ایمنی بعد از ابتلا به کرونا پایدارتر از واکسن است

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ایرنا/استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ایمنی ناشی از عفونت طبیعی ویروس کرونا پایدارتر از واکسن است، البته به این معنی نیست که افراد از تزریق واکسن تایید شده خودداری نمایند یا خود را در معرض ابتلا قرار دهند تا ایمنی پایدارتر پیدا نمایند.

ایمنی بعد از ابتلا به کرونا پایدارتر از واکسن است

حسین کیوانی، ویروس شناس اضافه نمود: واکسن یاری می نماید افراد جامعه ایمن شوند به عبارتی واکسیناسیون یاری می نماید تا در جامعه به ایمنی گروهی (یعنی حدود 70 درصد مردم ایمن باشند) برسیم. تا زمانی که به این میزان از ایمنی نرسیم، فرایند بیماری کماکان ادامه خواهد یافت.

وی تاکید نمود که تا قبل از رسیدن به این درصد از ایمنی، افراد باید به دقت پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا دچار بیماری کرونا نشوند و در صورت ابتلا هم شناسایی بیمار در اسرع وقت انجام گردد و قبل از بهبودی کامل و از بین رفتن کامل علایم که معمولا دو تا سه هفته طول می کشد، باید شرایط قرنطینه رعایت گردد.

کیوانی در پاسخ به این سوال که آیا بهبودیافتگان احتیاجی به تزریق واکسن کرونا دارند؟ گفت: بر اساس شواهد و آنالیز ها تا به امروز، این افراد احتیاج به تزریق واکسن کرونا ندارند.

سرعت انتشار ویروس کرونا افزایش یافت

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: سرعت انتشار ویروس کرونا نسبت به سایر ویروس ها بالاتر بود که با پیدا شدن شکل جهش یافته آن در انگلیس این سرعت افزایش یافته و مردم بیشتر در معرض بیماری قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه جهش جزو ذات ویروس کرونا است، گفت: تا به امروز این ویروس جهش های فراوانی داشته که اغلب آنها اهمیت چندانی نداشته اما در مواردی جهش هایی به وجود آمده که سبب افزایش سرایت پذیری ویروس شده است.

کیوانی بیان داشت: ویروس کرونا در هر جامعه ای می تواند جهش ژنتیکی داشته باشد به عبارتی این ویروس از نظر بالینی در نژادهای مختلف می تواند به صورت های متفاوت بروز پیدا کند که نشان می دهد که مردم باید جدی تر پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و با ساده انگاری خود را در معرض بیماری کرونا قرار ندهند.

منبع: همگردی
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1826

به "ایمنی بعد از ابتلا به کرونا پایدارتر از واکسن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمنی بعد از ابتلا به کرونا پایدارتر از واکسن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید