آمریکا 67 مأموریت جاسوسی بر فراز دریای چین جنوبی انجام داد

به گزارش مجله کوروش بزرگ به نقل از اسپوتنیک، گزارش جدید یک اندیشکده مستقر در چین نشان می دهد که ارتش آمریکا در ماه ژوئیه 67 عملیات شناسایی هوایی را بر فراز دریای چین جنوبی انجام داده که نسبت به ماههای گذشته یک افزایش چشمگیر را نشان می دهد.

آمریکا 67 مأموریت جاسوسی بر فراز دریای چین جنوبی انجام داد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

اندیشکده ابتکار کاوش دریای چین جنوبی وابسته به مؤسسه اقیانوس شناسی دانشگاه پکینگ روز سه شنبه گزارش جدیدی منتشر کرد که نشان می دهد در ماه ژوئیه بطور بی سابقه ای، 67 عملیات شناسایی هوایی توسط نیروی هوایی آمریکا بر فراز دریای چین جنوبی اجرا شده است.

طبق این گزارش، نُه مأموریت از مجموع 67 مأموریت ماه ژوئیه در داخل 70 مایل دریایی خط ساحلی دریای سرزمینی چین اجرا شده است که شش مورد آنها در داخل 69 مایل دریایی اجرا شده است. نزدیکترین مورد این عملیات روز 26 ژوئیه و درست حدفاصل 41 مایل دریایی- نزدیک ترین فاصله ای که یک فروند هواپیمای آمریکا طی دهه های اخیر آمده است- انجام شد.

در ماه مه، آمریکا 35 پرواز جاسوسی بر فراز دریای چین جنوبی انجام داد که این رقم در ماه ژوئن، 49 مورد پرواز بود. افزون بر افزایش شمار این پروازهای جاسوسی، اندیشکده مذکور به زمان نامعمول این عملیاتهای جاسوسی (مابین ساعت 8 شب تا 6 صبح به وقت محلی) اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1203

به "آمریکا 67 مأموریت جاسوسی بر فراز دریای چین جنوبی انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 67 مأموریت جاسوسی بر فراز دریای چین جنوبی انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید