خشونت بیشترین آسیب اجتماعی در مدارس خراسان شمالی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: خشونت یکی از آسیب های اجتماعی است که دانش آموزان استان با آن درگیر هستند.

خشونت بیشترین آسیب اجتماعی در مدارس خراسان شمالی

سرایدار در گفت وگو با خبرنگار مجله کوروش بزرگ، با بیان این که یکی از علل خشونت، کاهش آستانه تحمل در دانش آموزان است، اضافه نمود: تحقیقات دقیقی برای ریشه یابی و آنالیز موضوع انجام نشده است، اما براساس مشاهدات میدانی و پرونده های ورودی به دادگستری، این آسیب بالاتر از دیگر آسیب های اجتماعی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: برای توانمندسازی افراد و افزایش آستانه تحمل، کارگاه های 6 ساعته برای دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان برگزار می گردد تا آگاهی افراد در این باره افزایش یابد.

سرایدار اعلام نمود: طرح غربالگری اولیه در بجنورد و اسفراین به صورت پایلوت انجام می گردد که پس از به اتمام رسیدن این طرح می توان ریشه یابی دقیق تری از مسائل موجود بدست آورد.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان بخشی از ساعت شبانه روز را در محیط مدرسه می گذرانند و نباید همه بار مسئولیتی را بر دوش آموزش و پرورش گذاشت.

وی یادآور شد: خانواده باید در این باره آگاهی بیشتری را بدست آورد تا بتواند صحبت کردن و نحوه افزایش آستانه تحمل را به فرزندان خود آموزش دهند و باید بدانیم که خانواده و آموزش و پرورش در کنار یکدیگر می توانند این قبیل مسائل را رفع نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 113

به "خشونت بیشترین آسیب اجتماعی در مدارس خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشونت بیشترین آسیب اجتماعی در مدارس خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید