کرونا یک هشدار برای همه ما است تا بدانیم بسیار آسیب پذیریم، این همه غرور چه معنی دارد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به شیوع ویروس کرونا معتقد است ما آدم ها بسیار آسیب پذیر هستیم و ممکن است با یک ویروس کلکمان کنده گردد پس این همه غرور، تکبر، فخرفروشی، زورگویی چه معنایی دارد.

کرونا یک هشدار برای همه ما است تا بدانیم بسیار آسیب پذیریم، این همه غرور چه معنی دارد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی برنامه فرش بنفشه، علی نصیریان که مهمان منصور ضابطیان در برنامه فرش بنفشه رادیو ایران بود، در ابتدا خطاب به او گفت: اسم شما را که شنیدم خرسند شدم قرار است با شما صحبت کنم. ان شاءالله همواره زنده و مشغول این فعالیت ها باشید که در این شرایط خیلی ارزشمند است. در این 13 روز گذشته هم فقط خانه بودم، کتاب می خوانم، چیزی می بینم و با خودم حرف می زنم.

وی درباره شرایط این روزها با وجود ویروس کرونا اظهار کرد: این یک تجربه خیلی خوب بود تا تذکر و هشداری به انسان بدهد که این همه اِهِن و تُلُپ دارد، با این همه فناوری و اقتصاد و پول و زور و اسلحه های مدرن در مقابل یک ویروس از پا درمی آید و نمی داند چه کند. این ویروس را نمی شناسد و نمی داند با او چه معامله ای کند. طول می کشد تا آن را بشناسد و بتواند برای آن دوا و درمان پیدا کند، این موضوع خیلی عجیب و جالب است.

ممکن است با یک ویروس کلکمان کنده شود

بازیگر بوی پیراهن یوسف یادآور شد: ما باید به خودمان یادآوری کنیم که خیلی هم دستمان پر نیست و بسیار آسیب پذیر هستیم و ممکن است با یک ویروس کلکمان کنده شود.

وی ادامه داد: این همه غرور و تکبر و فخرفروشی و زورگویی و قلدری و بزن و بهادری و کشتن همدیگر چه لزومی دارد؟ اکنون بشر در موقعیتی است که باید به یک همگرایی، همبستگی و دوستی برسد. تمام ملت ها باید از دشمنی و درگیری و خصومت دوری نمایند. این یک هشدار برای ما است. ممکن است خود کره زمین هم مطمئن نباشد که چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا با کارهایی که بشر با کره زمین نموده انتهای کار نامعلوم است.

ویروس کرونا باید برای ما آموزنده باشد

نصیریان در پاسخ به ضابطیان که اشاره می کرد برای اولین بار همه مردم دنیا با هر گرایشی بر سر مفهومی به اشتراک رسیده اند، پاسخ داد: انسان ها با یکدیگر هم درد شده اند و یک درد مشترک دارند. همه می خواهیم زنده باشیم و نمیریم. همه از این ویروس لطمه می خورند و این باید برای ما آموزنده باشد، روسیه به آمریکا وسائل بهداشتی می فرستد یا امریکا می خواهد برای ایران وسایل بفرستد و این نباید فقط در این زمان باشد بلکه در دوران صلح و آرامش هم باید با یکدیگر دوست باشیم، فرهنگ و هنر و مسائل معنوی برای همین است.

این بازیگر پیشکسوت در پاسخ به اینکه آیا پس از اتمام ماجرای کرونا، این روزها و عبرتی که باید بگیریم یادمان می ماند، تاکید نمود: اشکال کار ما همین است. بشر فراموشکار است، همانطور که مرگ را فراموش می نماید. همسرش، پدرش را در گور می گذارد و می بیند اما باز هم سر خانه اول برمی شود.

همدردی آقای بازیگر با مردم ایران

وی توضیح داد: می خواهم با این ملت نازنین و عزیزی که این همه صدمه خوردند همدردی کنم. مردمی که با مسائل مالی، گرانی، کمبودها و نقصان هایی که بوده دست و پنجه نرم نموده اند. این مرض هم که آمده با از دست دادن کار و خانه نشینی روبرو شده و دارند تحمل می نمایند. من به این انسان ها تعظیم و با آنها همدردی می کنم. این انسان ها را ستایش می کنم که با کمال محبت، انسانیت و درک در منزل می مانند تا جلوی انتشار این ویروس را بگیرند. این خیلی با ارزش است و من به ملت ایران تعظیم می کنم. ملتی که این همه فداکارانه همکاری و همراهی می نماید.

بازیگر سریال برادرجان با اشاره به کوشش کادر درمان کشور، افزود: این دکترها، پرستارها، مسئولان بیمارستانها و درمانگاه ها چه فداکاری ها، جانبازی ها نموده اند و چقدر برای این مسئله شهید داده اند. فشار کاری زیادی دارند و جان فشانی بسیاری نموده اند و من خدمت این اساتید، این زنان و مردان تعظیم می کنم. ان شاءالله اوضاع خوب و به این مسائل رسیدگی شود. امیدواریم.

فرش بنفشه به تهیه نمایندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل پور با اجرای منصور ضابطیان هر روز ساعت 17 از رادیو ایران پخش می شود.

انتهای پیغام/4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 956

به "کرونا یک هشدار برای همه ما است تا بدانیم بسیار آسیب پذیریم، این همه غرور چه معنی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا یک هشدار برای همه ما است تا بدانیم بسیار آسیب پذیریم، این همه غرور چه معنی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید