بهادری جهرمی: خواست نوجوانان منطقه ها محروم برخورداری عادلانه از امکانات و فرصت ها است

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران (پانا) - سخنگوی دولت گفت خواست بچه ها و نوجوانان منطقه ها محروم کشور، برطرف تبعیض های ناروا،برخورداری عادلانه از امکانات و فرصت ها و استیفای حقوق اساسی آن ها است.

بهادری جهرمی: خواست نوجوانان منطقه ها محروم برخورداری عادلانه از امکانات و فرصت ها است

علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: این هفته فرصتی برای تماشای مستند بچه های زمین خاکی یافتم؛ بچه هایی که به خوبی نشان داده اند از خشت زنی در کوره پزخانه تا گام نهادن در جهت آرزوها راه چندانی نیست و زمین خاکی هم می تواند پل رسیدن به رؤیاهای بچه ها کار گردد.

مستند بچه های زمین خاکی، روایت گر بچه های است که ثابت نموده اند محرومیّت، مانع پیشرفت و تحقّق آرزوها نیست؛ به شرط آنکه هم استعداد و ظرفیت خدادادی شان شناخته گردد و هم توجه ها و برنامه ریزی ها عادلانه تخصیص یابند.

این مستند که تصویرنگاریِ بخشی از واقعیت است، این نکته را به خوبی گوشزد می نماید که می توان با امیدآفرینی، التفات و هم افزایی بیشتر و یا حداقل با حمایت از گروه های خیّر مردمی، نبوغ و استعداد نهفته در بچه ها منطقه هاِ کمتر برخوردار را پروراند و آن ها را از زمین خاکیِ بدون تیر و دروازه، به لیگ برتر فوتبال کشور رسانید.

خواست بچه ها آجرپزخانه های شمس آباد همانند بسیاری از بچه ها و نوجوانان منطقه ها محروم کشور، برطرف تبعیض های ناروا،برخورداری عادلانه از امکانات و فرصت ها و استیفای حقوق اساسی آن هاست؛ حقوقی که در اصول متعددی از قانون اساسی ذکر شده، اما در پیچ و تاب جهت اجرا گم شده است.

تلخی ماجرا از آنجا بیشتر است که تنها چند کیلومتر پایین تر، باشگاهی مجهّز قرار گرفته است. اگرچه در نهایت، فرجام شاهنامه این بچه ها خوش بود و تیم فوتبال همیاری در مسابقات آموزشگاه های تهران بر همه رقبا پیروز شد و به برترین وجه نشان داد که از زمین خاکی تا ورزشگاه آزادی راهی نیست؛ اگر حمایت و تدبیری در کار باشد.

تماشا مستندهایی همانند بچه های زمین خاکی که مسائل و مسائل مبتلابه جامعه را با زبانی هنرمندانه و رسا به تصویر می کشند، تلنگری جدّی به مسئولین کشور است تا بیش از پیش در امر محرومیت زدایی، برطرف تبعیض های ناروا و استقرار عدالت اجتماعی کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1997

به "بهادری جهرمی: خواست نوجوانان منطقه ها محروم برخورداری عادلانه از امکانات و فرصت ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهادری جهرمی: خواست نوجوانان منطقه ها محروم برخورداری عادلانه از امکانات و فرصت ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید