رئیس جمهوری چین روابط با آمریکا را باثبات خواند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، رئیس جمهوری چین امروز (یکشنبه) گفت: روابط پکن با واشنگتن همچنان باثبات است. این در حالی است که وی برای کاهش تنش ها بر سر اراضی مورد مناقشه در دریای چین جنوبی کوشش می نماید.

رئیس جمهوری چین روابط با آمریکا را باثبات خواند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (خبرنگاران)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین در خاتمه سفر دو روزه جان کری، وزیر خارجه آمریکا به کشورش گفت: مایل هستیم تا ارتقای روابط دو جانبه با رئیس جمهوری آمریکا را ادامه دهیم و روابط چین- آمریکا را به سطح جدیدی برسانیم.

محور عمده سفر کری، به تشدید نگرانی های امنیتی درباره جاه طلبی های دریایی پکن در دریای چین جنوبی اختصاص داشت. کوشش های چین برای ساخت وساز سریع در اطراف هفت صخره زیرآبی در مجمع الجزایر اسپراتلی دریای چین جنوبی، مدعیان این منطقه از جمله فیلیپین و ویتنام را نگران ساخته است.

کری روز شنبه خطاب به چین تاکید نمود تا آنها اقدامی را برای کاهش تنش در دریای مورد مناقشه چین جنوبی انجام دهند. درخواست وی با سخنان اعتراض آمیز وانگ یی، وزیر خارجه چین همراه شد که اراده پکن برای محافظت از منافعش در این منطقه را به سختی سنگ توصیف کرد.

سفر کری در واقع پیش زمینه ای برای برگزاری نشست سالانه مذاکرات مالی و استراتژیک آمریکا- چین است که ماه آینده در واشنگتن برگزار می گردد. انتظار می رود که شی جینپینگ ماه سپتامبر به واشنگتن سفر کند؛ سفری که وی می گوید انتظارش را می کشد.

رهبر چین در جریان دیدار با کری گفت: از دیدگاه من روابط آمریکا - پکن همچنان باثبات است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 446

به "رئیس جمهوری چین روابط با آمریکا را باثبات خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهوری چین روابط با آمریکا را باثبات خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید