اینترنت برای 1439 سامانه دانشگاهی رایگان شد

به گزارش مجله کوروش بزرگ به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی با اشاره به تمدید یک ماهه ترافیک مصرفی اینترنت دانشجویان و اساتید مراکز علمی مورد تایید وزارت علوم در پی فراگیری ویروس کرونا در ایران و مجازی شدن فرآیندهای آموزشی، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داوطلبانه و به عنوان مسئولیت اجتماعی اقدام به رایگان کردن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه های علمیه و وزارت ارتباطات نموده است.

اینترنت برای 1439 سامانه دانشگاهی رایگان شد

وی اضافه کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید اخیر معاون اول رییس جمهور از این وزارتخانه ارزش ریالی این خدمت را بیش از 50 میلیارد تومان عنوان نمود و با دستور آذری جهرمی این سرویس رایگان به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.

هاشمی اعلام نمود: تا به امروز اقدامات لازم برای درج اطلاعات 1493 سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک رایگان صورت گرفته است.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با بیان اینکه از مدیران کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شده است تا همکاری را با واحدهای دانشگاهی داشته باشند توضیح داد: مراکز علمی که در این زمینه مشکل دارند می توانند موضوع را به وسیله ادارات کل ICT استانی دنبال نمایند.

وی اعلام نمود: دریافت اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تکمیل است و عدم تطابق کامل اطلاعات واصله سامانه ها با سامانه های انتهایی که محتواهای آموزشی روی آن ها بارگذاری شده می تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها باشد.

هاشمی گفت: تعدد اطلاعات واصله برای برخی از مراکز دانشگاهی و درج سرویس های غیرمرتبط در اطلاعات رسیده از مشکلاتی است که برای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذینفعان انتهایی باید اصلاح و بروزرسانی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مرداد 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1075

به "اینترنت برای 1439 سامانه دانشگاهی رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت برای 1439 سامانه دانشگاهی رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید