برگزاری هفتمین دور گفتگوهای حقوق بشری میان ایران و اندونزی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران (پانا) - هفتمین دور گفتگوهای حقوق بشری بین جمهوری اسلامی ایران و اندونزی به میزبانی کشورمان امروز به صورت مجازی برگزار گردید.

برگزاری هفتمین دور گفتگوهای حقوق بشری میان ایران و اندونزی

ریاست هیات جمهوری اسلامی ایران در این گفتگو ها را شریفی صدر مدیر کل زنان و حقوق بشر وزارت امور خارجه بر عهده داشت و ریاست هیات اندونزیایی نیز بر عهده مدیرکل حقوق بشر وزارت امور خارجه اندونزی بود.

هدف از این گفتگوها، آشنایی با شرایط حقوق بشر در دو کشور، ایجاد درک بهتر از واقعیت های موجود و تبادل تجربیات میان جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در زمینه حقوق بشر بود.

طرفین در رابطه با موضوعات و تحولات حقوق بشری دو کشور، همکاری در حوزه های مورد علاقه در چارچوب سازوکارهای حقوق بشری ملل متحد و سایر مجامع بین المللی، همکاری در مورد ارتقا و حمایت از حقوق زنان، حقوق افراد دارای معلولیت و اقدامات حقوق بشری اجرا شده در دوران کرونا بحث و گفتگو کردند.

طرف ایرانی ضمن قدردانی از موضع اندونزی در دادن رأی منفی به قطعنامه شرایط حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، خواهان توسعه مساعدت و همکاری دو کشور در مجامع بین المللی شد.

در انتها این گفتگوها، طرفین توافق کردند همکاری سالانه خود را ادامه داده و دور بعدی گفتگوها برای همکاریهای حقوق بشری بین دو کشور را در سال 2022 در جاکارتا برگزار نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 2015

به "برگزاری هفتمین دور گفتگوهای حقوق بشری میان ایران و اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری هفتمین دور گفتگوهای حقوق بشری میان ایران و اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید