تاثیر شیردهی بر سلامت روانی مادر

به گزارش مجله کوروش بزرگ، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدیدی، تاثیر شیردهی را بر سلامت روانی مادر ارزیابی نموده اند.

تاثیر شیردهی بر سلامت روانی مادر

به گزارش ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، یک پژوهش نو که با مرور پژوهش های گذشته اجرا شده، اثرات شیردهی را بر سلامت روان مادر مورد آنالیز قرار داده است.

مگان یوئن (Megan Yuen) و اولیویا هال (Olivia Hall)، پژوهشگران دانشکده پزشکی چان دانشگاه ماساچوست (UMMS) به همراه همکاران خود، این پژوهش را انجام دادند و دریافتند که شیردهی با بهبود سلامت روانی مادر در ارتباط است. با وجود این، اگر مادری در شیردهی مسائلی داشته یا بین انتظارات و تجربه واقعی او تفاوتی وجود داشته باشد، شیردهی با پیامد های منفی سلامت روان همراه خواهد بود.

از 36 پژوهشی که رابطه آماری معنی داری را بین تغذیه با شیر مادر و سلامت روان پیدا کردند، 29 مورد از آن ها دریافتند که شیردهی با مشکل روانی کمتری همراه است و یک پژوهش نشان داد که تغذیه با شیر مادر با افزایش نشانه های مشکل روانی مادر مرتبط است.

از 34 پژوهشی که رابطه آماری معنی داری را بین تغذیه با شیر مادر و نشانه های افسردگی پس از زایمان نشان دادند، 28 پژوهش نشان دادند که تغذیه با شیر مادر، خطر افسردگی پس از زایمان را کاهش می دهد.

سوزان کورنشتاین (Susan Kornstein)، سردبیر مجله Journal of Womens Health گفت: برای یاری کردن به پزشکان در شخصی سازی کردن شیردهی و مشاوره سلامت روان، مهم است که بدانیم با وجود این که شیردهی به طور کلی با بهبود سلامت روان مادر مرتبط است، اما اگر مادر با مسائل شیردهی روبرو گردد یا تجربه واقعی انتظارات او را برآورده نکند، می تواند پیامد های منفی بر سلامت روان داشته باشد.

این پژوهش، در Journal of Womens Health به چاپ رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2135

به "تاثیر شیردهی بر سلامت روانی مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر شیردهی بر سلامت روانی مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید