نتایج امیدوارکننده از درمان بیماری کبد با کمک نانوذرات لیپیدی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، شرکت آربوتوس بیوفارما نتایج دلگرم کننده ای از درمان نوعی بیماری کبدی با استفاده از نانوذرات لیپیدی به دست آورده است و نتایج این داده ها در کنگره بین المللی کبد ارائه شده است.

نتایج امیدوارکننده از درمان بیماری کبد با کمک نانوذرات لیپیدی

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت آربوتوس بیوفارما نتایج دلگرم کننده ای از درمان نوعی بیماری کبدی با استفاده از نانوذرات لیپیدی به دست آورده است و نتایج این داده ها در کنگره بین المللی کبد ارائه شده است.

شرکت آربوتوس بیوفارما (Arbutus Biopharma) در حوزه توسعه نانوذرات لیپیدی برای رهاسازی RNAi فعالیت دارد. این شرکت داده های جدیدی را برای برنامه های AB-729 و AB-836 در کنگره بین المللی کبد EASL 2021 ارائه داد.

شرکت آربوتوس بیوفارما اعلام نمود که اطلاعات جدیدی در مورد برنامه های AB-729 و AB-836 در کنگره بین المللی کبد 2021 انجمن مطالعه کبد اروپا (EASL) ارائه کرده است.

شرکت آربوتوس بیوفارما پنج مقاله به صورت پوستر، به علاوه یک سخنرانی شفاهی در کنگره EASL ارائه داد. این شرکت داروسازی متمرکز بر ایجاد درمان برای افرادی که از عفونت مزمن ویروس هپاتیت (HBV) B رنج می برند بوده و روش های درمانی برای مقابله با ویروس های کرونا را هم در لیست فعالیت های خود دارد.

ویلیام کولیر، مدیرعامل شرکت آربوتوس بیوفارما گفت: با توجه به تمرکز و تعهد ما در ایجاد دارویی برای افراد مبتلا به HBV، خوشحالیم که همه خلاصه مقالات ما برای ارائه در Best of ILCTM انتخاب شده اند. در نیمه دوم سال 2021، ما مشتاقانه منتظر شروع دو اثبات فاز 2 a از آزمایش های بالینی مفهوم AB-729 و گزارش داده های اولیه از هر دو داوطلب سالم و افراد مبتلا به HBV در آزمایش بالینی AB-836 فاز 1 a / 1 b خود هستیم. با وجود مقادیر گسترده ای از داده های AB-729 که تا امروز از طریق شرکت آربوتوس بیوفارما ارائه شده است، اطمینان داریم که این دارو ها می توانند در بیماران HBV به نام دارو مورد استفاده قرار گیرند.

آربوتوس یک شرکت بزرگ دارویی است که بازار 200 میلیون دلاری دارد. این شرکت روی روش های درمان بیماری هپاتیت B کار می کند. براساس اظهارات مارک موری، مدیرعامل این شرکت: فناوری نانوذرات لیپیدی می توانند به نام حامل برای رهاسازی دارو در عفونت های ویروسی هپاتیت B مورد استفاده قرار گیرند. این فناوری می تواند RNAi های مختلف را رهاسازی کند.

این شرکت معتقد است که درمان عفونت ویروسی هپاتیت B با مکانیسم های مختلف انجام می شود که شامل راهبرد های تحریک سیستم ایمنی بدن بر علیه ویروس می شود. این فناوری می تواند به صورت ترکیبی با دیگر روش ها مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری عقیده دارند که درمان این بیماری با استفاده از این راهبرد ها دور از دسترس نیست.

عفونت هپاتیت B یک بیماری کبدی است که از طریق ویروس ایجاد شده و 20 تا 30 درصد از هپاتیت های نوع B را شامل می شود. این بیماری می تواند منجر به سرطان هم شود. هپاتیت ویروسی نوع B هر سال بیش از ایدز یا مالاریا قربانی می گیرد. تعداد مبتلایان به این بیماری در حال افزایش است، به طوری که در سال 1990 بالغ بر 890 میلیون نفر به این بیماری مبتلا بودند. این رقم در سال 2013 به 1.45 میلیون نفر رسید.

بازار روش های درمان این بیماری تا سال 2021 به رقم 3.5 میلیارد دلار خواهد رسید که رشد 2.3 درصدی را تجربه می کند. هر چند برخی معتقدند که نرخ رشد این بیماری بیش از این رقم بوده و در آمریکا به 15.4 درصد خواهد رسید. نرخ رشد این بیماری در اروپا تا سال 2033 به 9 درصد خواهد رسید. شرکت آربوتوس اگر بتواند تنها بخشی از این بازار را تصاحب کند، به سود قابل توجهی خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1764

به "نتایج امیدوارکننده از درمان بیماری کبد با کمک نانوذرات لیپیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج امیدوارکننده از درمان بیماری کبد با کمک نانوذرات لیپیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید