تبدیل خانه صمصام به موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ایسنا/ رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند از تبدیل خانه صمصام به موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند اطلاع داد.

تبدیل خانه صمصام به موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند

خانه صمصام موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند می شود

محسن جانجان ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته استاندار همدان، همکاری نماینده مردم نهاوند در مجلس، فرماندار نهاوند و همراهی مدیریت سازمان برنامه و بودجه استان، در آینده ساختمان صمصام به تملک میراث فرهنگی درخواهد آمد.

وی با بیان اینکه سالهای گذشته بخشی از این ملک توسط میراث فرهنگی تملک شده بود و بخش اعظم آن به علت کمبود اعتبار تملک نشده، اضافه نمود: میراث فرهنگی پیشنهاد داد با تملک به جامانده ملک و بازسازی آن، موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند به این بنای تاریخی منتقل شود.

جانجان شرح داد: خانه صمصام یکی از بناهای واجد ارزش شهر نهاوند است و قدمت آن به اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی برمی شود. این نمونه منحصربفرد تزئینات آجرکاری فوق العاده زیبایی دارد و با توجه به قرارگیری در مجاورت بازار قدیمی از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است.

در هفته های قبل بدنبال شکایت حقوقی شورای شهر و شهردار نهاوند از میراث فرهنگی موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند تخلیه شد و با وجود تفاهمنامه 15 ساله برای در اختیار گذاشتن این ساختمان برای برپایی موزه مشارکتی با محکومیت میراث فرهنگی موزه نهاوند خالی از اشیای 7000 ساله شد و هم اکنون اشیای این موزه به مخزن میراث فرهنگی همدان انتقال داده شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1422

به "تبدیل خانه صمصام به موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل خانه صمصام به موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید