سلامتی و پزشکی

ویروس کرونا در اجتماعات ماندگاری بیشتری دارد

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی را ضروری دانست و گفت: ویروس کرونا در جمعیت های متراکم ماندگاری بیشتری دارد و در اماکن عمومی استفاده از ماسک به ویژه برای مبتلایان به ویروس کرونا ضروری است تا از انتقال آلودگی به افراد...

20 مرداد 1399

مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM): سوپراستار صنعت ساخت وساز

مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) سوپراستار صنعت ساخت وساز است!. اگرچه حدود یک دهه است که این فناوری وجود دارد، اما طی دو سال گذشته، این سیستم سروصدای زیادی به پا نموده است. با اینکه همه ما می دانیم که این اصطلاح به معنای ایجاد مدل سازی اطلاعات است، اما واقعاً...

20 مرداد 1399

قرنطینه شدید در کره شمالی و بحران قحطی

یکی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل امروز (سه شنبه) نسبت به کمبود شدید غذا و سوء تغذیه در کره شمالی که به خاطر تعطیلی پنج ماهه مرز این کشور با چین و قرنطینه بسیار جدی علیه ویروس کرونا وخیم تر شده است، هشدار داد.

19 مرداد 1399

تصمیم آموزش و پرورش درباره زمان سرانجام سال تحصیلی مدارس ، چند درصد دانش آموزان از آموزش حضوری استقبال کردند؟

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس هر زمان که ارزیابی از آموزش دانش آموزان خاتمه پیدا کند، می توانند اتمام سال تحصیلی را اعلام نمایند.

17 مرداد 1399

انتشار ویژه نامه اقدامات جامع پژوهش و فناوری کشور در مقابله با ویروس کرونا

ویژه نامه اقدامات جامع پژوهش و فناوری کشور در مقابله با ویروس کرونا منتشر شد.

16 مرداد 1399

آخرین شرایط کلاس ها و امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج گفت: دروسی که امکان برگزاری به صورت غیر حضوری نباشد، با رعایت پروتکل های بهداشتی و تعداد معدود به صورت حضوری تشکیل خواهد شد.

14 مرداد 1399

نخستین دعوت خارجی قالیباف به عنوان رئیس مجلس

رییس مجلس ملی پاکستان در پیامی انتخاب محمدباقر قالیباف را به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و از وی برای سفر به این کشور در راس هیات پارلمانی دعوت کرد.

13 مرداد 1399

ادای احترام روزنامه نگاران به جانباختگان کادر درمان کرونا

همزمان با صدمین روز همه گیری ویروس کرونا در کشور، از یادمان مجازی جامعه روزنامه نگاری برای 110 پزشک، پرستار و کادر درمان جانباخته در راه نجات بیماران مبتلا به کرونا رونمایی شد.

12 مرداد 1399

تاثیرات حضور نمایندگان ورزشی در مجلس، وزیر دستِ پیش را گرفت!

خبرنگاران - گروه ورزش: انتخابات روز یکشنبه فدراسیون تنیس و نتیجه به دست آمده در آن مُهر تأییدی بود بر دورنمایی که وزارت ورزش از ماه ها پیش برای تعامل حداکثری با مجلس یازدهم ترسیم کرد تا یک سال باقی مانده تا پایان عمر دولت فعلی را هم به خیر و سلامت و بدون...

11 مرداد 1399

شیوع کرونا و بر ملا شدن دروغی به نام برابری در آمریکا

ویروس مرزی میان ثروت و فقر نمی شناسد اما دولت آمریکا در توزیع منابع بین مردم تبعیض قائل می شود و دست از کمک به ضعیف ترین گروه های جامعه از جمله سالخوردگان و فقرا برداشته است.

5 مرداد 1399

خبرنگاران خودقرنطینگی گروه های پرخطر، راه چاره مقابله با کرونا

تهران- خبرنگاران- بر اساس استنادات علمی و شواهد تاریخی، یکی از راهکارهای اساسی برای مقابله با کووید 19 شناسایی به موقع و جداسازی گروه های پرخطر است، این اقدام را می توان بر اساس مطالعات بومی، انجام داد، به عبارتی در شرایط فعلی خود قرنطینگی گروه های پرخطر،...

5 مرداد 1399

اخبار کرونایی دنیا؛ شمار مبتلایان به 5ونیم میلیون میلیون نزدیک شد

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا به مرز 5میلیون و 500هزار نزدیک شده و تعداد جان باختگان نیز از 345هزار عبور نموده است.

4 مرداد 1399

جشنواره تئاتر+خانه برگزیدگان خود را شناخت، برپایی آیین مجازی اختتامیه

آیین پایانی و اختتامیه جشنواره مجازی تئاتر+خانه به دبیری محمودرضا رحیمی برگزار گشت.

4 مرداد 1399

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره مثبت بودن تست 2 تن از اعضای تدارکات این تیم

باشگاه پرسپولیس درباره مثبت اعلام شدن تست 2 تن از اعضای تدارکات این تیم بیانیه ای را صادر کرد.

4 مرداد 1399

جواب مثبت تست کرونای نزدیک به 10 بازیکن تیم لیگ فزونی

تیم فوتبال گل گهر در آستانه کنار گذاشته شدن از لیگ برتر نهاده شد.

4 مرداد 1399

معنای دزدی دریایی آمریکا در دریای کارائیب

خبرنگاران- ایران ضمن تایید ارسال کشتی های حامل سوخت به ونزوئلا، به آمریکا درباره ایجاد مزاحمت برای این کشتی ها هشدار داده است. ماجرای این کشتی ها میتواند سابقه مهمی در زمینه تجارت خارجی ایران در زمان تحریم ها باشد.

4 مرداد 1399

اقامت امن؛ چالش جدید مسافران

استفاده از هتل ها و سایر اماکن اقامتی، چالش جدید مسافران است. کرونا امنیت در این اماکن را به چالش کشیده. پیش بینی ها بر این است که مسافران خیلی زود سراغ هتل ها، بومگردی ها و خانه های اجاره ای نروند و ماندن در خانه دوست و آشنا را در اولویت قرار دهند....

3 مرداد 1399

بازیکنان پرسپولیس فردا تست کرونا می دهند

بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس فردا تست کرونا خواهند داد.

2 مرداد 1399

شایعه محرومیت سنگین نقل وانتقالاتی اطراف باشگاه تراکتور، فرصت 45 روزه ای که تمام شد و پرونده ای که به CAS رفت!

فرصت 45 روزه باشگاه تراکتور برای ارسال پرونده شکایت کنستانت به دادگاه CAS در حالی تمام شده که لایحه دفاعی این باشگاه پیش از اتمام فرصت به دادگاه CAS فرستاده شده است.

2 مرداد 1399

سند افشاشده پنتاگون درباره کرونا

سند افشاشده با آنچه که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا پیشتر درباره کروناویروس گفته بود، متفاوت است؛ اسپر گفته بود: پیروزی مهم است و ما در سرانجام سال جاری میلادی (2020) واکسنی خواهیم داشت و آن را برای درمان آمریکایی ها به کار می گیریم.

2 مرداد 1399
تعداد: (230)