با این اپلیکیشن ها تلویزیونتان را کنترل کنید!

به گزارش مجله کوروش بزرگ، گجت نیوز نوشت: اگر در پی برترین برنامه های کنترل تلویزیون با موبایل هستید و نمی دانید کدام را انتخاب کنید، با ما همراه باشید.

با این اپلیکیشن ها تلویزیونتان را کنترل کنید!

یکی از پر کاربردترین وسایل خانه یا حتی محیط کار، تلویزیون محسوب می شود. کارایی تلویزیون محدود به اجرای بازی یا تماشای فیلم و سریال نبوده و در ادارات و دفاتر اداری برای جلسات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما معضل اصلی در این میان، گم کردن یا در دسترس نبودن ریموت کنترل آن بوده که افراد را کلافه می نماید. چه برای خاموش و روشن کردن و چه برای تنظیم صدا یا تغییر ورودی تلویزیون، به ریموت کنترلر احتیاج خواهید داشت.

اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که به وسیله آن ها می توانیم از ریموت خود تلویزیون بی احتیاج شویم. این برنامه ها بیشترا با حسگر مادون قرمز کار می نمایند تا بتوانند عملکردی مشابه با کنترل اصلی داشته باشند. اگر تلویزیون شما از نوع اسمارت نبوده و نمی تواند به تلویزیون وصل شود، تنها گزینه پیش روی شما برای نصب ریموت کنترل تلویزیون نمونه های سازگار با حسگر اینفرارد خواهد بود.

اما تلویزیون های اسمارت که قابلیت اتصال به اینترنت دارند آزادی عمل بیشتری به شما می دهند. بدین ترتیب شما می توانید اپلیکیشن را با استفاده از سنسور مادون قرمز یا برقراری اتصال به وسیله وای فای خانگی اجرا نموده و تلویزیون را کنترل کنید. ما در ادامه به معرفی برترین برنامه های کنترل تلویزیون برای دستگاه های اندرویدی خواهیم پرداخت که حداقل با یکی از روش های حسگر مادون قرمز یا وای فای سازگار باشند. با گجت نیوز همراه باشید.

برترین برنامه های کنترل تلویزیون

از آنجایی که برندهای متنوعی برای تلویزیون در کشورمان حضور دارند، ریموت کنترل آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهند بود. این موضوع حتی در زمینه اپلیکیشن های ریموت کنترل نیز حفظ شده و بهتر است برنامه ای که مختص برند تلویزیون شماست را دانلود و نصب کنید تا برترین نتیجه را بگیرید.

Universal TV Remote Control

این اپلیکیشن بنا به ادعای سازندگانش با بیشتر برندهای مطرح تلویزیون سازگاری داشته و بیش از 20 هزار مدل تلویزیون را تحت پوشش خود قرار می دهد. Universal TV Remote Control با سنسور مادون قرمز کار می نماید، بنابراین پیش از نصب از مجهز بودن گوشی یا تبلتتان به این سنسور مطمئن شوید.

برای اتصال این اپ به تلویزیون بایستی ابتدا برند تلویزیون خود را انتخاب نموده و سپس سورس پک مرتبط با آن را دانلود کنید. حالا آن را انتخاب کنید و تلویزیون را در کنترل خود بگیرید.

Mi Remote controller - for TV

این برنامه مختص تلویزیون نبوده و به وسیله آن می توانید اسپیلت، ستاپ باکس، پخش نماینده DVD، پروژکتور، دوربین و غیره را نیز کنترل کنید. تلویزیون هایی با برند سامسونگ، ال جی، سونی، پاناسونیک و غیره در فهرست پشتیبانی Mi Remote Controller قرار می گیرند.

برای استفاده از این برنامه الزاما احتیاجی به سنسور مادون قرمز نخواهید داشت و اگر موبایلتان از این سنسور محروم است، می توانید با اتصال تلویزیون و موبایلتان به یک شبکه وای فای مشترک از این برنامه بهره بگیرید.

Smart Remote for Samsung TVs

همان طور که از نام این برنامه برمی آید، توسعه دهندگان این اپ را تنها برای تلویزیون های اسمارت سامسونگی ساخته اند. Smart Remote for Samsung TVs که یکی از برترین برنامه های کنترل تلویزیون محسوب می شود می تواند حتی روی ساعت هوشمندتان نیز نصب شده و تلویزیون را خاموش و روشن کند، شبکه ها را تغییر بدهد، اندازه صدا را تنظیم کند و حتی به درون منوی اسمارت تلویزیون رفته و امکانات بیشتری را در اختیارتان قرار بدهد.

Universal TV Remote Control

اگر گوشی شما حسگر مادون قرمز ندارد ولی می خواهید موبایلتان نقش کنترل تلویزیون را هم بازی کند، Universal TV Remote Control یکی از برترین گزینه هایتان محسوب می شود. این اپ هم با سنسور مادون قرمز و هم اتصال وای فای سازگاری کامل داشته و بازه وسیعی از برندهای مختلف تلویزیون را تحت پوشش قرار می دهد.

با استفاده از این برنامه می توانید تصویر تلفن همراه تان را روی تلویزیون بیاندازید تا با کمترین دردسر محتوای درون موبایلتان را روی نمایشگری بزرگتر ببینید. در نظر داشته باشید این ویژگی برای تلویزیون های غیر هوشمند کارایی نخواهد داشت و برای آن ها بایستی از همان حسگر مادون قرمز یاری بگیرید.

Remote Control for Android TV

اگر از دانلود و نصب برنامه های مختلف کنترل تلویزیون خسته شده اید، Remote Control for Android TV می تواند راه خلاص شما باشد. البته پیش از دانلود این برنامه باید مطمئن شوید که اولا تلویزیون شما از نوع اسمارت بوده و دوما سیستم عامل آن اندروید است.

از جمله ویژگی های این برنامه (علاوه بر قابلیت های پایه ای یک ریموت کنترلر) باید به اجرای دستورات صوتی، سیستم نویگیشن مانند تاچ پد روی صفحه، پیدا کردن اتوماتیک تلویزیون در شبکه وای فای و شباهت موقعیت دکمه های برنامه با ریموت کنترلر اصلی تلویزیون اشاره کنیم. این ویژگی های برنامه آن را به یکی از برترین برنامه های کنترل تلویزیون تبدیل می نماید.

TV Remote for Samsung TV

اگر تلویزیون قدیمی دارید که سال فراوری آن به 2010 تا 2015 بازمی شود، این برنامه مناسب شما خواهد بود. سری تلویزیون های C، D، E وF سامسونگ همگی تحت پشتیبانی این اپلیکیشن قرار می گیرند و به راحتی می توانید با موبایلتان تلویزیون را کنترل کنید.

در صورتی که پیغام مربوط به اتصال به تلویزیون روی گوشی شما نمایش داده نمی شود، با مراجعه به Menu -> Network -> AllShare Settings / Menu / Tools -> Network -> Expert Settings -> Mobile Device Manager تنظیمات را تغییر داده و پیغام را تایید کنید.

این برنامه از تلویزیون های مدل K سامسونگ که از سال 2016 به بعد به فراوری رسیده اند هم پشتیبانی می نماید و صرفا محدود به تلویزیون های قدیمی نیست.

Universal Smart Tv Remote Ctrl

Universal Smart Tv Remote Ctrl یکی از ساده ترین برنامه های کنترل تلویزیون بوده که با رابط کاربری سریع و روانش، استفاده از برنامه را آسان می نماید. این اپلیکیشن از هر دو روش اتصال سنسور مادون قرمز و وای فای پشتیبانی می نماید، بنابراین محدودیتی برای کار با آن نخواهید داشت.

این برنامه را فقطط برای کنترل برندهای مختلف تلویزیون نبوده و می توانید سیستم های تهویه هوا، پخش نماینده DVD، ستاپ باکس و پخش نماینده موسیقی را هم به وسیله آن مدیریت کنید.

Samsung Smart TV Remote

دیگر برنامه مختص تلویزیون های سامسونگ Samsung Smart TV Remote بوده که برای تلویزیون های اسمارت و غیر اسمارت سامسونگ کاربرد دارد. اتصال به وسیله حسگر مادون قرمز و وای فای، اینترفیس ساده و راحت و اتصال سریع به تلویزیون از جمله ویژگی های مثبت این اپ برشمرده می شوند.

Remote Control for LG TV

اگر در پی یک برنامه اختصاصی برای تلویزیون های LG هستید، این اپ می تواند جوابگوی احتیاج شما باشد. Remote Control for LG TV از مدل های مختلف تلویزیون های ال جی پشتیبانی نموده و حتی برای تلویزیون های هوشمند، کیبورد در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید با تلویزیون در اینترنت جست وجو کنید.

این اپلیکیشن برای تلویزیون های قدیمی و تازه ال جی کاربرد خواهد داشت و می توانید با استفاده از حسگر مادون قرمز یا وای فای به تلویزیون وصل شده و آن را مدیریت کنید.

Smart Tv Remote Control for tv

آخرین گزینه ما در فهرست برترین برنامه های کنترل تلویزیون Smart Tv Remote Control for tv بوده که با بیشتر برندهای معروف تلویزیون سازگاری دارد. این برنامه رابط کاربری ساده ای دارد که از تم تیره نیز پشتیبانی می نماید و می توانید همچون ریموت کنترل اصلی تلویزیونتان از آن بهره ببرید.

این اپ می تواند با استفاده از درگاه مادون قرمز یا وای فای با تلویزیون شما ارتباط برقرار کند و پس از آن، دیگر احتیاجی به اینترنت برای کار با آن نخواهید داشت.

سخن پایانی

همان طور که گفتیم برنامه های بسیار زیادی برای کنترل تلویزیون منتشر شده اند. تنوع بسیار بالای مدل های مختلف تلویزیون باعث می شود تا تنوع برنامه های ریموت کنترلر نیز به طرز سرسام آوری زیاد باشد. بدین ترتیب اگر یکی از برنامه های بالا را نصب کردید و عملکرد درستی از آن ندیدید، به سراغ برنامه بعدی بروید. این عدم سازگاری مسئله ای کاملا شایع در بحث اپلیکیشن های کنترل تلویزیون بوده و در صورت عدم موفقیت ارتباط تلویزیون با برنامه، ناامید نشوید و ترجیحا به سراغ برنامه اختصاصی برند تلویزیون خود بروید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2284

به "با این اپلیکیشن ها تلویزیونتان را کنترل کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این اپلیکیشن ها تلویزیونتان را کنترل کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید