رئیس سازمان اداری و استخدامی: برای دستگاه هایی که ارتباطات بین المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود

به گزارش مجله کوروش بزرگ، اکنون بحث بر این است که این تعطیلی روز پنجشنبه باشد یا شنبه که در حال کار مطالعاتی هستیم و این جزو اختیارات هیات وزیران است و قانون هم این اجازه را داده است. در زمان حاضر جمع بندی برای تعطیلی پنجشنبه ها است و برای دستگاه هایی که ارتباطات بین المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی: برای دستگاه هایی که ارتباطات بین المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود

میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی صبح امروز (چهارشنبه 17 خرداد) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: دورکاری به وسیله هیات تطبیق مجلس رد شد اما همچنان پیشنهاد ما پابرجا است، چرا که این از اختیارات دستگاه های اجرایی است.

به گزارش فارس، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی توضیح داد: در دستگاه هایی که امکان دورکاری وجود دارد، اکیدا توصیه می گردد که به مساله انرژی توجه نموده و ادارات را در صورت امکان تعطیل نمایند تا دستگاه های سرمایشی از ساعت 12 به بعد خاموش شوند تا درباره موضوع انرژی تدبیر کنیم.

لطیفی بعلاوه درباره تعطیلی روزهای آدینه و شنبه با توجه به تصویب کلیات آن در مجلس، افزود: مدت ها پیش لایحه ای را به مجلس ارائه نموده بودیم که اخیرا در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است. طبق این لایحه ساعت کارکنان از 44 ساعت به 42.5 ساعت کاهش پیدا می نماید و برای شهرستان هایی غیر از تهران که روزهای پنجشنبه تعطیل نبود، ایام کاری پنج روز هفته باشد و روز آخر هفته در دستگاه هایی که امکان دارند، تعطیل باشد.

وی با اشاره به اینکه برای این موضوع منع قانونی داریم، یادآورشد: اکنون بحث بر این است که این تعطیلی روز پنجشنبه باشد یا شنبه که در حال کار مطالعاتی هستیم و این جزو اختیارات هیات وزیران است و قانون هم این اجازه را داده است. در زمان حاضر جمع بندی برای تعطیلی پنجشنبه ها است و برای دستگاه هایی که ارتباطات بین المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2309

به "رئیس سازمان اداری و استخدامی: برای دستگاه هایی که ارتباطات بین المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان اداری و استخدامی: برای دستگاه هایی که ارتباطات بین المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید