سرزمین آبشارهای مینیاتوری

اما، جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاری فقط به آبشارهای مینیاتوری ختم می شود.

سرزمین آبشارهای مینیاتوری

خبرنگاران / چهار محال و بختیاری سرزمین چهارفصل ایران و آبشارهای مینیاتوری است. استانی که هر سال جمعیت بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود می کشاند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، چهار محال و بختیاری سرزمین چهارفصل ایران و آبشارهای مینیاتوری است؛ استانی که هر سال جمعیت بسیاری از گردشگران را به سمت خود می کشاند.

اما، جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاری فقط به آبشارهای مینیاتوری ختم می شود.

عشق نام دره ای است که در روستایی از توابع بخش ناغان شهرستان کیار در استان چهار محال و بختیاری قرار گرفته است.

این دره محل گذر رودخانه کارون است و از جاذبه های گردشگری استان چهار محال و بختیاری به حساب می آید.

از روستا های مهم دره عشق می توان به گل سفید، جوزستان، پوراز، برنجگان و دورک اشاره کرد. دره بید، دره یاس، سررک، گل کله و معدن از روستا های دیگر این دره به حساب می آید.

بنا بر این گزارش، روستای معدن هم یکی از روستا های جذاب استان چهار محال و بختیاری است. این روستا که در 135 کیلومتری شهرکرد قرار گرفته، سرزمین چشمه های گوگردی است و از غرب به روستای کل کله متصل است.

روستای معدن، سرزمین رود های خروشان و پرآب است. این روستا 15 هکتار باغ انار و 40 هکتار شالیزار برنج چم پای دارد.

گفتنی است؛ از جاذبه های گردشگری دیگر شهرستان کیار و استان چهار محال و بختیاری، می توان به قلعه صمصام السلطنه اشاره کرد. این قلعه در دوره مشروطه به دست نجفقلی خان بختیاری ملقب به صمصام السلطنه در شلمزار و 40 کیلومتری شهرکرد ساخته شده است. نجفقلی خان بختیاری از سران ایل بختیاری بود و در دوره قاجار به مدت دو دوره به عنوان رئیس الوزرای کشورمان شناخته شد.

یادآور می شود؛ قلعه صمصام السلطنه به عنوان خاستگاه مشروطه ایران نیز شناخته می شود. این قلعه که در سال 1390 شمسی مرمت شده، در 18 اسفند ماه سال 1387 به ثبت ملی رسید.

آثار سنگی در گوهنگ، قبرستان قدیمی ناغان، حمام قاجاری ناغان و قلعه سردار اسعد از جاذبه های گردشگری دیگر شهرستان کیار و شهر نوغان به حساب می آیند.

منبع: زندگی امروز
انتشار: بروزرسانی: 8 مهر 1398 شناسه مطلب: 300

به "سرزمین آبشارهای مینیاتوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرزمین آبشارهای مینیاتوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید