مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع می باشد، اعلام جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز از 25 اسفند الی 15 فروردین

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرگزاری خبرنگاران- کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه شماره 5 خود، ضمن اعلام جدول رنگ­بندی شهرستان­های نارنجی و قرمز کشور از تاریخ 25 اسفند 1399 الی 15 فرودین 1400، و تأکید بر ممنوعیت مسافرتاز و به شهرهای نارنجی و قرمز، از همه مردم عزیز برای موکول کردن سفرها به زمان مناسب دعوت کرد.

مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع می باشد، اعلام جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز از 25 اسفند الی 15 فروردین

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل این اطلاعیه بدین توضیح است:

ملت شریف و عزیز ایران

ضمن تبریک حلول ماه مبارک شعبان و اعیاد سراسر نور و سرور این ماه و همچنین تهنیت و شادباش پیشاپیش فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت، در ابتدا ضروری است از همراهی، همدلی، همکاری و عنایت ویژه آحاد مردم عزیز (اصحاب رسانه، اصناف، صداوسیما و...) صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم که بار دیگر ،مسئولین و خادمین خود را در عرصه مدیریت بیماری کووید 19 تنها نگذاشتند تا شاهد روزهای تلخ و تاسف آور بیش از این نباشیم.

هرساله فرارسیدن نوروز و بهار طبیعت شروع یک جنبش زیبا در ایرانیان بوده که با برپایی آداب و رسوم سنتی و تکریم شعائر دینی و اخلاقی اقدام می­نمودند.

سال جاری اما به دلیل شیوع ویروس و مخاطرات جدی آن بر سلامت تک تک شهفرایندان، این رویداد زیبا و عظیم را با چالش جدی روبرو نمود. همانگونه­ که استحضار دارید، یکسال از تجربه مدیریت بیماری کرونا می­گذرد که دستاوردهایی گرانقدر اما به بهای سنگین رقم زده است. خادمین شما، ماه­ ها قبل از رسیدن موعد نوروز برنامه­ ریزی این ایام را در دست اقدام داشته اما بخاطر غیرقابل پیش­ بینی بودن فرایند بیماری کووید 19 ،تمام تصمیمات تحت­ الشعاع آن قرار ­گرفت. به ­همین دلیل نیز احتمالات و سناریوهای مختلف پیش­ بینی تا متناسب با شرایط بیماری در کشور، اجرایی گردد.

بحمدا... با همراهی و مساعی دلسوزانه همه شما عزیزان، برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط شهرها از منظر بیماری به نقطه خوبی رسیده، اگرچه این امر بسیار شکننده بوده و هرآن امکان اوجگیری بیماری به­ خصوص ویروس جهش یافته وجود دارد.

برابر تکلیف قانونی مصوب در ستاد ملی، مسافرتاز و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع می­ باشد. بر همین اساس، مقرر شد تا لیست آخرین شرایط شهرها در 25 اسفند ماه به استحضار ملت شریف رسانده گردد. در این راستا اطلاعیه حاضر ضمن اعلام لیست مذکور، نکات مهم ذیل را نیز اعلام تا به صورت جدی از سوی همه مردم مورد توجه و رعایت قرار گیرد:

اگرچه شرایط بیماری در شهرها فرایند مطلوبی پیدا کرده اما با توجه به وجود ویروس جهش یافته در 29 استان، این شرایط بسیار شکننده می­باشد. هرگونه تحرک، جابجایی، برگزاری دورهمی، تردد و تجمع، می­تواند نه­ تنها برای تک تک مردم بلکه برای همه کشور خطرات جدی به همراه داشته باشد. لذا از همه عزیزان درخواست می­گردد تا مسئولین را در ادامه این راستا کمک رسانده و سفر را به زمان مناسب موکول کنند.

مجدداً تاکید و یادآوری می­گردد که مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز برابر لیست ذیل، ممنوع می باشد.

چنانچه مردم عزیز قصد سفر ضروری دارند، درخواست می­گردد به نکات ذیل توجه ویژه داشته و با رعایت آنها از سلامت خود و خانواده صیانت کنند:

حتی­ المقدور با خودروی شخصی مسافرت کنند.

از شرایط سلامت خود و خانواده اطمینان کامل داشته و بعد برنامه ­ریزی سفر کنند.

از برگزاری دورهمی خانوادگی به شدت بپرهیزند.

از تجمع و ترددهای غیرضرور خودداری گردد.

دستورالعمل رعایت سلامت و بهداشت در سفر که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده را به صورت جدی رعایت کنند.

در صورت اعلام تغییر فرایند بیماری در شهرها، ظرف کمترین زمان ممکن افراد غیربومی اقدام به بازگشت کنند.

افرادی­که از شرایط بیماری خود اطلاع دارند (تست مثبت) به هیچ عنوان اقدام به تردد و عزیمت به مسافرت، ننماید.

باسمه تعالی

معاونت بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رنگ­بندی شهرستان­های نارنجی و قرمز کشور از تاریخ 25 اسفند 1399 الی 15 فرودین 1400

شرایط نارنجی: پر خطر. در این شرایط سطح شغلی 3 و 4 تعطیل خواهند بود.

شرایط قرمز: خیلی پر خطر. در این شرایط همه مشاغل (به جز موارد ضروری سطح 1) تعطیل خواهند بود.

استانشهرستانشرایط
آذربایجان شرقیسرابنارنجی
آذربایجان شرقیعجب شیرنارنجی
آذربایجان غربیارومیهنارنجی
آذربایجان غربیچایپارهنارنجی
آذربایجان غربیماکونارنجی
آذربایجان غربینقدهنارنجی
اصفهانگلپایگاننارنجی
ایلامدهلراننارنجی
بوشهردیلمنارنجی
بوشهرکنگاننارنجی
بوشهرگناوهنارنجی
چهارمحال و بختکمکساماننارنجی
خوزستانآبادانقرمز
خوزستانامیدیهنارنجی
خوزستاناندیمشکنارنجی
خوزستاناهوازقرمز
خوزستانایذهنارنجی
خوزستانباغ ملکنارنجی
خوزستانباوینارنجی
خوزستانبندرماهشهرقرمز
خوزستانبهبهاننارنجی
خوزستانخرمشهرنارنجی
خوزستاندزفولقرمز
خوزستاندشت آزادگاننارنجی
خوزستانرامهرمزقرمز
خوزستانشادگاننارنجی
خوزستانشوشقرمز
خوزستانشوشترقرمز
خوزستانکارونقرمز
خوزستانمسجد سلیماننارنجی
فارسارسنجاننارنجی
فارسزرین دشتنارنجی
کردستاندیواندرهنارنجی
کهگیلویه و بویر احمدگچسارانقرمز
لرستانپلدخترنارنجی
لرستاندورودنارنجی
مرکزیخمیننارنجی
هرمزگانخمیرنارنجی
همداننهاوندنارنجی
یزدخاتمنارنجی
تعداد شهرستان­های قرمز 9
تعداد شهرستان­های نارنجی31

تبصره:

چنانچه شرایط هریک از شهرهای زرد و آبی در طول مدت ایام تعطیلات به شرایط نارنجی و قرمز تغییر یابد، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی نسبت به اعلام شرایط به ستاد استانی اقدام می کند.

در خاتمه ضمن تاکید مجدد در مورد انجام سفر در زمان مناسب، با اطمینان خاطر و به­دور از کرونا، این نکته را یادآور می­گردد که عزیزان ما در مراکز درمانی و بهداشتی به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با این ویروس، در سال گذشته با ایثار و فداکاری و به خطر انداختن جان خود کوشش فراوانی نمودند تا شرایط بیماری به شرایط حال حاضر برسد. قطعاً باتوجه به کوشش­های دولت محترم و پیگیری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امر واردات و فراوری واکسن، بی­شک همه عزیزان اذعان می­کنند، که استمرار شرایط فعلی طی چند ماه آینده و انجام واکسیناسیون می­تواند فرصت مناسب ایمن و مطمئن را در ماه­های نه چندان دور فراهم نماید.

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1631

به "مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع می باشد، اعلام جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز از 25 اسفند الی 15 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع می باشد، اعلام جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز از 25 اسفند الی 15 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید