گزارش ویژه عضو شورا از منطقه 12 ، امانی : معتادان متجاهر در محله کوثر جولان می دهند ، شهردار منطقه : معتادان با چاقو به نیروهای شهرداری حمله می نمایند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در بازدید از محله کوثر والدین از وجود صحنه های ناهنجار تجمع معتادان ناراحت بودند به گونه ای که معتقدند تمام زحمت هایی که والدین و کادر آموزش مدارس می کشند با این صحنه ها از جولان معتادان به باد می رود.

گزارش ویژه عضو شورا از منطقه 12 ، امانی : معتادان متجاهر در محله کوثر جولان می دهند ، شهردار منطقه : معتادان با چاقو به نیروهای شهرداری حمله می نمایند

به گزارش خبرنگاران، ناصر امانی صبح امروز در صحن علنی شورای شهر تهران با ارائه گزارشی از بازدید اخیرش از محله کوثر در منطقه 12 گفت: منطقه 12 مرکز تهران قدیم و در حال حاضر مرکز اصلی تجارت و تبادل کالا است؛ اما در حوزه سرانه ها و توسعه محلی به یک محله کم برخوردار تبدیل شده است که آسیب های اجتماعی متعددی در این منطقه ایجاد شده به گونه ای که گلایه اصلی ساکنین محله کوثر نبود امنیت و اسکان معتادان متجاهر است که در این محله جولان می دهند.

او با بیان اینکه در بازدید از محله کوثر والدین از وجود صحنه های ناهنجار تجمع معتادان ناراحت بودند به گونه ای که معتقدند تمام زحمت هایی که والدین و کادر آموزش مدارس می کشند با این صحنه ها از جولان معتادان به باد می رود، اضافه نمود: روزانه ده ها نفر معتاد از این محله و سایر محلات جمع آوری می شوند و به اماکن مشخصی تحویل داده می شوند اما مجددا به این محله بر می گردند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به استفاده از سلاح سرد به وسیله معتادان در زمانیکه از ورود آنها به بوستان ها جلوگیری می گردد، توضیح داد: پیمانکاران بخاطر ترس از تجمع معتادان، جمع آوری پسماند در این محله را به ساعت 4:30 صبح تغییر دادند و لکه های بزرگ سیاه را در معابر شاهد بودیم که بارها رنگ آمیزی می شدند اما مجددا این لکه ها ایجاد شده است.

او با بیان اینکه تا زمانیکه مسائل محله هرندی، کوثر و شوش برطرف نگردد و ساماندهی کارتن خواب ها و معتادان انجام نگردد اجرای پروژه های توسعه محلی بی ثمر خواهد بود، گفت: جالب است بدانید مردم این محل نه خواستار توسعه فضای سبز بودند، نه سرانه ورزشی می خواستند و نه چیز دیگری، بلکه دغدغه آنها تجمع معتادان بود.

ترافیک سنگین و آلودگی صوتی به علت حضور وانت بارها

امانی با بیان اینکه بعلاوه ترافیک سنگین و آلودگی صوتی به واسطه حضور وانت بارها را در این محله شاهد هستیم، اضافه نمود: شهرداری آماده است که هر گونه ساماندهی را در این خصوص انجام دهد اما باید پلیس راهور هم وارد گردد.

او با بیان اینکه شاهد ساخت و سازهای غیر مجاز و آسفالت نامطلوب در محله کوثر بودیم، گفت: به نظر می رسد برطرف مسائل این محله به توانی بیشتر از توان یک منطقه احتیاج دارد.

امانی بیان نمود: برخی از املاک به جای مانده از میدان میوه و تره بار سابق که در دهه 70 به میدان مرکزی منتقل شدند، همچنان به وسیله مالکین قبلی یا استفاده می شوند یا رها شدند و به منطقه ها بی دفاع شهری تبدیل شدند. بنابراین معین تکلیف مالکیت برخی از این املاک که گویا متعلق به شهرداری است هم باید پیگیری گردد.

به گفته عضو شورای شهر تهران، بوستان کوثر در این محله امنیت مناسبی ندارد و چاه آب آن هم خشک شده و تعدادی از درختانش نیز خشک شدند و حوض بوستان هم آب نداشت و گفتند پیگیری می نمایند تا مشکل آب را حل نمایند. ضمن اینکه شرایط نامناسب آسفالت خیابان شوش شرقی و ساخت و سازهای غیرمجاز و تبدیل پارکینگ، واحدهای مسکونی و تجاری و کارگاه های تولیدی از مسائل کل منطقه 12 به ویژه محلاتی مثل محله کوثر است. بنابراین باید توجه خاصی به منطقه 12 گردد و برخی از معضلات منطقه 12 توانی بیش از توان یک منطقه احتیاج دارد که خیلی به شهرداری هم مربوط نیست.

در منطقه 12 با مسائل امنیتی روبرو هستیم

امیر یزدی شهردار منطقه 12 نیز در رابطه با این گزارش امانی عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: ما با مسائل امنیتی در این منطقه روبرو هستیم به گونه ای که گاهی معتادان سرنگ آلوده و چاقو در دست می گیرند و دنبال نیروهای ما می دوند. با همکاری پلیس روزانه 70 تا 80 معتاد را جمع آوری می کنیم به گونه ای که تا امروز بیش از 12 هزار نفر معتاد جمع آوری کردیم.

او با بیان اینکه ما با پدیده شب خوابی در خیابان شوش روبرو هستیم، گفت: به گونه ای که ساعت 5 صبح نیروهایمان افراد را بیدار می نمایند تا بتوانیم خیابان را نظافت کنیم.

شهردار منطقه 12 اضافه نمود: ما پیشنهاد دادیم برای برطرف مشکل محله هرندی یک ساختمان اداری راه اندازی کنیم تا شهرداری منطقه 12 را به آنجا ببریم تا بتوانیم فضاهای فرهنگی و ورزشی و درمانگاه ایجاد کنیم که البته اقدامات بزرگی باید در این محله صورت گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2301

به "گزارش ویژه عضو شورا از منطقه 12 ، امانی : معتادان متجاهر در محله کوثر جولان می دهند ، شهردار منطقه : معتادان با چاقو به نیروهای شهرداری حمله می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ویژه عضو شورا از منطقه 12 ، امانی : معتادان متجاهر در محله کوثر جولان می دهند ، شهردار منطقه : معتادان با چاقو به نیروهای شهرداری حمله می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید