پیش بینی سفرهای مردم در تعطیلات ممنوعه پیش رو

به گزارش مجله کوروش بزرگ، بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور به نظر می رسد با توجه به اعمال ممنوعیت های تردد در روزهای تعطیل پیش رو، سفرهای جاده ای مردم با کاهش روبرو گردد.

پیش بینی سفرهای مردم در تعطیلات ممنوعه پیش رو

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور با توجه به تصویب و ابلاغ ممنوعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی کشور از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ساعت 12 ظهر امروز چهارشنبه 12 خرداد تا ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 17 خرداد ماه، پیش بینی می گردد، سفرهای جاده ای در این ایام نسبت به ایام مشابه سال گذشته با کاهش روبرو گردد.

انتظار می رفت با توجه به تعطیلات سه روزه 14 تا 16 خرداد و اتمام زمان امتحانات دانش آموزان افزایش سفر در کل کشور رخ دهد. اما با تصمیم ستاد کرونا در مورد اعمال محدودیت ها پیش بینی می گردد که در نهایت تردد بین استانی در روزهای پیش رو نسبت به ایام مشابه سال قبل، کمتر گردد.

بنابراین پیش بینی می گردد که به صورت متوسط در روزهای 12 تا 17 خرداد، بین 1 میلیون تا 1 میلیون 200 هزار وسیله نقلیه بین استان های کشور تردد داشته باشند.

مرکز مدیریت راه های کشور در آخرین گزارش خود گفت که مطالعات و آنالیز های اجرا شده بیانگر ارتباط مستقیم میزان مبتلایان به کرونا و میزان تردد بین شهری است به گونه ای که با افزایش یک درصدی ترددهای بین استانی حدود 1.9 درصد مبتلایان به کرونا افزایش می یابند.

همچنین با توجه به اعمال محدودیت ها از ساعت 12 امروز چهارشنبه 12 خردادماه تا ظهر روز دوشنبه 17 خرداد ماه، و با توجه به اطلاعات موجود تردد در بازه های زمانی مشابه و در شرایط اعمال محدودیت های قبلی مانند تعطیلات عید فطر، تردد در روزهای قبل از اعمال محدودیت در محورهای بین استانی افزایش می بابد.

با توجه این ممنوعیت حداکثر انباشت وسایل نقلیه از 12 خرداد لغایت 17 خرداد حدود 20 هزار وسیله نقلیه در استان مازندران و 15 هزار وسیله نقلیه در استان گیلان و در همین بازه تخلیه وسایل نقلیه از استان های تهران و البرز حداکثر 120 هزار وسیله خواهد بود که این آمار با تعطیلات چند روزه مشابه در ماه های گذشته آمار بسیار پایینی است. از سوی دیگر نیز با توجه به سختگیری تردد به استان های شمالی پیش بینی می رود شرایط ترافیکی در محورهای چالوس، هراز، رشت - قزوین و فیروزکوه به گونه ای باشد که تردد روانی را در این ایام در جاده های کشور داشته باشیم.

البته باید دید این سختگیری ها برای تردد وسایل نقلیه مختلف تا چه اندازه اعمال خواهد شد و آیا آمار سفرهای جاده ای به صورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد نمود یا آنکه مانند بعضی از تعطیلات گذشته شاهد افزایش سفرهای جاده ای خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1722

به "پیش بینی سفرهای مردم در تعطیلات ممنوعه پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سفرهای مردم در تعطیلات ممنوعه پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید