دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد امروز منتشر می گردد، شروع انتخاب رشته پذیرفته شدگان از فردا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، دفترچه انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی امروز بر سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد امروز منتشر می گردد، شروع انتخاب رشته پذیرفته شدگان از فردا

به گزارش ایسنا، نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی روز دوشنبه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است، از امروز چهارشنبه مورخ 10 خرداد به وسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دریافت است و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از فردا پنج شنبه مورخ 11 خرداد تا ساعت 24 روز سه شنبه 16 خرداد می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما اقدام به انتخاب رشته نمایند.

متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از 11 خرداد به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند.

در آزمون کارشناسی ارشد سال 1402 تعداد 471 هزار و 528 نفر شرکت نموده اند که از این تعداد 255 هزار نفر زن و 216 هزار و 528 نفر مرد بودند که در 6 گروه آزمایشی و 134 کدرشته به رقابت پرداختند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2305

به "دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد امروز منتشر می گردد، شروع انتخاب رشته پذیرفته شدگان از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد امروز منتشر می گردد، شروع انتخاب رشته پذیرفته شدگان از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید