با استعدادترین سوسک دنیا را ببینید!

به گزارش مجله کوروش بزرگ، در طی تحقیقات نو سوسکی کشف شده که دارای استعدادی است که درهیچیک از چهار هزار سوسکی که تا کنون شناخته شده اند وجود ندارد به طوریکه این سوسک که برترین حشره جهنده در دنیا است می تواند 50 برابر طول بدنش بپرد.

با استعدادترین سوسک دنیا را ببینید!

این سوسک جهنده که در کیپ تاون آفریقای جنوبی کشف شده درجریان آخرین نامه های انجمن سلطنتی زیست شناسی توصیف شده است.

این سوسک حدود یک سوم اینچ طول دارد با نام علمی montistabularis Saltoblattella معرفی می گردد اما به نام مستعارLeaproach معروف است و جهش ها و پرش هایش با دوربین با سرعت بالا که در هر ثانیه توانایی ثبت دو هزار فریم را دارد گرفته شده است.

تجزیه و تحلیل عکس ها نشان می دهد که Leaproach خود را با یک حرکت سریع پاهای عظیم عقبی به جلو می جهاند. در واقع عضلات این پاهای قوی مدتی قبل از شروع جهیدن منقبض شده و انرژی زیادی را در خود ذخیره می نماید که به هنگام پرش این انرژی یک مرتبه آزاد می گردد.

استاد جانورشناسی دانشگاه کیپ تاون و همکارانش در مقاله ای نوشته اند که جهش این جانور به مقدار ای قوی است که قادر است سوسک را 50 برابر طول بدنش به جلو براند این در حالی است که انسان در برترین حالت تنها می تواند دو برابر طول بدنش بپرد.

بعلاوه شتاب این سوسک در لحظه اولیه پرش برابر 2.1 متر در ثانیه است. جهش اولیه بخش اعظمی از حرکت پرش آنهاست که این سوسک را قادر می سازد تا به سرعت و چابکی در میان علفها، چمن ها و ساقه چمن ها حرکت کند.

نکته قابل توجه این است که این سوسک ویژگی ها و عادات مشابه با ملخ را که در پریدن با آن رقابت می نماید دارد.

دو تصویر اول مربوط نوع نر این سوسک و تصویر آخر نوع ماده سوسک پرنده است.

منبع: مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1795

به "با استعدادترین سوسک دنیا را ببینید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با استعدادترین سوسک دنیا را ببینید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید