مکان های توریستی قازان

به گزارش مجله کوروش بزرگ، شهر قازان پر از جاذبه های تاریخی و طبیعی برای گردشگران در کشور روسیه است. در صورتی که مکان های توریستی قازان را به خوبی بازدید کردید می توانید به دیگر مکان های توریستی در اطراف شهر نیز سری بزنید. البته مستلزم این است که زمان این کار را داشته باشید. بعضی از این جاذبه ها از شهر کمی دور هستند. اما مطمئن باشید که تماشای هر کدام از آن ها ارزش راهی که برای رسیدن به آن طی می گردد را دارد.

مکان های توریستی قازان

برای سفر با پوکت ارزان همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

دیگر مکان های توریستی قازان

برای آشنایی با دیگر مکان های توریستی قازان با ما همراه باشید.

صومعه رئیفی

این صومعه در 30 کیلومتری شهر قازان قرار گرفته است. برای دسترسی به آن با ماشین نیم ساعت راه است. در اطراف این صومعه زیبا دریاچه ای پر از گل های نیلوفر آبی قرار گرفته است. همچنین، در نزدیکی آن درختستان های ذخیره گاه طبیعی ولگا کاما است که بسیار تماشایی است. گردشگران می توانند هم از فضای معنوی صومعه استفاده نمایند و هم از تماشای طبیعت لذت ببرند.

دریاچه قارا قول

این دریاچه در فاصله 108 کیلومتری شهر قازان است. درست است که این دریاچه از شهر قازان دور است، اما آن قدر زیبا است که این راه دور ارزش رفتن دارد. این دریاچه از دیگر مکان های توریستی قازان است که در منطقه ویسوکوگورسکی قرار گرفته است. به علت کارستی بودن کف دریاچه آب آن سیاه رنگ به نظر می رسد. عکاسی از این دریاچه بسیار فرح بخش است.

غار یوریفسکایا

این غار در فاصله 107 کیلومتری شهر قازان قرار گرفته است. این غار از گنجینه های طبیعی به شمار می رود. در دهانه غار لوازم مورد احتیاج برای داخل شدن در آن به گردشگران داده می شود. تجربه رفتن به درون غار را نباید از دست داد.

پلاژ ساحلی کامسکویه موریه

این پلاژ در فاصله 66 کیلومتری شهر قازان و در منطقه لایشوا به راه انداخته شده است. برای تسهیل رفت و آمد گردشگران برای آن ها جهت چوبی درست شده است. یک فانوس دریایی نیز در آن جا وجود دارد.

روستای ورخنی اوسلون

این روستا از شهر قازان 50 کیلومتر فاصله دارد و از دیگر مکان های توریستی قازان است. برای دسترسی به آن باید یک جهت آبی را طی کرد. این جهت در تابستان با قایق تندرو و در زمستان با هاورکرافت طی می شود. در عرض 15 دقیقه به روستا خواهید رسید و از مناظر زیبای آن لذت خواهید برد. ملاقات از کوچه های تنگ و خانه های چوبی روستایی گردشگران را سر شوق خواهد آورد. بازدید از کلیسای جامع نیکولو ایلینسک را نیز از دست ندهید. بعد هم به سکوی دید کوه سوکولکا بروید و شهر قازان را از یک نگاه جدید ببینید. سپس به روستای پچیشی بروید که در آن همان نزدیکی است. معادن افقی آهکی با قدمت دویست سال جاذبه اصلی این روستا است.

دریاچه های آبی گالوبیه ازرا

این دریاچه ها در فاصله 15 کیلومتری شهر قازان قرار دارند. این دریاچه های فیروزه ای هواداران زیادی در میان گردشگران دارند. دمای آب دریاچه در طی سال 3 تا 7 درجه است. در واقع سه دریاچه هستند که از چشمه های زیرزمینی تغذیه می شوند. کف دریاچه ها نیز با گل نمکی پوشیده شده است. افراد محلی در آب این دریاچه ها شنا می نمایند.

اینوپلیس

اینوپلیس جدید ترین شهر روسیه و از دیگر مکان های توریستی قازان است که در فاصله 36 کیلومتری از آن قرار گرفته است. این شهر در میان تپه ها، جنگل ها، مزرعه ها و رودها بنا شده است. تاریخ افتتاح آن به سال 2015 بر می شود. سبک آن فوتوریستیک اما در هماهنگی کامل با طبیعت است. یک شرکت سنگاپوری تهیه طرح جامع این شهر را به عهده داشته است.

منبع: دلتابان
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 685

به "مکان های توریستی قازان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان های توریستی قازان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید