت، صنعت و دانشگاه، شناسایی و زمینه سازی ورود شرکت های فعال به این حوزه و درنهایت سرمایه مالی.

بهنگار از نقش حاکمیت کلان و مدل های جهانی در حوزه کشاورزی هوشمند گفت: باید دولت و حاکمیت کلانن و شرکت ها و تشکل ها عزم جدی برای این مدل های جهانی داشته باشند و در این جهت تسهیل گری نمایند. در این جهت هزینه ها پایین خواهد آمد و راندمان کار بالاتر می رود.

او تاکید نمود: در کشاورزی هوشمند هزینه فراوری، کاهش می یابد؛ کمیت محصولات فراوریی افزایش می یابد؛ دقت و نظارت بر فراوری افزایش یافته و نرخ باروری بالاتر می رود؛ و مدیریت ریسک کمتر شده و فراوری مطمئن تر خواهد شد.

بعد از آن مرتضی امین از استفاده از داده ها برای برای بهبود محیط کسب وکار و لزوم ان گفت و اینکه داده ها چقدر در شیوه مدیریت تغییر می تواند به برنامه ریزی مدیران برای بهبود محیط کسب وکار یاری کند.

در ادامه این نشست سیدجعفر سیدی، درباره ایران و انقلاب چهارم صنعتی سخنرانی کرد. سیدی با معرفی انقلاب صنعتی نسل چهارم، مفاهیم و استانداردها، مدل های سنجش سطح بلوغ، تدوین نقشه راه، فناوری های توانمندساز و مشخصه اهداف اصلی آن گفت.

او ادامه داد: شرکت های بین المللی زیادی در حوزه استانداردسازی در انقلاب چهارم صنعتی کار می نمایند و کشورهای آلمان، امریکا، چین، ژاپن از مهمترین کشورهای فعال در این حوزه است.

بعد از آن او درباره انقلاب صنعتی نسل پنجم گفت: دراین مدل موضوع به جامعه به جای صنعت داده شده است و در این نظام، انسان محور انقلاب صنعتی نسل چهارم قرار داده شده است. همچنین این نظام جامعه آینده که ژاپن باید به آن برسد را معرفی می نماید.

بعد از آن سیدی به هماهنگی بین کشورها در این حوزه تاکید نمود و گفت چگونه از این فناوری ها در سطح اقتصاد دیجیتال استفاده می گردد.

سیدی در ادامه درباره احتیاج این حوزه به قوانین حقوقی برای پیاده سازی مدل های کسب و کار جدید در ایران اشاره نمود و احتیاجها، ابعاد و مشخصلات انقلاب چهارم صنعتی را تبیین کرد از از اینجا قابل دسترسی است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1527

به "نحوه استفاده از فناوری های نوین در ارتقای کسب وکارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استفاده از فناوری های نوین در ارتقای کسب وکارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید