زمینه سازی کنار گذاشتن یورو در ایتالیا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، متئو سیلوانی، پیش از انتخابات پارلمانی چهارم مارس، در حاشیه تظاهرات فلورانس به خبرنگاران گفت: برای همه روشن است که یورو صدمه شدیدی به اقتصاد ما زده است.

زمینه سازی کنار گذاشتن یورو در ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، بر اساس نظر سنجی های اجرا شده پیش بینی می گردد، حزب ضد یورو ایتالیا، که از اعضای اتحاد راست میانه است، بیشتر کرسی ها را در انتخابات در اختیار بگیرد.

سیلوانی که در ماه گذشته دو اقتصاددان برجسته ضد یورو را در بین کاندیدهای لیگ معرفی کرد، گفت که آماده کنار گذاشتن اضطراری یورو از واحد پول این کشور است.

او اظهار کرد که ما در جیب های خود یورو نداریم بلکه این پولی که در جیب ماست یک نشان آلمانی است که به آن یورو می گویند.

متئو سیلوانی-رهبر این حزب- یورو را در گذشته، جرمی علیه بشریت خوانده بود و در روز 11 ژانویه سال جاری نیز گفت که گزینه خروج از یورو را مد نظر دارد.

سیلویو برلوسکنی نیز در کمپین های قبلی خود پیشنهاد بازگشت مجدد لیر -واحد پول پیشین ایتالیا- را در چرخه محاسباتی به عنوان ارز معادل یورو مطرح نموده بود اما ماه جاری در توئیتی نوشت که سالوینی می داند ترک یورو غیرممکن است و این ایده را کنار گذاشته است.

برلوسکونی که می خواهد ایتالیا را در منطقه یورو نگه دارد، به خاطر مسئله اقتصادیاتی سال 2013 محکوم شده است و هنوز از جناح خود کاندیدی برای نخست وزیری پیشنهاد نداده است. این در حالی است که سیلوانی بیان نموده است که اگر حزب هوادار او پا به صحنه بگذارد نخست وزیر نیز از این حزب انتخاب می گردد.

این دو حزب سر سیاست های اقتصادی نیز با یکدیگر مخالف هستند.

نورثرن لیگ نیز روز سه شنبه برنامه انتخاباتی خود را اعلام و بیان نمود که ایتالیا باید اتحادیه اروپا را ترک کند. مگر اینکه قوانین اقتصادی که در پیمان ماستریختی تهیه شده را کنار بگذارد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 522

به "زمینه سازی کنار گذاشتن یورو در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه سازی کنار گذاشتن یورو در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید