پرسپولیس 2 - نساجی 0؛ سه امتیاز دلچسب با نمایشی هجومی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرگزاری خبرنگاران- پرسپولیس دو گل زد و چند گل نزد اما بالاخره 3 امتیاز را گرفت و موقتا به صدر جدول رفت.

پرسپولیس 2 - نساجی 0؛ سه امتیاز دلچسب با نمایشی هجومی

به گزارش خبرنگاران، پرسپولیس و نساجی در هفته بیستم رقابت های لیگ برتر ایران به مصاف هم رفتند که این بازی با رجحان 2 بر 0 پرسپولیس به انتها رسید. گل اول سرخ ها را مهدی ترابی در دقیقه 8 به ثمر رساند و گل دوم را نیز عیسی آل کثیر در دقیقه 91 به ثمر رساند. با این پیروزی پرسپولیس 41 امتیازی شد و موقتا به صدر جدول رفت و نساجی نیز با 16 امتیاز پانزدهم ماند.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، حسین کنعانی زادگان، سید جلال حسینی، سیامک نعمتی، سعید آقایی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، مهدی ترابی(از دقیقه 80 امید عالیشاه)، احسان پهلوان، وحید امیری(از دقیقه 68 عیسی آل کثیر)، شهریار مغانلو(از دقیقه 84 کمال کامیابی نیا)

ترکیب نساجی: سعید جلالی راد، حامد شیری، مجتبی بیژن، سعید بیگی، حسن نجفی، اکبر صادقی، ایوب کلانتری، علی داوران(از دقیقه 39 قهاری)، کریم اسلامی(از دقیقه 80 علی زارع)، فرزاد زامهران(از دقیقه 55 دهقانی)، علی آل کثیر(از دقیقه 80 سجاد آقایی)

توضیح گل:

پرسپولیس یک - نساجی صفر (دقیقه 8: محمدحسین کنعانی زادگان): ارسال مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین با عبور از روی سر مدافعان نساجی و مهاجمان پرسپولیس و در حالی که محمدحسین کنعانی زادگان خود را برای ضربه زدن به توپ پرتاب نموده بود، به زمین اصابت کرد و تبدیل به گل شد؛ البته داور مسابقه برخلاف آن چیزی که در تصویر تلویزیونی مشاهده شد، گل را به نام کنعانی زادگان ثبت نموده است.

پرسپولیس 2 - نساجی صفر (دقیقه 1+90: عیسی آل کثیر): کمال کامیابی نیا با نفوذ از میانه زمین به سمت محوطه جریمه نساجی با پاس در عمق امید عالیشاه را صاحب توپ کرد که حرکت سریع و پاس در عرض او به مقابل دروازه خالی نساجی توسط عیسی آل کثیر تبدیل به گل شد.

لحظات حساس:

ثانیه 35: سعید آقایی در جناح چپ زمین احمد نوراللهی را صاحب توپ کرد که نفوذ سریع و پاس کات بک او با شوت احسان پهلوان همراه شد، اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافع نساجی، توسط سعید جلالی راد دفع شد و در ادامه نیز ضربه وحید امیری در ریباند، در اختیار دروازه بان نساجی نهاده شد.

دقیقه 6: شوت محکم و خطرناک حسن نجفی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین را حامد لک دفع کرد.

دقیقه 14: حرکت سریع مهدی ترابی از سمت چپ زمین فرصت خطرناکی را برای پرسپولیس ترتیب داد که پاس در عرض او را مهاجمان سرخ پوش نتوانستند استفاده نمایند تا توپ به جناح چپ برود.

دقیقه 15: مهدی ترابی دوباره یک حرکت خطرناک در محوطه جریمه نساجی انجام داد که این بار شوت پای چپ او توسط جلالی راد برگشت داده شد و در ادامه نیز نفوذ احسان پهلوان یک کرنر برای پرسپولیس به همراه داشت.

دقیقه 19: شوت پشت محوطه علی داوران، هافبک نساجی را حامد لک مهار کرد.

دقیقه 23: یک حمله خطرناک دیگر برای پرسپولیس با حرکت شهریار مغانلو به وجود آمد که این بار شوت روی پای او پس از برخورد به مجتبی بیژن راهی کارنر شد.

دقیقه 29: سانتر زیبای مهدی ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک دوم و ضربه سر شهریار مغانلو، پس از برخورد به مدافع حریف با کم ترین اختلاف از کنار دروازه نساجی رد شد و مجددا به کرنر رفت.

دقیقه 34: پاس رو به جلوی مهدی ترابی را احمد نوراللهی بدون مکث و با پاس نمایشی و دیدنی به شهریار مغانلو رساند که شوت پای چپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه نساجی رد شد.

دقیقه 45: علی آل کثیر با سانتر ناگهانی پای چپ قصد داشت دروازه پرسپولیس را باز کند که حامد لک در دو مرحله توپ را جمع کرد.

دقیقه 45+1: آغاز مجدد حامد لک را شهریار مغانلو با ضربه سر وحید امیری رساند که در ادامه پاس در عرض این بازیکن، بعد از دفع توپ توسط مجتبی بیژن به مغانلو نرسید و توسط جلالی راد مهار شد.

دقیقه 45+2: نفوذهای سرعتی مهدی ترابی یکبار دیگر نزدیک بود پرسپولیس را به گل برساند که این بار تغییر جهت و شوت پای چپ او تبدیل به گل نشد و در ادامه احسان قهاری از مقابل پای امیری توپ را به کرنر زد.

دقیقه 49: حسن نجفی بعد از عوض کردن پا به خوبی از سد نعمتی عبور کرد و در مقابل دروازه پرسپولیس نهاده شد که شوت پای چپ خطرناک او از مقابل دروازه پرسپولیس رد شد و از خط طولی زمین عبور کرد.

دقیقه 50: فرصت طلایی برای زدن گل دوم پرسپولیس هدر رفت و این بار شوت پای چپ شهریار مغانلو از کنار دروازه نساجی راهی اوت شد.

دقیقه 51: موقعیت های عالی گلزنی پرسپولیس یکی پس از دیگری از دست می رود و این بار ضربه چیپ میلاد سرلک در موقعیت تک به تک تبدیل به گل نشد از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه 62: اشتباه در خط دفاعی نساجی توپ را به مهدی ترابی برساند که شوت فنی زمینی او توسط سعید جلالی راد راهی کرنر شد.

دقیقه 66: احسان پهلوان با حرکت تکنیکی در سمت راست زمین ایجاد موقعیت کرد که ارسال او با ضربه سر مهدی ترابی به بیرون رفت.

دقیقه 69: حسن نجفی از سمت چپ زمین ارسال کوتاهی انجام داد که کریم اسلامی پس از عبور از سد کنعانی زادگان با شوت پای چپ شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد و این موقعیت خوب تبدیل به گل نشد.

دقیقه 79: بازیکنان پرسپولیس در موقعیت 5 به 2 در محوطه جریمه نساجی باز هم فرصت سوزی کردند و این بار حمله سرخ پوشان از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 4+90: توپ ارسالی از جناح راست زمین و ضربه سر سجاد آقایی به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1627

به "پرسپولیس 2 - نساجی 0؛ سه امتیاز دلچسب با نمایشی هجومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس 2 - نساجی 0؛ سه امتیاز دلچسب با نمایشی هجومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید