خبرنگاران استاندار آذربایجانشرقی بر نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی استان تاکید نمود

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تبریز -خبرنگاران - استاندار آذربایجان شرقی در نشست مشترک کمیته حمل ونقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزرای کشور و راه برگزار گردید، بر نوسازی و افزایش ظرفیت ناوگان حمل ونقل عمومی استان تأکید کرد.

خبرنگاران استاندار آذربایجانشرقی بر نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی استان تاکید نمود

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در این نشست با بیان اینکه مسأله ناوگان حمل ونقل عمومی یکی از مهم ترین مسائل استان و به خصوص کلانشهر تبریز است، اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت ناوگان اتوبوس رانی تبریز با جمعیت 2 میلیونی، تنها 600 دستگاه است که نصف ظرفیت مورد احتیاج است.

وی گفت: از مجموع ظرفیت موجود ناوگان حمل و نقل عمومی استان نیز بیش از 70 درصد فرسوده است و احتیاج به نوسازی دارد.

پورمحمدی گفت: می توانیم بخشی از احتیاج استان در این زمینه را با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس تأمین کنیم که این امر احتیاجمند صدور مجوز از سوی مراجع مسوول است.

وی همچنین افزایش سهم شهرداری تبریز از محل اوراق مشارکت دولتی برای تأمین احتیاجهای ناوگان حمل ونقل عمومی را خواهان شد.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص آخرین شرایط بیماری کرونا در استان نیز گفت: خوشبختانه طرح مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی در استان به خوبی و حتی بهتر از متوسط کشوری اجرا شده است.

در این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور جمعی از استانداران و شهرداران کلانشهرهای کشور برگزار گردید، فرایند اجرای شیوه نامه های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حوزه حمل ونقل عمومی مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

ارائه گزارش فرایند اجرای مصوبات 46 جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مرتبط با وزارت راه و شهرسازی و کمیته حمل ونقل از دیگر مسائلی بود که در این نشست مطرح شد.

در این نشست همچنین استانداران آذربایجان شرقی، قم، فارس، کرمانشاه و اصفهان مسائل و مسائل استانی در حوزه مدیریت حمل ونقل و همچنین مدیریت بیماری کرونا را مطرح کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1360

به "خبرنگاران استاندار آذربایجانشرقی بر نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی استان تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار آذربایجانشرقی بر نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی استان تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید