ارائه بیش از 1600 ایده فناورانه در نمایشگاه ربع رشیدی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، بیش از 1600 ایده فناورانه در هفتمین نمایشگاه ربع رشیدی ارائه شد.

ارائه بیش از 1600 ایده فناورانه در نمایشگاه ربع رشیدی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای توسعه هر چه بیشتر زیست بوم دانش بنیان در اقصی نقاط کشور، هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با حمایت معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در شهر تبریز برگزار می گردد.

حمایت از فروش محصولات دانش بنیان و معرفی ایده های فناورانه نیازمند برگزاری رویدادهای سالانه ای است. در این گردهمایی های برگزار شده در نقاط مختلف کشور، شرکت های دانش بنیان، جوانان و مبتکرین خلاق می توانند نیازها و تولیدات خود را به اشتراک بگذارند و با مشتریان بالقوه طرح ها و تولیدات فناورانه خود ارتباط برقرار می نمایند.

هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی (9RINOTEX201) از جمله این رویدادها است که با حمایت نهادهای دولتی مختلف از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جهوری در شهر زیبا و صنعتی تبریز برگزار خواهد شد.

ارسال بیش از 1600 ایده و طرح فناورانه و افزایش حضور فناوران و نمایندگان مراکز علمی و تحقیقاتی ملی از استان های دیگر از جمله نقاط قوت این رویداد محسوب می گردد، همچنین هر ساله بر تعداد شرکت نمایندگان بین الملی این رویداد افزوده می گردد.

سال جاری نیز هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در چهار بخش ایده های فناورانه، توسعه و تجاری سازی فناوری، فروش محصولات دانش بنیان و نیازمندی های فناورانه در تاریخ 13 الی 17 آبان ماه در تبریز برگزار خواهد شد.

ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی بر روی یاری به تجاری سازی فناوری، بستر سازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب کار تاکید ویژه ای دارد، از این رو شناسایی و معرفی ایده ها و طرحهای نوآورانه و اختراعات فناورانه و ایده های دانش محور در رویدادهای اینچنینی را در دستور کار خود قرار داده است.

معرفی نیازهای فناورانه دستگاهها، نهادها و بنگاه های خدماتی و تولیدی و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی نیز از جمله اهداف نمایشگاه ربع رشیدی محسوب می گردد.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه زون ها و بخش های تخصصی برگزار می گردد که حوزه های مختلفی مانند انرژی، نساجی، منابع آب، مهندسی پزشکی، کشاورزی، نانو، الکترونیک و میکرو الکترونیک را در بر می گیرد. شرکت های حاضر در این رخداد تا 70 درصد از یارانه شرکت در نمایشگاه بهره مند خواهند شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 21 آذر 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 524

به "ارائه بیش از 1600 ایده فناورانه در نمایشگاه ربع رشیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه بیش از 1600 ایده فناورانه در نمایشگاه ربع رشیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید