ناظم الشریعه: مراکش فوق العاده تکنیکی است، مقابل اسپانیا خوابمان گرفته بود!

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران می گوید مراکش را دستکم نخواهند گرفت و مقابل این تیم ابتدا به برد و سپس به تفاضل می اندیشند. وی همچنین درباره بازی با اسپانیا صحبت های جالبی عنوان نمود.

ناظم الشریعه: مراکش فوق العاده تکنیکی است، مقابل اسپانیا خوابمان گرفته بود!

سید محمد ناظم الشریعه در گفت وگو با خبرنگاران، درباره بازی دوم ایران مقابل مراکش اظهار کرد: فیلم بازی های این تیم را گرفته و بررسی نموده ایم. تیمی خوب و فوق العاده تکنیکی است. این تیم، تایلند را قبل از جام جهانی در دیداری تدارکاتی با نتیجه پنج بر یک شکست داده است. همچنین معتقدم مقابل آذربایجان غافلگیر شد در غیر اینصورت با پنج گل نمی باخت. ما در این بازی ابتدا به پیروزی و سپس به تفاضل گل فکر می کنیم. در بازی مقابل مراکش برای ما مهم است تا بازیکنان به لحاظ روحی و روانی به شرایط قبل از بازی اسپانیا برسند.

وی همچنین درباره پیروزی پرگل آذربایجان و بازی سوم ایران مقابل این تیم گفت: حتما آذربایجان را دستکم نمی گیریم اما به نظرم مراکش بدتر از آذربایجان است. شک نکنید هیچ تیمی را دستکم نخواهیم گرفت. ببینید ویتنام چه بلایی بر سر پاناما آورد. اما فعلا به بازی با آذربایجان فکر نمی کنیم. ابتدا باید از سد مراکش عبور کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال همچنین درباره انتقاداتی که به او درباره استفاده کم از بازیکنان باتجربه و بازی دادن به مصدوم ها در دیدار با اسپانیا می گردد، شرح داد: قدرت بهادری همان اول بازی مصدوم شد و به خاطر شکستگی انگشت پا نتوانستیم از او استفاده کنیم. محمد طاهری و محمد کشاورز هم با توجه به شرایط و بازی فیزیکی و جنگدنگی که دارند استفاده خواهیم کرد. درباره مصدوم ها نیز باید بگویم از جاوید و حسن زاده با توجه به محدودیت های موجود استفاده کردیم. هر دو در این بازی خوب بودند مخصوصا جاوید.

ناظم الشریعه همچنین درباره ضعف دفاعی ایران مقابل اسپانیا مطرح نمود: قبول داریم در دفاع کردن مشکل داریم. اسپانیا دفاع کرد و ما را برد. ما نتوانستیم خوب دفاع کنیم و طبیعی بود می بازیم. قبلا هم اعلام کردم و گفتم یک دروازه بان کمتر به جام جهانی می برم تا مدافع بیشتری داشته باشم. با این حال ما در دفاع کردن تمرکز نداشتیم. در حمله هم ما تمرکز خوبی نداشتیم اما چون استراتژی حمله داشتیم و موقعیت گیرمان آمد باید همه قبول نمایند که با برنامه بودیم. تنها حسن ما این بود اما وقتی گل نزنیم باید قبول کنیم خوب نبودیم.

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل عدم تمرکز بازیکنان چیست، به خبرنگاران گفت: خیلی مسائل باعث این عدم تمرکز شده است. هنوز که هنوز است ساعت هشت شب که می گردد همه خوابشان می گیرد. ما موقع بازی با اسپانیا خوابمان گرفته بود! از طرفی هم شاید بگویید اگر زودتر به کلمبیا می رفتیم، با شرایط وفق پیدا می کردیم اما واقعا نمی شد زودتر برویم و شرایط فراهم نبود. وظیفه من نیست انتقاد نموده و در مقطع کنون بعضی صحبت ها را مطرح کنم. اسپانیا در این مسابقات فقط شانزده نفر همراه دارد. چیزهایی هست که نمی گردد گفت. ببینم شرایط به چه شکل پیش می رود و بعد از برگشتن درباره این مسائل شرح می دهم.

ناظم الشریعه در خاتمه در خصوص حمایت وحید شمسایی و حسین شمس و اینکه گفته اند قرار نبود ایران مقابل اسپانیا پیروز باشد، به خبرنگاران گفت: از حمایت هایی که می گردد ممنونم اما من ناراحتم چون نماینده تمام مربیان ایران در مسابقات هستم. اما باید ببینیم واقعا لیاقت حمایت داشته ایم؟ کسانی که حمایت می نمایند فردا پیش خودشان می گویند از چه کسی حمایت کردیم، برای چه حمایت کردیم؟ ما باید جواب این حمایت ها را بدهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 10 دی 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 565

به "ناظم الشریعه: مراکش فوق العاده تکنیکی است، مقابل اسپانیا خوابمان گرفته بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظم الشریعه: مراکش فوق العاده تکنیکی است، مقابل اسپانیا خوابمان گرفته بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید