جوابیه گل گهر به بیانیه استقلال؛ موفقیت به ذبح اخلاق نمی ارزد!، از انتشار هزینه های تمام تیم ها استقبال می کنیم

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرگزاری خبرنگاران- باشگاه گل گهر سیرجان به بیانیه باشگاه استقلال واکنش نشان داد.

جوابیه گل گهر به بیانیه استقلال؛ موفقیت به ذبح اخلاق نمی ارزد!، از انتشار هزینه های تمام تیم ها استقبال می کنیم

به گزارش خبرنگاران، باشگاه گل گهر در واکنش به بیانیه باشگاه استقلال، متن زیر را منتشر کرد: صحبت های امیر قلعه نویی، سرمربی محترم گل گهر سیرجان در جواب سوال خبرنگار برای یک مصاحبه نوروزی بوده است و اصلاً عجیب نیست که ایشان به عنوان اسطوره باشگاه استقلال و پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر و استقلال پاسخ سوال را بدهند. این پاسخ هم بر اساس اطلاعات منتشر شده از طریق باشگاه مربوطه در سامانه کدال اجرا شده است و موضوع پنهانی نیست. امیدواریم تمام این مصاحبه مورد توجه قرار بگیرد و دیگر وجوه مثبت آن نیز دیده گردد. قطعاً باشگاه گل گهر از انتشار ریز هزینه ها و قرارداد کادر تمام تیم های لیگ برتر استقبال می کند و مسئله ای با این موضوع ندارد.

در فصل گذشته و جاری اتفاقات عجیبی برای باشگاه گل گهر رخ داده است و بارها مربیان و اعضای مدیریتی دیگر تیم ها به خود حق داده اند که در خصوص تیم فوتبال گل گهر صحبت کنند که گاهی مصداق تهمت و توهین بوده اند یا رفتارهایی نشان داده اند که نقض مقررات یک مسابقه فوتبال بوده است اما باشگاه گل گهر با بزرگ منشی و پایبندی به اخلاق و اصول حرفه ای از کنار آن گذشته است و این تصور در باشگاه گل گهر وجود دارد که موفقیت به قیمت ذبح اخلاق ارزش چندانی ندارد.

پس از صحبت های امیر قلعه نویی در خصوص استقلال، این باشگاه صحبت های سرمربی گل گهر را غیر حرفه ای و شائبه برانگیز دانست. باشگاه استقلال با انتشار متنی در رسانه رسمی خود به صحبت های امیر قلعه نویی واکنش نشان داد: صحبت های سرمربی تیم فوتبال گل گهر درباره مسائل مالی باشگاه استقلال در مقطعی که این باشگاه در کورس قهرمانی قرار گرفته است، شائبه برانگیز و غیرحرفه ای است.

باشگاه استقلال می تواند در نقطه مقابل اطلاعات فراوانی را درباره برخی هزینه های اجرا شده در لیگ برتر منتشر کند اما انتشار این مسائل را رسم اخلاق نمی داند. بنابراین انتظار می رود که سایر تیم ها نیز به اصول حرفه ای پایبند باشند و فقط درباره مسائل تیم خود اظهار نظر کنند.

امیر قلعه نویی پیش تر در گفتگو با خبرگزاری دانشجو گفته بود:

شرایط استقلال که معین است؛ نگاه نکنید استقلال الان 200 میلیارد بودجه دارد، این چیزی است که خودشان برای ورود به بورس اعلام کرده اند؛ من که خبری ندارم. یک تیم 200 میلیاردی با پشتوانه استقلال که (جمله نیمه تمام ماند)!؛ اگر استقلال که سیزدهم باشد و پولی هم نداشته باشد را قهرمان کردید هنر است! امیدواریم آن چیزی که خیر است و با پاکی به دست می آید و لیاقت یک مجموعه است، رقم بخورد.

سرمربی تیم فوتبال گل گهرسیرجان شرح داد:

بروید آمارها را نگاه کنید. بالاخره یک سری تصمیمات گرفته شده و ما از این تصمیمات ضرر کردیم. بعضا جام را از دست دادیم، بعضا بازی های آسیایی را از دست دادیم و خیلی ضرر کردیم. سوال من این است که چرا با من این کارها را می کنند؟ سپاهان بودجه اش سال اول زیر 50 میلیارد تومان، سال دوم هم زیر هفتاد میلیارد بود آن هم به دلیل اینکه دلار بالا رفت. سوال من این است ما سال گذشته بهترین بازی ها را با گل گهر انجام دادیم، امسال بهترین بازی ها را انجام می دهیم، ما الان مقابل تیمی بازی کردیم که شاید جزو بهترین تیم های آسیایی است که در آسیا هم برایشان آرزوی موفقیت می کنم، آرزوی قلبی من این است که فولاد و سپاهان به مرحله بعد صعود بکنند. ما با تیمی بازی کردیم که حداقل مقابل هر تیمی بازی بکند 10، 11 موقعیت بالای 80 درصد ایجاد می کند اما امروز به غیر از یک کاشته گلر ما زمین نخورد کما اینکه رشید مظاهری این دو امتیاز را از ما گرفت آن تک به تکی که از امین قاسمی نژاد گرفت.

ما یک نهال می کاریم تا می آییم میوه اش را بخوریم، می بینیم طوری رفتار می کنند که آن میوه به ما نمی رسد! من که دور دوم به سپاهان آمدم، سال دوم در نیم فصل که تیم در صدر جدول بود به هیئت مدیره گفتم که ما دو بازیکن می خواهیم که بتوانیم تیم را قهرمان کنیم. گفتم دانیال اسماعیلی فر که خودم رفتم با استاندار صحبت کردم همراه با شهریار مغانلو، جالب است آن زمان هیئت مدیره می گفتند که شهریار مغانلو کیست؟ گفتم سربازیش ملوان بوده و الان هم در پیکان است می شد با یک قیمت خیلی پایین این بازیکنان باکیفیت را بیاوریم.

وی شرح داد:

در همین تیم گل گهر هم با یک بودجه 60، 70 درصدی نسبت به 5 تیم برتر، پایین تر هستیم. ما وظیفه داریم که خدمت کنیم و نهالمان را بکاریم میوه بدهداما میوه هایش به من نمی رسد. این دوره هم که یک بدشانسی آوردیم ما در طول دو هفته سه نفر از بهترین دفاع وسط هایمان را از دست دادیم. گئورکی، مهدی زاده و عزت. مجبور شدیم که با شایان و طیبی جلو برویم اما سپاهان باشگاه بزرگی است اما در یک مقطعی من یک ذره از آنها دلخور هستم. من سه بار برای این تیم ایثار کردم اما مدیران وقتشان شانه خالی کردند. من دلیلش را می دانم که به قبل از من بر می گردد که نمی خواهم به این موضوع ورود کنم اگر ورود بکنم باید خیلی از مسائل را بگویم. من عادت ندارم از جایی که رفته ام راجع به آن مجموعه صحبت کنم اما خودم دلیلش را می دانم که چرا شرایط را طوری ساختند که من بروم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2105

به "جوابیه گل گهر به بیانیه استقلال؛ موفقیت به ذبح اخلاق نمی ارزد!، از انتشار هزینه های تمام تیم ها استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوابیه گل گهر به بیانیه استقلال؛ موفقیت به ذبح اخلاق نمی ارزد!، از انتشار هزینه های تمام تیم ها استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید