موج چهارم کرونا شیراز را قرمز کرد، فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرگزاری خبرنگاران- جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز از تغییر شرایط رنگ بندی این شهرستان به قرمز اطلاع داد و گفت: با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اویل اردیبهشت ماه در شیراز روبرو هستیم.

موج چهارم کرونا شیراز را قرمز کرد، فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

به گزارش دریافتی خبرنگاران به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی در اولین جلسه فوق العاده این ستاد در سال 1400 توضیح داد: بر اساس آمار کارشناسان، با نسخه های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر روبرو هستیم و با توجه به شرایط موجود، شرایط بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل های ابلاغی باید به نحوی اجرا گردد تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش مراکز جامع بیماران کرونایی در این شهرستان در حال افزایش است، افزود: الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری های اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تردد و دورهمی های غیر ضروری، همچنان به عنوان تنها راه چارههای پیشگیری و کنترل این بیماری است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت های تست سریع کرونا، ابراز کرد: فاصله پیک های سوم و چهارم کرونا و آغاز واکسیناسیون افراد پر خطر از جمله دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است.

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، از فعالیت مشاغل گروه یک در شهر های با شرایط قرمز اطلاع داد و افزود: از امروز رستوران ها و مراکز تهیه غذا، صرفا به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات هستد.

جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می گیرد، افزود: تمامی برنامه های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها انجام می گردد؛

تشدید نظارت اکیپ های گشت مشترک بازرسی و نظارت بر عملکرد اصناف و ادارات شهرستان شیراز

حقیقی نظارت اتحادیه های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل ها را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم همکاری اتحادیه های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

معاون فرماندار شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و اظهار داشت: اکیپ های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه های 2، 3 و 4 راسا می توانند تا خروج شهرستان از شرایط قرمز، نسبت به پلمپ واحد های متخلف به مدت 15 روز اقدام نمایند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، گفت: مدیران دستگاههای اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هر گونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

هرگونه آموزش و آزمون حضوری تعطیل است

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه های آموزشی، گردهمایی ها و مراسم ملی و آئینی را یاد آور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود، تمامی هنرستان های فنی حرفه ای تعطیل بوده و از برگزاری هر گونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری به عمل می آید.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، افزود: شهروندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه شدن، می توانند مستندات خود را جهت آنالیز و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه نمایند.

حقیقی در انتها از ممنوعیت ورود خودرو های غیر بومی به شهر های قرمز و اعمال جریمه های 500 هزار تا یک میلیون تومانی به عنوان راه چاره پلیس راهور یاد کرد و افزود: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت 22 تا 3 بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه های 200 هزار تومانی در هر شبانه روز خواهند شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1622

به "موج چهارم کرونا شیراز را قرمز کرد، فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج چهارم کرونا شیراز را قرمز کرد، فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید