شرایط خانواده های آفریقایی پس از قانون جدید مهاجرتی ترامپ

به گزارش مجله کوروش بزرگ، محدودیت های شدید قانون مهاجرت ترامپ بسیاری از خانواده های آفریقایی را از هم دور نموده و فرایند زندگی آنها را به هم می زند.

شرایط خانواده های آفریقایی پس از قانون جدید مهاجرتی ترامپ

دولت آمریکا در روزهای گذشته اعلام نمود که در خصوص مهاجرت اتباع شش کشور به ایالات متحده، محدودیت هایی را در نظر گرفته است. مقام های آمریکایی می گویند، این کشورها نتوانستند حداقل استانداردها و معیارهای امنیتی در زمینه را رعایت نمایند.

شهروندان نیجریه، میانمار، اریتره، قرقیزستان، سودان و تانزانیا برای اخذ ویزای مهاجرتی به آمریکا با محدودیت هایی روبه رو خواهند شد.

به گزارش رویترز، یک پدر اریتره ای آرزو دارد پس از 15 سال دوری با 4 فرزندش زندگی کند. یک زن آمریکایی کودکی نیجره ای را به فرزندی پذیرفته و در انتظار ویزای ورود دخترش به آمریکاست. یک مرد نیجریه ای از زندگی با همسر آمریکایی و فرزندش ناامید شده است.

اوت یک نام مستعار برای یک مرد اریتریه ای است که در سال 2005 از کشورش گریخت. او اینک یک شهروند آمریکا است.

این مرد سال ها پیش برای آخرین بار 4 فرزند خود را در آغوش کشید و در گوش مادر گریانش از اجبار در ترک کشور گفت. او سه روز و شب متوالی پشت صخره ها مخفی شد، از چنگال کفتارها گریخت و سربازان را فریب داد تا بتواند از مرزها خارج گردد.

اوت 4 سال قبل از ورود به آمریکا، به عنوان پناهنده در کنیا و اتیوپی زندگی کرد و در سال 2009 وارد آمریکا شد. در سال 2018 و پس از توافق صلح بین اتیوپی و اریتره وی به دیدن فرزندانش امیدوار شد. طبق این توافق نامه صلح امکان خروج امن بچه ها از اریتره آسان شد. از این رو اوت کوشش کرد تا فرزندان خود را با ویزای خانوادگی به آمریکا ببرد.

اما در روز آدینه، ترامپ با حمایت جهموری خواستار نسخه ممنوعیت سفر مردم بعضی از کشورها به آمریکا را گسترش داد و ویزاهای مهاجرت را تعلیق کرد. این قانون ویزاهای مهاجرت خانوادگی در کشورهای اریتره و نیجریه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. از دیگر کشورهای این لیست قزاقستان، میانمار، تانزانیا و سودان هستند.

لینسی الستون یک زن کالیفرنیایی 37 ساله فرزندی نیجریه ای را به فرزندی پذیرفته است- لاگوس - نیجریه/ عکس: رویترز

چاد ولف سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا دلیل محدودیت های ایجاد شده برای اتباع این کشورها در سفر به آمریکا را ناتوانی در کسب حداقل استانداردها و معیارهای امنیتی عنوان نموده است.

در مقابل نانسی پلوسیسخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از دموکرات های این کشور این قانون را سیاست تبعیض پنهان خواند.

اوت در مصاحبه تلفنی از خانه اش در آمریکا گفت: قانون جدید ترامپ برای ما بسیار مضر است. حداقل بگذارند فرزندان به آمریکا بیایند و با پدر یا مادر خود زندگی نمایند.

اوت گفت: هنوز دعا میکنم فرزندان 14 تا 18 ساله ام را ببینم. مادر آنها اینک در خاور میانه است.

وی اضافه نمود: همه آنها را به خدا سپرده ام.

کری اسکفیلد وکیلش نیز وسط حرفش پرید و گفت: خدا و وکیلش.

در غرب آفریقا و در یک نیروگاه در نیجریه، لینسی الستون یک زن کالیفرنیایی 37 ساله نیز در انتظار خبر مرتبط با قوانین جدید سفر به آمریکاست. او که به تازگی دختری خردسال را به فرزندخواندگی پذیرفته، در تب و تاب و انتقال وی به آمریکا و دیدار با اعضای خانواده اش است.

این مددکار سابق اجتماعی همیشه در آرزوی داشتن فرزند خوانده خود به سر می برد. او در شب کریسمس سال 2019 و پس از سه سال کاغذ بازی پیروز شد فرزندخوانده خود را به خانه اش در نیجریه آورد.

این زن آمریکایی در حالیکه دخترش را نوازش می کرد، گفت: او فرزند من است و نمی توانم او را ترک کنم.

حسن شفیق الله مدیر حقوقی مهاجرت در انجمن یاری های حقوقی در نیویورک در این باره گفت: الستون تنها می تواند از داخل آمریکا برای تابعیت دخترش اقدام کند. این دختر کوچک نیز تنها با ویزای مهاجرت قادر به ورود به آمریکاست.

الستون از خانه خود در محله ای مجلل در لاگوس گفت: من از ارائه و تصویب چنین قانونی کاملا عصبانی هستم.

یک مرد 38 ساله نیجریه ای از شهر لاگوس نیز در ماه گذشته از کار خود کناره گیری کرد تا همراه همسر و دو فرزندش به آمریکا مهاجرت کند. همسر و دو فرزند وی شهروندان آمریکا هستند.

او که تمایلی به افشای نام خود ندارد در این باره گفت: یک دهه در آمریکا زندگی کردم. مادر و 2 خواهرم نیز شهروند آمریکا هستند. من می خواستم فرزندانم در کنار دیگر اعضای خانواده بزرگ شوند و آمریکا را خانه دوم خود می دانم.

--

بیشتر بخوانید:

ترامپ سیاست مهاجرتی جدید آمریکا را اعلام نمود

حکم یک قاضی فدرال علیه سیاست پناهجویی ترامپ

قانون ترامپ برای سخت گیری در اعطای گرین کارت

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 786

به "شرایط خانواده های آفریقایی پس از قانون جدید مهاجرتی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط خانواده های آفریقایی پس از قانون جدید مهاجرتی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید