50 درصد ماشین آلات دستگاه های گیلان فرسوده و قدیمی است

به گزارش خبرنگاران، علی اوسط اکبری مقدم بعدازظهر یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران رودسر که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، اظهارکرد: گیلان از استان های حادثه خیز کشور بوده و پیشگیری از اولویت های مهم در این استان است.

50 درصد ماشین آلات دستگاه های گیلان فرسوده و قدیمی است

وی اضافه کرد: 50 درصد ماشین آلات دستگاه های خدماتی استان گیلان قابل استفاده نبوده و به روز نیست که این شرایط سبب شده نتوانیم به درستی به مردم در حوادث خدمات رسانی کنیم.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه در 5 سال اخیر رودخانه های گیلان ساماندهی نشده اند، گفت: متاسفانه جاده ها و پل های استان در بستر رودخانه ها ساخته شده که این خود در زمان بارندگی عامل طغیان آب رودخانه می گردد.

اکبری مقدم با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مسئولان ترمیم سر دهنه های تخریب 85 درصدی 12 شهرستان در اثر وقوع سیل است، ادامه داد: این اقدام باید با فوریت تا قبل شروع سال زراعی جدید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بیش از 100 کیلومتر از جاده های استان گیلان که درحریم رودخانه ها بوده از بین رفته و دچار آسیب شده است، اضافه کرد: بیش از 700 میلیارد تومان در سیلاب اخیر در شهرهای مختلف استان خسارت وارده شده که احتیاج به منابع مالی داریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "50 درصد ماشین آلات دستگاه های گیلان فرسوده و قدیمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد ماشین آلات دستگاه های گیلان فرسوده و قدیمی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید