فقط 20 درصد آمریکایی ها به بایدن امید دارند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ایسنا نوشت: طبق نتایج یک نظرسنجی تازه، تنها یک پنجم مردم آمریکا معتقد هستند که رئیس جمهوری این کشور در درازمدت عملکرد موفقیت آمیزی خواهد داشت.

فقط 20 درصد آمریکایی ها به بایدن امید دارند

به گزارش وبسایت روزنامه هیل، 20 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی مرکز تحقیقاتی پیو معتقدند که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در بلندمدت عملکرد پیروزیت آمیزی خواهد داشت، در مقابل، 43 درصد با این گزاره مخالفت نموده و 37 درصد گفتند که برای نظر دادن در این مورد، باید زمان بیشتری بگذرد.

این نظرسنجی، که از 10 تا 17 ژانویه صورت پذیرفت، نشان می دهد که محبوبیت بایدن نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، کاهش پیدا نموده است.

در چنین روزهایی در سال گذشته، 29 درصد از مردم آمریکا معتقد بودند که بایدن در درازمدت پیروز خواهد بود و تنها 26 درصد با مخالفت با این گزاره، اعلام کردند که چنین اتفاق نخواهد افتاد؛ در آن موقع، 44 درصد از شرکت کنندگان در رای گیری اعلام کردند که به زمان بیشتری برای نتیجه گیری نیاز دارند.

طبق یافته های این نظرسنجی، مقدار محبوبیت کنونی جو بایدن 41 درصد بوده و نسبت به آخرین نظرسنجی این موسسه - که به اواسط سپتامبر 2021 بازمی شود - سه درصد کاهش داشته است.

بعلاوه به نظر می رسد محبوبیت بایدن میان افراد غیرمذهبی و پروتستان های سیاه پوست - که هر دو از وفاداران حزب دموکرات بایدن محسوب می شوند - کاهش یافته است. مقدار محبوبیت بایدن در گروه نخست 47 درصد است و این در حالیست که در آوریل سال گذشته، بایدن از رضایت 71 درصدی رای دهندگان غیرمدهبی برخوردار بود.

علاوه بر این، محبوبیت جو بایدن میان پروتستان های سیاه پوست آمریکا که در مارس سال گذشته 92 درصد بود، در تازه ترین نظرسنجی به 65 درصد رسیده است.

این نظرسنجی مرکز تحقیقاتی پیو، با شرکت 5128 تن برگزار شده و حاشیه خطای آن دو رصد است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2068

به "فقط 20 درصد آمریکایی ها به بایدن امید دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 20 درصد آمریکایی ها به بایدن امید دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید