سایت موزه میدان همدان سریع تر تکمیل شود

خبرنگاران/همدان فرماندار همدان خواستار تسریع در تکمیل طرح سایت موزه میدان امام شد و گفت: با توجه به اجرای برنامه ها و مراسم مهم در پیاده راه میدان امام(ره) طرح موزه مرکزی آن باید هر چه سریع تر تکمیل شود.

سایت موزه میدان همدان سریع تر تکمیل شود

حسین افشاری امروز در نشست اعضای شورای اسلامی شهرستان همدان، با بیان اینکه نهضت توجه به مناطق کمتر برخوردار احیا شده و همه مسئولان در این زمینه دغدغه دارند، افزود: نقاط کمتر برخوردار شهر را حاشیه اتلاق نمی کنیم و همه مناطق شهر از نظر ما در دایره ای قرار دارند که باید در اقصی نقاط شعاع این دایره خدمات عادلانه توزیع شود.

وی افزود: بی برنامه بودن توسعه جغرافیایی شهر باعث باعث شده بسکمک از ساخت و سازهای غیر قانونی و متراکم در برخی نقاط شهر صورت بگیرد که قادر نیستیم کاربری های مورد نیاز برای اجرای برخی از طرحها را در این مناطق تامین کنیم.

وی خواستار تسریع در تکمیل طرح موزه میدان امام(ره) شد و تاکید کرد: با توجه به اجرای برنامه ها و مراسم مهم در پیاده راه میدان امام(ره) طرح موزه مرکزی آن باید هر چه سریعتر تکمیل شود.

افشاری افزود: گودال بزرگ و نیمه کاره در مرکز میدان تاریخی و اصلی شهر جلوه خوبی در دید شهروندان نیست و بعضا با اجرای برخی مراسم مهم این منظره نامناسب در معرض دید عموم و کشور قرار می گیرد.

فرماندار همدان با اشاره به ضرورت تجهیز اتاق بحران و سیستم مانیتورینگ شهر همدان اظهار کرد: 13.1 میلیارد ریال اخیرا اعتبار متوازن توزیع کردیم که با توجه به ضرورت امر سه میلیارد تومان بدین منظور لحاظ کردیم تا در اختیار شهرداری همدان قرار گیرد.

وی از اعضای شورای اسلامی شهرستان خواست تا در انتخابات پیش رو بی طرفی خود را حفظ کنند و افزود: مردم به شما به عنوان گروههای مرجع نگاه می کنند و شان حقوقی و قانونی شما نیز ایجاب می کند در این خصوص بی طرف باشید.

افشاری نقش اعضای شورای اسلامی شهرستان را در جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بسیار موثر دانست و شرح داد: برخی افراد با نقاب ارزشی و اعمال نفوذ در بخشهای مختلف به دنبال منافع خویش با تطمیع برخی از مسئولان هستند که نباید اجازه دهیم چنین اتفاقی بیفتد.

وی با تاکید بر ضرورت عدالت محوری گفت: به تعبیر سید جمال الدین اسد آبادی حکومت به عدل پایدار است و مردم به علم بنابراین اگر به اجرای عدالت کمک نکنیم حتی اگر بهترین خدمات را به مردم بدهیم ناموفق عمل کردیم چرا که امکانات و خدمات باید عادلانه توزیع شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری همدان نیز در این نشست گفت: شورای اسلامی شهرستان می تواند در سیاستگذاری کلان شوراهای اسلامی زیر مجموعه به منظور ایجاد هماهنگی و همگرایی بیشتر موثر باشد.

محمدرضا پیرودین با اشاره به ضرورت تمرکز بیشتر بر بحث سرمایه گذاری افزود: با ارائه برخی از تسهیلات و مشوق ها به سرمایه گذاران باید شرایط را برای سرمایه گذار مساعد و زمینه های لازم را فراهم کنیم.

وی خواستار توجه شورای اسلامی شهرستان به کاهش نارضایتی های مردمی مرتبط با شوراهای اسلامی شد و تاکید کرد: ایجاد هماهنگی بین اعضای شوراهای اسلامی و دستگاههای اجرایی نیز می تواند در اجرای برنامه های اثر گذار موثر باشد.

معاون امور عمرانی فرمانداری نیز تاکید کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام شهر همدان باید در اولویت باشد.

رضا زمانی اظهار امیدواری کرد تا انتخابات جدید در دوره پنجم شورای اسلامی شهرستان و تغییرات به عمل آمده منشا خدمات موثر برای ارتقاء جایگاه این شورا باشد.

وی افزود: شورای اسلامی شهرستان متشکل از دو عضو شورای اسلامی شهر همدان، یک عضو کننده از هر شهر و بخش زیر مجموعه شهرستان و در مجموع شش عضو است که باید برابر قوانین به وظایف شورای اسلامی شهرستان عمل کنند.

در این نشست اعضای شورای اسلامی شهرستان همدان نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و فرماندار همدان از اعضای این شورا خواست تا در جلسات کارشناسی و رسمی فرمانداری متناسب با موضوعات مورد نیاز شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 737

به "سایت موزه میدان همدان سریع تر تکمیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایت موزه میدان همدان سریع تر تکمیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید