نمایشگاه چهل نمایشگاه چهل شعر در آبادان برپا شد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، به گزارش خبرنگاران، دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در آئین افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه درخواست کردیم تا بخش هایی از یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در شهرستان ها برگزار گردد، گفت: در این میان آبادان یکی از شهرهای مد نظر ما برای برپایی نمایشگاه بود که با استقبال خوب مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند روبرو شد.

نمایشگاه چهل نمایشگاه چهل شعر در آبادان برپا شد

ابراهیم حقیقی با قدردانی از مسئولان منطقه آزاد اروند بابت همکاری خوبشان در جهت برگزاری این نمایشگاه اضافه نمود: قسمت هایی از جشنواره که قابل تکثیر به عکس پوستر و تصویرسازی و کاریکاتور به تعداد 265 قطعه همزمان با تهران در اینجا به نمایش در آمده است.

وی با ابراز خرسندی از برپایی این نمایشگاه همزمان با برپایی نمایشگاه آثار معماری اتریش در موزه هنرهای معاصر آبادان اظهار کرد: خوزستان تاریخ هفت هزار ساله دارد آثار باقی مانده اش در شوش و شوشتر و به ویژه مقبره دانیال نبی مشهود است درباره این تمدن کهنسال ایرانی حرفهای بسیاری داریم.

وی توضیح داد: آبادان در یک عرصه از زندگی اش مردان و زنان سلحشوری از قومیتهای مختلف دارد،آبادان شهری مهمان پذیر است که مانند مادری مهربان تمام قومنیتهای مختلف را در درون خود جای داده و آنان با همدلی، مهربانی و در کمال آرامش و احترام در کنار یکدیگر زندگی می نمایند، پس باید از این مادر مهربان نگهداری و مراقبت کنیم همانطور که اتریشی ها توانسته اند شهرهایشان را بسازند و نگهداری نمایند، امروز اگر نام فرمان فرمانیان به میان می آید بدلیل طراحی شهر تهران است.

دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با اشاره به موزه هنرهای معاصر آبادان گفت: مکانها به طور کلی یک کالبد فیزیکی نیستند چرا که به سبب انسانها زندگیشان شروع می گردد زندگی مکانها با چنین اتفاقاتی(برپایی نمایشگاه) شکل می گیرد.

حقیقی با تاکید بر لزوم پرداختن به آدمهای بزرگوار آبادان اظهار کرد: لازمست تا آبادانی ها نیز با آن اتفاقاتی که سالها تنها به تهران اختصاصی یافته آشنا شوند.، تهران همه ایران نیست همه شهرهای ما لیاقت آن را دارند که بیشتر از اینها به آنها پرداخته گردد لذا از تمام کسانی که شرایط برگزاری این اتفاق میمون و مبارک را در آبادان مهیا کردند بسیار قدردانی می کنم.

به گفته وی برگزاری همزمان جشنواره یازدهم در آبادان قدمی به سوی فرهنگ سازی و مدنیت است.

به گزارش خبرنگاران، نمایشگاه هنرهای تجسمی (بخشی از یازدهمین نمایشگاه تجسمی فجر) در دو بخش و با مجموع 304 اثر از آثار هنرمندان ایران در چهل سال گذشته در محل موزه هنرهای معاصر آبادان در معرض دید علاقمندان گذاشته شده است، نمایشگاه مذکور از امروز تا یکم دهم اسفند ماه جاری بلایی بازدید عموم دایر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 149

به "نمایشگاه چهل نمایشگاه چهل شعر در آبادان برپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه چهل نمایشگاه چهل شعر در آبادان برپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید