طراحی ویلا دوبلکس: باغ عفیف آباد به حالت قبل برمی شود

به گزارش مجله کوروش بزرگ، نرگس آبیار کارگردان سینما با اعلام اینکه حامی میراث فرهنگی هستم، گفت: باغ عفیف آباد به حالت قبل برمی شود.

طراحی ویلا دوبلکس: باغ عفیف آباد به حالت قبل برمی شود

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

صداوسیما: اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی؛ نرگس آبیار کارگردان سینما با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود درباره سریال جدیدش و حواشی به وجود آمده درباره باغ عفیف آباد گفت: از حدود یک سال و نیم پیش ساخت پروژه سووشون را شروع کردم و به منظور معرفی و نمایش معماری استان فارس تصمیم گرفتیم به همراه گروه به این استان زیبا سفر کنیم، چرا که از نظر من شهرک های سینمایی تهران برای تهران قدیم ساخته شده است اما استان فارس و شهر شیراز معماری جذابی دارد و سریال سووشون که متعلق به مردم شیراز است، باید در همان شهر فراوری گردد و به همین منظور باغ عفیف آباد را انتخاب کردیم.

او اضافه کرد: در بین باغ های موجود باغ عفیف آباد برای کار ما مناسب بود. یک ضلع باغ عفیف آباد مناسب تر بود برای اینکه یکی از خانه هایی که در سریال است، داشته باشیم که البته این تنها خانه ای بود که در سریال لازم بود سازه های پرتابل داشته باشد. در نتیجه نیاز به دیوار داشتیم که بسیار بزرگ است و پی ندارد و حوض و… پیشنهاد طراح صحنه بود که من همان موقع گفتم در صورتی موافقم که آسیبی به بنا نزند و منوط به این است که همه جوانب برای ماندگاری بنا حفظ گردد.

آبیار ادامه داد: به همین صورت روی بنا را پلاستیک کشیدند و گوشواره ها را بنا کردند. این گوشواره ها یک متر با زمین فاصله دارد و روی اسکلت است. داخل بنا نیز هیچ تغییراتی انجام نشده است.

این کارگردان سینما یادآور شد: حتی کارشناسان اعلام کردند که این سازه پرتابل آسیبی به باغ عفیف آباد نمی زند، اما از آنجایی که من خودم یک فعال میراث فرهنگی هستم، به احترام مردم که نگران هستند به باغ عفیف آباد آسیبی برسد، این دو الحاقات را برمی داریم و به جاهای دیگری منتقل خواهیم کرد.

او یادآور شد: من یک کارگردان هستم و باید حواسم به کارگردانی باشد. وقتی یک فیلم ساخته می گردد در حقیقت یک کار گروهی است و به شکل یک سازمان فعالیت می نماید، نامه نگاری با ارگان های مختلف و دریافت مجوزهای لازم جزو وظایف گروه فراوری است و کارگردان یک نفر از این هاست که نظر خودش را می دهد و گروه فراوری با رعایت تمام جوانب ممکن موارد خواسته شده از سوی کارگردان را آماده می نماید.

این کارگردان سینما اعلام نمود: شیراز یک شهر جهانی است که همه مردم آن را با حافظ و سعدی می شناسند اما بسیاری از مردم خانه های زیبا و معماری شگفت انگیز این شهر را ندیدند و امیدواریم با ساخت سریال سووشون مردم با این معماری زیبا و بعلاوه با آداب و رسوم مردم شیراز بیش از پیش آشنا شوند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2036

به "طراحی ویلا دوبلکس: باغ عفیف آباد به حالت قبل برمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا دوبلکس: باغ عفیف آباد به حالت قبل برمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید