امارات در قالب یاری های بشردوستانه ادوات نظامی به سقطری یمن فرستاد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، نیروهای امنیتی دولت مستعفی یمن یک کانتینر حاوی یک خودروی زرهی و تجهیزات نظامی را که با کشتی یاری های بشردوستانه امارات وارد بندر سقطری در جنوب یمن شده بود توقیف کردند.

امارات در قالب یاری های بشردوستانه ادوات نظامی به سقطری یمن فرستاد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای امنیتی بندر سقطری در جنوب یمن یک کانتینر حاوی یک خودروی زرهی و تجهیزات نظامی را که از امارات وارد شده بود، توقیف کردند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از یک مسئول دولت مستعفی یمن که خواست نامش فاش نگردد، گفت: نیروهای امنیتی در بندر سقطری که در استان ارخبیل سقطری واقع است در حین بازرسی روزمره از کانتینرهای ارسال شده از امارات که با کشتی موسسه کارهای بشردوستانه خلیفه بن زاید به یمن وارد یمن می گردد، یک کانتینر را توقیف کردند که در آن یک خودروی زرهی و تجهیزاتی نظامی بود.

به گفته این مقام دولت مستعفی یمن کانتینر مذکور امضای شرکت اماراتی را دارد که توسط خلفان بن مبارک المزروعی یک مهره امارات در سقطری اداره می گردد. امارات در این باره واکنشی نشان نداده است.

در 27 فوریه گذشته یک گردان نظامی در سقطری با شورش علیه دولت مستعفی حمایت خود را از شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات است، اظهار داشت. یک گردان از نیروهای گارد ساحلی در سقطری هم اوایل همان ماه فوریه دست به شورش زدند.

سقطری گهگاه شاهد کوشش های گروه های مسلح تحت حمایت امارات برای تسلط بر تاسیسات حیاتی آنجاست گروه هایی از نیروهای دولت مستعفی منصور هادی هم تحت حمایت شورای انتقالی جنوب که خواستار جدایی جنوب یمن از شمال آن است در آنجا دست به شورش می زنند.

در اکتبر گذشته دفتر اجرایی استان ارخبیل سقطری بعضی طرف های فعال در سقطری را به سوء استفاده از اقدامات بشردوستانه برای به هم ریختن نظم و قانون به رسمیت شناخته شده در سطح بین المللی متهم کرد و و اشاره آن به موسسه بشردوستانه خلیفه بن زاید و هلال احمر امارات بود.

سقطری مجمع الجزایری است که در باختر اقیانوس هند، میان دو قارهٔ آسیا و آفریقا و در دهانهٔ خلیج عدن قرار گرفته است. این جزایر راهبردی از آن کشور یمن است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 869

به "امارات در قالب یاری های بشردوستانه ادوات نظامی به سقطری یمن فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات در قالب یاری های بشردوستانه ادوات نظامی به سقطری یمن فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید