امن ترین ایرلاین ها برای سال 2020 کدامند؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، امنیت پرواز مهم ترین مسئله در سفرهای هوایی است. آیا می دانید ایمن ترین ایرلاین های 2019 کدام اند؟ و بر چه اساسی انتخاب شده اند؟

امن ترین ایرلاین ها برای سال 2020 کدامند؟

امنیت پرواز یکی از مسائلی است که اصلا نمی خواهید هنگام سفر بابتش هیچ نگرانی به دل راه دهید. اما حتی مضطرب ترین مسافران نیز هنگام پرواز با هواپیماهای ایرلاین کانتاس (Qantas) باید شجاع باشند؛ زیرا بر اساس آنالیز ها، این ایرلاین ایمن ترین ایرلاین جهان در هفت سال متوالی است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به مقصدهای داخلی و خارجی را دارید، با استفاده از موتور جستجوی پرواز خبرنگاران می توانید بلیط خود را به آسانی و با پایین ترین قیمت ممکن از فروشنده های معتبر تهیه کنید.

وب سایت AirlineRating.com، یک وب سایت آنالیز ایمنی ایرلاین ها است که 405 ایرلاین در سراسر جهان را زیر نظر می گیرد و هر ساله فهرستی از امن ترین هواپیمایی ها را ارائه می دهد. فهرستی که در ادامه خواهیم دید محصول همین وب سایت است.

امن ترین ایرلاین های جهان

هواپیمایی کانتاس از سال 2014 تا 2017 عنوان امن ترین هوایپمایی جهان را داشته است. در سال 2018 سایت AirlineRating نتوانست هیچ برنده ای را تعیین کند؛ بنابراین این عنوان را مشترکا به 20 هواپیمایی برتر داد و فهرست را به ترتیب حروف الفبا مرتب کرد.

اما سال جاری کانتاس دوباره به صدر فهرست بازگشته است.

این رتبه بندی بر اساس فاکتورهایی چون رضایت مسافران و دولت، گزارش ها تصادف و حوادث جدی، سن هواپیما، موقعیت مالی، آموزش خلبان و فرهنگ است.

جفری توماس (Geoffrey Thomas)، سردبیر وب سایت استرالیایی می گوید:

آن ها حوادث کوچک را به حساب نیاورده اند؛ زیرا تمام ایرلاین ها هر روز با اتفاقاتی روبه رو می شوند.

او به CNN Travel می گوید:

این شیوه خدمه پرواز برای مدیریت حوادث است که یک ایرلاین خوب را از یک پرواز ناامن متمایز می نماید.

کانتاس بیشتر از 60 سال است که در زمینه امنیت از همه برتر است و هیچ وقت کشته ای نداده است.

نایب قهرمانان

ایر نیوزیلند در رتبه دوم، اوا ایر (تایوان) در رتبه سوم و هواپیمایی اتحاد (ابوظبی) در رتبه چهارم قرار دارند.

بقیه 10 ایرلاین برتر شامل هواپیمایی قطر، سنگاپور، امارات، آلاسکا، کاتای پاسیفیک (هنگ کنگ) و ویرجین استرالیا هستند.

در رتبه بندی 10 تا 20 هواپیمایی های هاوایین ایرلانز، ویرجین آتلانتیک، تاپ پرتغال، سرویس هوایی ویژه (بریتانیا)، الملکیه الاردنیه، سوئیس، فن ایر، لوفت هانزا (آلمان)، ایرلینگاس (ایرلند) و کا ال ام (هلند) قرار دارند.

استثناهای مهم از این فهرست عبارت اند از بریتیش ایرویز، آل نیپون ایرویز (ژاپن)، امریکن ایرلاینز و یونایتد. همه این ایرلاین ها در 20 ایرلاین برتر سال گذشته قرار داشتند. ژاپن ایرلاین و دلتا نتوانستند خود را در فهرست جا نمایند. هر دو در فهرست های قبلی وجود داشتند.

توماس می گوید بریتیش ایرلاینز به خاطر سن هواپیما (میانه 14 سال) و تعداد حوادث در این رتبه بندی نزول کرد که البته مهلک نبودند؛ اما در مقایسه با ایرلاین های مشابه دیگر، بسیار زیاد بودند.

سپس به حوادث ایرلاین های یونایتد امریکن، دلتا، JAL (هواپیمایی ها ژاپن) و ANA (آل نیپون ایرویز) اشاره می نماید که به خاطر خلبانانش که هشیار نبودند دچار حادثه شدند. توماس نوآوری های کانتاس را تحسین می نماید. این نوآوری ها شامل پرواز بدون توقف و پیروز بوئینگ 787 از پرت به لندن، و پروازهای آزمایشی اخیر لندن - سیدنی و نیویورک - سیدنی است. این ایرلاین از 12 ایرباس ای350 برای پروازهای بدون توقف بین شهرها استفاده نموده است. او بعلاوه متذکر می گردد که در بین 10 ایرلاین برتر تفاوت چندانی وجود ندارد؛ اما در رتبه های 10 تا 20 تفاوت ها فاحش تر می شوند.

ایمنی مقرون به صرفه قیمت

بعلاوه این وب سایت فهرستی از مقرون به صرفه ترین ایرلاین ها را تهیه نموده است. این ایرلاین ها در یک رتبه بندی قرار گرفته اند؛ اما به ترتیب حروف الفبا مرتب شده اند. آن ها عبارت اند از ایر عربیا، فلای بی (بریتانیا)، فرانتیر (دنور)، هنگ کنگ اکسپرس، ایندی گو (هند)، جت بلو (آمریکا)، ولاریس (مکزیکوسیتی)، ویولینگ (اسپانیا)، وست جت (کانادا) و ویز ایر (مجارستان).

فهرست ایمن ترین ایرلاین های جهان

1. کانتاس

2.ایر نیوزیلند

3. اوا ایر

4. اتحاد

5. قطر ایرویز

6. سنگاپور ایرویز

7. امارات

8. آلاسکا ایرویز

9. کاتای پاسیفیک

10. ویرجین استرالیا

11. هاوایین ایرلاینز

12.ویرجین آتلانتیک

13.تاپ ایر پرتغال

14. سرویس هوایی ویژه

15. الملکیه الاردنیه

16. سوئیس

17. فن ایر

18. لوفت هانزا

19. ایرلینگاس

20. کا ال ام

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2052

به "امن ترین ایرلاین ها برای سال 2020 کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امن ترین ایرلاین ها برای سال 2020 کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید