تساوی تیم ملی فوتبال زنان ایران برابر هند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین ملاقات خود از جام ملت های فوتبال زنان آسیا مقابل هند به تساوی بدون گل دست پیدا کرد.

تساوی تیم ملی فوتبال زنان ایران برابر هند

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین ملاقات خود از جام ملت های فوتبال زنان آسیا از ساعت 17 و 30 دقیقه پنجشنبه، 30 دی در استادیوم دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در سرانجام به تساوی بدون گل دست پیدا کرد.

ایران برای اولین بار در جام ملت های آسیا شرکت نموده است.

نیمه اول

دقایق ابتدایی این نیمه پایاپای پیش رفت و دو تیم موقعیت خطرناکی روی دروازه یکدیگر ایجاد نکردند.

در دقیقه 11 بازی اولین ضربه آزاد برای ایران به دست آمد که پس از ارسال در محوطه جریمه هند و ضربه سر نگین زندی به تیرک افقی دروازه برخورد کرد. در ادامه بازیکنان ایران معتقد به خطای هَند و پنالتی بودند و تعدادی از آنها در حالی که توپ هنوز در محوطه 18 قدم هند بود به سمت داور رفتند تا اعتراض نمایند اما در نهایت توپ به دروازه بان هند رسید و بازی ادامه پیدا کرد.

ارسال دفاع ایران به پشت محوطه 18 قدم هند، نگین زندی را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه این بازیکن در چارچوب نبود و به بیرون رفت.

دقایقی بعد شوت بازیکن هند با فاصله کمی از بالای دروازه زهره کودایی بیرون رفت.

دقیقه 31 این ملاقات موقعیت خطرناکی برای هند به دست آمد؛ زمانی که بازیکنان هند توپ را به محوطه جریمه ایران ارسال کردند، زهره کودایی از دروازه خارج شد و نتوانست توپ را بگیرد و دروازه خالی ماند اما بازیکن هند نتوانست بین مدافعان ایران ضربه خود را به سمت دروازه بزند.

چند دقیقه بعد هم بازیکنان هند توپ را به پشت دفاع ایران ارسال کردند و ضربه بازیکن این تیم از بالای دروازه بیرون رفت.

در ادامه دو تیم موقعیتی جدی روی دروازه هم به وجود نیاوردند و این نیمه با تساوی بدون گل به سرانجام رسید.

نیمه دوم

هند در دقایق ابتدایی این نیمه توپ و میدان را در اختیار داشت اما موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایران به وجود نیاورد. تا اینه در دقیقه 50 مسابقه بازیکن هند بین دو مدافع ایران موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما نتوانست ضربه محکمی به توپ بزند و توپ از کنار دروازه بیرون رفت. در حمله بعدی این تیم هم قبل از اینکه بازیکن هند در موقعیت گلزنی قرار بگیرد دفاع ایران توپ را از محوطه 18 قدم راهی کرنر کرد.

فشار هند ادامه پیدا کرد تا مریم ایراندوست دو تعویض پیاپی انجام بدهد. سربالی و چهکندی از زمین بیرون رفتند و نیکخواه و زهرا معصومی جایگزین آنها شدند.

در دقیقه 61 مسابقه هند در موقعیتی خطرناک نهاده شد که شوت بازیکن این تیم به وسیله غزاله بنی طالبی به بیرون رفت و به تور دروازه برخورد کرد. در ادامه هم زهره کودایی ضربه حریف را راهی کرنر کرد تا دروازه ایران همچنان بسته باقی بماند.

در دقیقه 65 ضربه کرنر برای ایران به دست آمد که پس از ارسال توپ، نگین زندی به آن ضربه زد اما دروازه بان هند توپ را راهی کرنر کرد.

ثنا صادقی اولین کارت زرد این بازی را گرفت. ثنا صادقی و هاجر دباغی جای خود را به یاسمن فرمانی و سارا ظهرابی دادند.

دقیقه 76 این ملاقات برترین موقعیت گلزنی هند به دست آمد و در حالی که بازیکن این تیم فاصله کمی با دروازه ایران داشت و با سر به توپ ضربه زد، زهره کودایی درخشید و مانع باز شدن دروازه اش شد.

نگین زندی در دقیقه 79 در موقعیت گلزنی نهاده شد و در حالی که دروازه بان هند از دروازه خارج شده بود به توپ ضربه زد اما بازیکن هند توپ را راهی کرنر کرد.

زندی در دقیقه 86 از زمین بیرون رفت و افسانه چترنور جای او را گرفت.

در دقیقه 89 بازیکن هند در موقعیت تک به تک با دروازه ایران نهاده شد اما قبل از اینکه به توپ ضربه بزند دفاع ایران توپ را به کودایی رساند. در نهایت این مسابقه با تساوی بدون گل به سرانجام رسید.

زهره کودایی، بهناز طاهرخانی، غزاله بنی طالبی، فاطمه عادلی، ملیکا متولی، ثنا صادقی، ملیکا محمدی، زهرا سربالی، هاجر دباغی، سمانه چهکندی و نگین زندی ترکیب اولیه تیم ایران در این ملاقات بودند.

ملی پوشان ایران در دومین ملاقات خود یکشنبه، سوم بهمن 1400 از ساعت 13 و 30 دقیقه مقابل چین پرافتخارترین تیم این مسابقات به میدان می رود. چین در اولین ملاقات خود چین تایپه را با چهار گل شکست داد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2021

به "تساوی تیم ملی فوتبال زنان ایران برابر هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تساوی تیم ملی فوتبال زنان ایران برابر هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید