گرایی طلایی ترین کشتی گیر سال 2021 ایران، نخودی، یزدانی، زارع و ساروی در جمع نفرات 2 مداله

به گزارش مجله کوروش بزرگ، در سرانجام مسابقات دنیای 2021 نروژ، در کنار محمدرضا گرایی که با کسب دو طلای المپیک و دنیا طلایی ترین کشتی گیر سال جاری ایران شد، 4 قهرمان دیگر نیز صاحب دو مدال شدند.

گرایی طلایی ترین کشتی گیر سال 2021 ایران، نخودی، یزدانی، زارع و ساروی در جمع نفرات 2 مداله

به گزارش خبرنگاران، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در حالی به خاتمه رسید که تیم ملی کشورمان با کسب 3 مدال طلا، 3 مدال نقره و یک مدال برنز در صندلی سوم جهان نهاده شد.

علیرضا سرلک در 57 کیلوگرم (نقره)، امیرمحمد یزدانی در 65 کیلوگرم (نقره)، محمد نخودی در 79 کیلوگرم (نقره)، حسن یزدانی در 86 کیلوگرم (طلا)، کامران قاسمپور در 92 کیلوگرم (طلا)، مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم (برنز) و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم (طلا)، 7 مدال آور کشورمان در این مسابقات بودند.

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان نیز با وجود کسب 4 مدال طلا و دو مدال برنز با فاصله کم نسبت به روسیه به نایب قهرمانی جهان دست یافت. میثم دلخانی در 63 کیلوگرم (طلا)، محمدرضا گرایی در 67 کیلوگرم (طلا)، محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم (برنز)، پژمان پشتام در 82 کیلوگرم (برنز)، محمدهادی ساروی در 97 کیلوگرم (طلا) و علی اکبریوسفی در 130 کیلوگرم (طلا) مدال آوران کشورمان در این مسابقات بودند.

در ترکیب تیم کشتی آزاد، دو کشتی گیر و در ترکیب تیم کشتی فرنگی، 3 نفر از کشتی گیرانی که در بازی های المپیک صاحب دوبنده تیم ملی بودند، حضور داشتند.

حسن یزدانی و امیرحسین زارع که مدال های نقره و برنز المپیک 2020 توکیو را در سال 2021 به خود اختصاص دادند، هر دو رنگ مدال شان در جهانی را به طلا ارتقا دادند.

در ترکیب تیم فرنگی هم محمدرضا گرایی، محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی از بین المپیکی ها، ملی پوش شدند که محمدرضا گرایی همانند المپیک طلایی شد، محمد علی گرایی که در توکیو با بدشانسی محض از رسیدن به مدال بازمانده بود، اینجا به برنز جهان رسید و محمدهادی ساروی نیز برنز المپیکش را به طلا تبدیل کرد و در واقع همه نفرات ارتقای مدال را تجربه کردند.

علاوه بر این 5 کشتی گیر که در سال 2021 دو مداله شدند، محمد نخودی نیز بعد از کسب مدال طلای جوانان جهان به عضویت تیم ملی بزرگسالان عایدی و نقره جهان را گرفت. او نیز به جمع دو مداله های امسال میلادی پیوست.

رحمان عموزاد در 61 کیلو و عرفان الهی در 70 کیلو نیز دیگر طلایی های تیم ملی جوانان بودند که به عضویت تیم ملی بزرگسالان در جهانی نروژ عایدیند، اما نتوانستند در رده سنی بالاتر در اولین مسابقه جهانی شان روی سکو بروند.

امیررضا ده بزرگی نیز تنها طلایی تیم ملی فرنگی جوانان در اوفای روسیه بود که مغلوب سجاد عباسپور شد و به دوبنده وزن 55 کیلوگرم تیم ملی بزرگسالان نرسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1901

به "گرایی طلایی ترین کشتی گیر سال 2021 ایران، نخودی، یزدانی، زارع و ساروی در جمع نفرات 2 مداله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرایی طلایی ترین کشتی گیر سال 2021 ایران، نخودی، یزدانی، زارع و ساروی در جمع نفرات 2 مداله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید