هدستی که بی خوابی را درمان می نماید

محققان پیروز به فراوری یک هدست شدند که با تاثیر ناگهانی روی مغز، بی خوابی را درمان می نماید.

هدستی که بی خوابی را درمان می نماید

شرکت Neurovalens پیروز به فراوری یک هدست شده که مودیس اسلیپ(Modius Sleep) نام گرفته است و بی خوابی را درمان می نماید.

این هدست آن دسته از نورون های مغزی را که مسئول خواب هستند تحت تاثیر قرار می دهد. این تاثیر با لرزش های خفیف برقی صورت می گیرد.

سازندگان هدست مدعی شده اند که دستگاه ساخت آن ها مدت زمان لازم برای به خواب رفتن را کاهش می دهد. نمونه اولیه این دستگاه ساخته شده و قرار است 399 دلار قیمت داشته باشد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، آزمایش نمونه اولیه این هدست نشان داد که شرایط خواب 70 درصد از افراد دارای اختلال بی خوابی را بهبود بخشیده است.

سرویس سلامت همگانی(NHS) اعلام نموده که یک سوم جمعیت انگلیس با مسائل خواب روبرو هستند. این به این معناست که این افراد هر شب کمتر از 8 ساعت می خوابند.

روش های درمانی متدوال برای درمان بیخوابی به مصرف قرص های خواب آور محدود می گردد که می توانند عوارض جانبی ناخوشایندی به همراه داشته باشند.

هدست مودیس اسلیپ به این طریق کار می نماید که یک پالس الکتریکی را به ناحیه هیپوتالاموس مغز ارسال می نماید و همچنین نورون های موجود در ساقه مغز را تحت تاثیر قرار می دهد.

ساقه مغز وظیفه ارسال پیغام میان بدن و مغز را دارد.

هیپوتالاموس هم وظیفه خاموش کردن علائم برانگیختگی مغز و انتقال آن به شرایط خواب را دارد.

هدست مودیس اسلیپ آنالیز می نماید که افراد خواب هستند یا بیدار؟ و علاوه بر آن خواب همراه با حرکات سریع چشم(REM) را تنظیم می نماید.

خواب همراه با حرکات سریع چشم یکی از مراحل خواب در پستانداران است که در آن بدن در حالت خواب عمیق به سر می برد ولی واکنش مغز در حالت بیداری است.

این دستگاه فعلا برای آمریکایی ها در دسترس قرار گرفته است ولی مشتریان انگلیسی و ایرلند شمالی هم به زودی می توانند آن را خریداری نمایند.

البته قیمت دستگاه برای آمریکایی ها 500 دلار است.

جیسون مک کیون بنیانگذار شرکت Neurovalens اظهار کرد، هدست ساخت ما هیپوتالاموس مغز را تحت تاثیر قرار می دهد که به عنوان یک رایانه کوچک عمل می نماید و روی بسیاری از نقاط مغز از جمله کاهش وزن و خواب اثر می گذارد.

وی اضافه نمود، هدف ما این است که به مردم یاری کنیم از مصرف قرص های خواب و آرام بخش جلوگیری نمایند. زیرا این قرص ها تنها مشکل اصلی را رفع می نمایند و عوارض جانبی زیادی به دنبال دارند.

در آزمایش 30 روزه هدست مذکور، 95 درصد از کاربران، تا 85 درصد در شرایط خواب خود بهبود دیدند و گفتند که از الگوهای خواب خود رضایت بیشتری دارند.،ایسنا

بیشتر بخوانیم: خواب آرام با هدست فناورانه

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 15 دی 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 577

به "هدستی که بی خوابی را درمان می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدستی که بی خوابی را درمان می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید